آشنایی با تکنولوژی هولوگرام

تکنولوژی هولوگرام

این عکس که در هجدهم آپریل سال ۲۰۱۷ گرفته شده است هولوگرام انتخابات کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه ائتلاف چپ گرا لا فرنس بر روی صحنه طی برگزاری جلسه را نشان می دهد .درحالی که ملنچون جاسه را برگزار می کند هولوگرام هایش به طور همزمان در تمامی شهرها ظاهر می گردد . این عمل کابرد تکنولوژی هولوگرام را در زندگی به صورت ملموس نشان می دهد.

گرچه جن لوک ملنچون کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه در انتخابات پیروز نشده بود ،اما به دلیل استفاده ی اخیرش از تکنولوژی هولوگرام در برگزاری همزمان هفت گردهمایی در فرانسه شناخته شده بود .وی در گردهمایی شهر دیژان فرانسه حضور داشت ولی تصویر وی با ماهواره در شش شهر دیگرکه جزیره ی La Reunionنیز شامل آن می شد .به راستی وظایف بی شماری داشت .به هرحال چنین نمایی تعجب همگان را بر انگیخته است .

تکنولوژی هولوگرام

جایگاه کنونی تکنولوژی هولوگرام

هولوگرام ها علاوه بر هنر و سرگرمی رشته ها ی بسیار دیگری همانند تصویر برداری های زیست پزشکی ،تجسم های فکری علمی ،طراحی مهندسی و…وجود دارند که از از هولوگرام ها استفاده می کنند و تکنولوژی دستیابی این رشته ها به هولوگرام ها را آسانتر کرده است .برای مثال نشریه ی تکنولوژی CENT اعلام کرده است که دانشمندان در دانشگاه های فنی مونیخ گونه ای تصویر برداری هولوگرافی را گسترش داده اند که در آن با استفاده از تابش فرستنده های وای فای تصاویر سه بعدی از محیط اطراف را ایجاد می کنند .CENTگمان می برد که این تیکم قادر است هولوگرام ها را درخارج از هوای رقیق نیز تولید کنند .

هولوگرام ها بعد از ساخته شدن بسیار سحر آمیز به نظر می رسند .در واقع یک تیم تحقیقاتی دیگر به سرپرستی یانگ پارک از ساختمان فیزیک موسسه ی علوم و تکنولوژی کره یک تصویر هولوگرافی را اجرا کرد که ۲۶۰۰ مرتبه عملکردی بهتر از اجراهای هولوگرافی کنونی داشتند .هدف از چنین کاری افزایش زاویه ی دید و اندازه ی تصاویر سه بعدی بوده است .


 پیشرفت تکنولوژی هولوگرام

پاریلو مدیر مسئول بخش راه حل های داده ای و محصولات و عضوی از انجمن VR/ARبر این باور است تکنولوژی هولوگرام ظرفیت بالا ولی شدت توزیع ضعیفی دارد .هنوز انجمن بسیار کمی وجود دارند که قادرند به تسریع این سازگاری و مهارت اندک کمک کنند .وی ادامه داد شرکت های غول آسای بزرگی همچون مایکروسافت در حال بررسی این تکنولوژی هستند و همانند سایر متخصصان موانع بسیاری را در این راه گذرانده اند .به منظور پیشبرد این تکنولوژی در این زمینه ی حضور مهندسان کارشناس وخبره ضروری است و شرکت ها در جستجوی متخصصان در انتظار هستند .به هرحال بدون شک در سال های متمادی می بایست در انتظار پیشرفت های روز افزون که خریداران میلیونی در انتظار آن هستند ، باشیم .

تکنولوژی هولوگرام

نظرات کارشناسان در مورد پیشرفت هولوگرام

کارشناسان VNTANA عقاید پاریلو را در جشن هزار ساله ی در یک حالت جسورانه و جدید بیان کرد .آشلی گفت :”اکثریت افراد بر احیای انقلاب دیجیتال تایید کرده اند نام آوازه های قدیمی را که نوعی سرگرمی به شمار می آمد را احیا کردند اما این احیای سرگرمی هیچ یک از مسائل تجاری را حل نمی کرد .صنعت نیازی اساسی به افزایش در آمد از طریق استفاده ی هولوگرام که برای تبلیغات ارزش اساسی دارد ، را دارد .از یک نظر این گام برای فضاهای عمومی بزرگ مانند استادیوم ها و فروشگاههای بزرگ بسیار مناسب به شمار می آید .
در واقع، برای جذب مخاطب میلیونی جشن هزار ساله هولوگرام ها نقش اساسی دارند.مسأله ای که اکثر افراد به آن دقت نمی کنند این است که استودیو ها از تبلیغات هولوگرامی جشن هزار ساله خودداری می کنند که این دیدگاه شامل تمامی اعضای هشتاد میلیونی نمی شود .

جمعیت به حدی زیاد است که نمی توان به طور کلی از آن استنباط کرد . مساله ی مهمی که در ذهن باید داشت این است که این آمار گیری در زمان کنونی بسیار متنوع است .از این سو افراد جوان بیشتر به سوی یادگیری درباره ی محصولات جدید و تخصص پیدا کردن درباره ِی آن مهارت کافی را پیدا می کنند .زیرا خود را از موثران در این جامعه و فرهنگ می دانند .از این سو مبلغان در تلاشند راهی جدید به سوی تکنولوژی های نوین ،هم چنین هولوگرام هایی که که با راهبردهای امروزی هم سو باشند ،هستند.
ناجیان راه تکنولوژی کسانی هستند که تمامی راه ها و استراتژی های نوین در این راه را بیابند .اما زمانی که این تکنولوژی ها جایگزین شوند به نظر می رسد برنامه ی کار جدیدی بر سر کار باشد.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.