معرفی برچسب‌ های هولوگرامی

برچسب هولوگرامي

برچسب‌ هولوگرامی محصولاتی اپتیکی هستند که با تکنولوژی لیزر و با استفاده از تجهیزات و تکنیکهای پیشرفته تولید می‌شوند. زمانیکه به این برچسبها در زیر نور نگاه می‌کنیم تصاویری رنگی دیده می‌شوند که با تغییر زاویه دید، طیفی از رنگهای مختلف را در آن مشاهده می‌کنیم. یکی از خصوصیات جالب هولوگرام، نمایش تصاویر سه بعدی است که غیرقابل کپی برداری بوده و با روشهای دیگر قابل تولید نیستند.

در جدید ترین روش ها برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از جعل از برچسب های هولوگرامی استفاده می شود. تصاویر برچسب‌ هولوگرامی حتی با جدیدترین روشهای کپی و اسکن رنگی قابل کپی‌برداری نمی‌باشند. بسته به نوع چسب مورد استفاده , انتقال یا جدا کردن برچسب از محل الصاق شده مشکل و در بعضی موارد غیرممکن می‌باشد. برخلاف روشهای مختلف چاپ و تکثیر که در دنیا وجود دارد تکنولوژی هولوگرام در سطح دنیا محدود است .

تولید کنندگان هولوگرام می‌بایستی عضو اتحادیه بین‌المللی سازندگان هولوگرام IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند . لذا هولوگرام‌های تولید شده توسط شرکت‌هایی که عضو این اتحادیه باشند در این اتحادیه ثبت می‌شوند که به این ترتیب جلوی هرگونه تقلب و تکثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد .

برچسب امنیتی هولوگرام

دربعضی از موارد حتی می‌توان با ایجاد رمزهای نامرئی در نور عادی , هولوگرام با درجه امنیت بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار داد ( Hidden Image ). برای تهیه فیلم لیزری ( تهیه MASTER ) ادوات اپتیکی در محل‌های خاص چیده می‌شوند که با کوچکترین جابجایی ادوات اپتیکی برای ثبت لیزری، تصویر نهایی دچار تغییرات ظاهری می‌شود . لذا خلق مجدد یک تصویر بدون هیچگونه تغییر نسبت به تصویر اول حتی برای تولیدکننده اصلی هولوگرام نیز غیرممکن می‌باشد. لذا تهیه تصویر مجدد که بر روی ورقه‌های نیکلی تهیه می‌شود بسیار مشکل می‌باشد و قابل کپی‌کردن نمی‌باشد .

استفاده از برچسب‌ هولوگرامی در صنایع مختلف

تولید محصولات پرطرفدار پزشکی بهداشتی، متقلبان را بر آن داشته که اقدام به سوء استفاده از محبوبیت برندها نمایند. سازمان بهداشت جهانی با هشدار جدی در این مورد ارزش بازار محصولات تقلبی و غیر استاندارد را بیش از ۳۲ میلیارد دلار برآورد می کند. این افراد علاوه بر محصول اصلی، بسته بندی را نیز جعل می کند و به این ترتیب جان میلیون ها انسان را به خطر می اندازند. شرکت ها اقدام به استفاده از بسته بندی محصولاتشان به عنوان یکی از راه های جلوگیری از این نوع تقلب ها نموده اند. از شواهد این گونه به نظر می رسد که هولوگرام و برچسب‌ هولوگرامي و برچسب ضد سرقت در خط مقدم این نبرد قرار دارد.

این سربازان در سال ۱۹۸۹ برای اولین بار توسط شرکت Glaxo و برای محصول zantac مورد استفاده قرار گرفتند و از آن زمان تا به اکنون، تقریبا تمامی شرکت های دارویی پزشکی از این هولوگرام ها بر روی برخی از محصولات خاص در بازارهای خاص سود می برند. نوع استفاده از هولوگرام ها بسیار متنوع است و انواع گوناگونی از آنها در بازار یافت می شوند. این برچسب ها معمولا در مکان هایی نصب می شوند که کاملا قابل رویت باشند ولی نوع طراحی آنها به گونه ای است که تقریبا غیرقابل جعل باشند. برچسب های هولوگرامی اما تنها وسیله دفاعی صاحبان برندهای معتبر نیستند و در اغلب موارد ، از وسایل امنیتی دیگر نیز سود می برند. در برخی موارد و با در نظر گرفتن بازار هدف، برخی محصولات با استفاده از فویل های هولوگرام عرضه می شوند.

دیگر استفاده های برچسب های هولوگرامی

بسیاری از تولید کنندگان محلی، منطقه ای و بین المللی از هولوگرام ها و برچسب های آن در محصولات خود بهره برده اند. نصب هولوگرام ها بر روی محصولات بسیار آسان و امکان جعل آن بسیار دشوار است . فرآیند ساخت این هولوگرام ها منحصر به فرد است و امکان بازتولید آن به نظر پیچیده و سخت می رسد. برچسب های هولوگرامی با بازتاب نور از اشیای متفاوت تولید می شوند و ازجهات متفاوت به چشم بیننده می رسد. برچسب های هولوگرامی در صفحات بزرگ سیلیکونی تولید می شوند.

برچسب های هولوگرافی منحصر به فرد، اطلاعات گسترده ای در اشکال، سایز و در پهنای گسترده ای از محصولات را انتقال می دهند. برچسب های هولوگرافی اصلی ترین راه برای جلوگیری از جعل و کلاهبرداری به شمارمی آیند. هم چنین نمونه های متفاوتی از برچسب هولوگرافی سفارشی برای ایجاد جلوه ی بصری زیباتر به محصولات در اختیار مشتریان قرار داده می شود. تقاضای محلی هولوگرام ها ما را در رتبه ی نخست در منطقه قرار داده است. هم چنین شرکت ما یکی از برترین تولید کننده هولوگرام های تبلیغاتی در ایران به شمار می آید.

جاذبه های برچسب های امنیتی هولوگرامی

هولوگرام دارای وظیفه مشخصی است. حتی ممکن است که برچسب‌ هولوگرامی اصل باشد در حالی که بسته بندی تقلبی است. اینجاست که هنر هولوگرام مشخص شده و دست جاعلین و متقلبان قهار را رو می کند. در مواقعی جعل بسته بندی که کاملا منطبق با اصل باشد ممکن است ولی جعل هولوگرام اصل، غیر ممکن است.

یکی دیگر از جاذبه های برچسب های امنیتی هولوگرامی، قابلیت پیگیری و ردیابی محصول است. امروزه یکی از نگرانی های اصلی تولید کنندگان محصولات پزشکی بهداشتی، این است که یک محصول در کجا و در چه زمانی اهمیت پیدا می کند که یک مرجع قانونی مایل باشد بداند منشاء و منبع توزیع یک محصول، در کجا قرار دارد. هم اکنون در ایالات متحده، استفاده از هولوگرام درجهت حفظ بیشتر حقوق مشتریان و جلوگیری از فروش محصولات تقلبی، الزامی شده و این برنامه تحت عنوان meditag در مالزی نیست در حال انجام است.

برچسب‌ هولوگرامی

در چنین طرح گسترده و وسیعی، تمامی اطلاعات انواع داروها، اعم از جدید یا قدیمی، بایستی به صورت کد، بر روی برچسب‌ امنیتی هولوگرام حک شده و بر روی محصول نصب شود. این فرایند توسط یک مرکز کنترل شده و همچنین افرادی در جهت کنترل صحت این برچسب ها نیز آموزش داده خواهند شد. از زمان شروع این طرح، تعداد موارد تقلبی شناسایی شده، به سرعت رو به افزایش است. چنین اقدامی دارای پیامدهای مثبت روانی برای جامعه خواهد بود چرا که اعتماد مصرف کنندگان را بیش از پیش افزایش می دهد و آحاد جامعه از سلامت داروهای مصرفی، اطمینان خواهند داشت.

چاپ برچسب هولوگرامی با با شماره سریال یکسان

دو برچسب هولوگرامی با شماره سریال یکسان برای تایید یادنامه ها و تجارت نامه ها ی کلکسیونی به کار گرفته می شود .یکی از برچسب ها برای تایید کالای کلکسیونی و دیگری برای تآیید برگه ی سهام به کار گرفته می شود .این محصولات از شناخته ترین نوع برچسب دوگانه به شمار می آیند  و بیش تر هولوگرام ها با شماره سریال های یکسان تولید می شوند.

بسته به طرح انتخابی برچسب های هولوگرامی با شماره سریال یکسان در دو صورت ایجاد می شوند .

  • هولوگرام های دو لانه ای که تصاویر در مجاورت با یکدیگر قرار دارند .
  • در هولوگرام های یک لانه ای دو برچسب اول شماره سریال یکسان دارند و در خط بعد برچسب ها شماره سریال بالاتر دارند .

ویژگی های منحصر به فرد برچسب‌ هولوگرامی

از دیگر ویژگی های برچسب های هولوگرامی می توان به ساختارهای نوری پیچیده ی آن اشاره کرد. این الگوها اطلاعات مرتبط به عمق و ظاهر فوتوگرافی تصویر را بازگشایی می کنند. برای ساخت برچسب های هولوگرامی اصلی به ابزار نوری دقیق، لیزر و مواد خاصی نیاز است. برخی از تصاویر هولوگرامی “مخفی” تنها در شرایط نوری خاصی قابل مشاهده هستند. بعد از ساخت هولوگرام اصلی تولید انبوه تصاویر در فرمت های متعدد امکان پذیر خواهد بود.

اگر در جستجوی راهی برای محافظت شرکتتان از جعل و دادن اطمینان کافی به مشتریان از لحاظ ایمنی محصول هستید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد برچسب‌ هولوگرامی قابلیت تشخیص و مشاهده صحنه ها و رنگ ها در زوایا و عمق های متعدد است .این جلوه های رنگی از ریز ساختارهای موجود در برچسب های هولوگرامی نشات می گیرد که به نوبه ی خود باعث انکسار نور می شود.

علت استفاده از برچسب‌ هولوگرامی

برچسب هولوگرام و فناوری های موجود را نمی توان به سادگی مورد جعل و تقلب قرار داد. در تولید چنین تصاویری از فناوری های پیشرفته و خاص استفاده می شود. بعد از ایجاد پول های تقلبی بسیار، استفاده از برچسب هولوگرام دار در بانک ها نیز رواج یافته است. پول رایجی که در کشورها وجود دارد معمولا متفاوت است و هر کدام از آن ها هولوگرام هایی را بر روی خود دارند.  ورود تروریست ها به کشور نیز باعث شده است  دولت ها بیشتر از قبل به فکر مسائل امنیتی بیفتند. این افراد معمولا با کمک پاسپورت های تقلبی به کشور وارد می شوند.

برچسب هولوگرامی

به همین خاطر هولوگرام ها بر روی پاسپورت ها، کارت های بانکی و نیز محصولات با کیفیت نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر محصولات چینی تقلبی در بازار وجود دارد . این محصولات قیمت کمتری نسبت به سایرین دارند اما وجود چنین مواردی باعث نگرانی تولید کنندگان شده است.  هیچ کس دوست ندارد پول و هزینه خود را به هدر بدهد. اگر افراد در مورد محصولی که خریداری می کنند مطمئن  نباشند آن را برای همیشه کنار خواهند گذاشت. محصولات تقلبی رقابت موجود در بازار را افزایش می دهد.  تنها راه حل مناسبی که برای تمامی این مشکلات وجود دارد قرار دادن برچسب هولوگرامی بر روی محصولات است. امروزه هر محصولی از خودکار گرفته تا خودرو برچسب هولوگرامی خودش را دارد و امنیت محصولات و هویت شرکت را تایید می کند. این نوع برچسب ها می تواند از خلاقیت و نوآوری های شما محافظت نماید.

انواع برچسب هولوگرامی محصولات

انواع برچسب‌ هولوگرامی محصولات

انواع مختلفی از برچسب هولوگرامی به شکل ماتریس نقطه ای، دو بعدی و سه بعدی وجود دارد. بیشتر شرکت ها برچسب های هولوگرامی خود را بر روی محصولات قرار می دهند و روانه بازار می سازند. بهتر است بدانید که هولوگرام ممکن است هر چیزی باشد. به عنوان مثال یک هولوگرام ممکن است تصویر، نام، نام شرکت، تصویر، لوگو یا هر مورد دیگری باشد.

استفاده از آن باعث می شود محصولات شرکت منحصر به فرد باشد . علاوه بر این موارد، قوانین بسیار سخت و شدیدی در مورد افرادی که محصولات را جعل می کنند وجود دارد. همه افراد باید در مورد برچسب های هولوگرامی آگاه باشند و  برچسب شرکتی که قصد خرید از آن دارند را مورد بررسی قرار دهند.  هرگز نباید محصولات تقلبی خریداری شوند زیرا این محصولات هیچ گونه خدمات خوبی ارائه نمی کنند.share


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.