تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی

تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی

هولوگرام‌ها، برچسب‌های امنیتی می‌باشند که شامل یک علامت و یا یک نشانه تصویری دو بعدی و یا سه بعدی هستند. این برچسب‌ها با به کار گیری فناوری لیزر تهیه می‌شوند و دارای جلوه و جذابیت بصری ویژه و جذابی می‌باشند. هولوگرام‌ها می‌توانند نام، لوگو و یا علامت خاص یک شرکت را نشان دهند. هر یک از هولوگرام دو بعدی و سه بعدی دارای ویژگی‌ها، اهمیت و کاربردهای مختص خود هستند که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها می‌پردازیم. بررسی تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی می‌تواند شما را در انتخابتان یاری نماید.

آنچه در مقاله “تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی” می خوانید:

هولوگرام دو بعدی

هولوگرام‌های دو بعدی از انواع این برچسب‌های امنیتی به شمار می‌رود که به شکل دو حالته طراحی می‌شوند و بر مبنای زوایای دید افراد دچار تغییر حالت می‌گردند. طراحی هولوگرام‌های دو بعدی با استفاده از دو طرح جداگانه و مجزا از هم ساخته می‌شوند که در ساخت آنها نیز از تکنولوژی‌های لیزر نیز استفاده خواهد شد. این موضوع سبب می‌شود تا زاویه تابش نور برحسب موقعیت تفاوت داشته باشد که در نهایت می‌توانید دو طرح متفاوت را مشاهده کنید.

تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی
هولوگرام دو بعدی

ویژگی های هولوگرام دو بعدی

هولوگرام‌های دو بعدی راهکاری برای جلوگیری از جعل ‌و تقلب و کپی برداری در تولید محصولات می‌باشند. این است که از هولوگرام‌ها می‌توانند به شکل لوگو کمپانی‌ها و یا نام محصولات نیز تهیه گردند. به کار گیری از این هولوگرام‌ها روش کم هزینه‌ای است که برای حفاظت از هویت و شناسه محصولات در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد هولوگرام دو بعدی

همانطور که می‌دانید، امروزه هر چه که در بازار به مردم ارائه می‌شود، اصل نیست و ممکن است نسخه کپی نوع اصل آن باشد. این موضوع، مسئله چالش برانگیزی را برای انواع شرکت‌های تولیدکننده و نیز دولت و مشتریان رقم زده است. افراد بسیاری با کپی کردن از محصولات اصل قصد فریب دادن متقاضیان خرید آن کالا را خواهند داشت. در این موارد، استفاده از هولوگرام‌های دو بعدی برای شرکت‌ها به شکل قابل توجهی پراهمیت می‌باشد. این کار می‌تواند محصولات را از هر نوع کپی‌برداری ممکن، حفظ نماید و آن‌ها را در مقایسه با دیگر کالاهای رقابتی متفاوت نشان دهد.

هولوگرام‌های دو بعدی می‌توانند هم به صورت آماده و هم به صورت سفارشی در اختیار مشتریان قرار بگیرند. انتخاب هولوگرام‌ها باید بر مبنای نوع و طرح برند آماده شوند، به گونه‌ای که متقاضیان با مشاهده آن‌ها از اصالت محصولات اطمینان کافی را حاصل نمایند.

از پراهمیت‌ترین فاکتور‌ها برای طراحی هولوگرام‌های دو بعدی می‌توان به قیمت خرید آنها اشاره نمود. قیمت این محصولات بسیار مناسب تعیین شده و در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد.

استفاده از هولوگرام‌های دو بعدی در کنار فناوری‌های هولوگرامی دیگر جهت حفظ اصالت کالا و اعتبار آن بسیار نیاز می‌باشد. نصب هولوگرام بر روی محصولات می‌تواند آگاهی از برند شرکت‌های تولیدکننده را افزایش دهد و کالاها را جذاب‌تر و ویژه‌تر نشان دهد. علاوه بر این موضوع راهکاری جهت تبلیغات یک برند نیز محسوب می‌شود.

تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی
کاربردهای هولوگرام دو بعدی

هولوگرام سه بعدی

هولوگرام‌های سه بعدی از انواع برچسب‌های امنیتی به شمار می‌رود. این محصولات در واقع فناوری ساخت تصویری سه بعدی و شناور از اجسام می‌باشند که بدون هیچ گونه تجهیزات خاصی نظیر عینک واقعیت مجازی، از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند. این نوع از هولوگرام دارای خاصیت ۳۶۰ درجه‌ای هستند. این ویژگی یعنی با ایجاد تغییر در دید کاربران به هر جهت، تصویر شبیه‌سازی شده هم به همان نسبت دچار تغییر زاویه خواهد شد و به شکل واقعی حرکت می‌نماید.

پیش از آنکه هر تصمیمی در رابطه با خرید هولوگرام های سه بعدی داشته باشید، باید کاربردهای آنها را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با نیاز خود، آن‌ها را خریداری نمایید. تامین امنیت پیشرفته کالاهای روزمره، ذخیره سازی اطلاعات در داخل بلورها و پلیمرهای با چگالی بالا، تصویر برداری‌های پزشکی، نقشه‌های هولوگرافی در صنایع دفاعی و پیشبرد استراتژی‌های نظامی، صنعت گسترده تبلیغات و صنعت بازی و سرگرمی از جمله کاربردهای متنوع هولوگرام‌های سه بعدی محسوب می‌شوند.

ویژگی های هولوگرام 3 بعدی

ویژگی برجسته‌ای که سبب شده میزان تقاضای تولید هولوگرام‌های سه بعدی روز به روز رو به افزایش باشد، امنیت بالای این محصول می‌باشد. همانگونه که پیشتر به آن اشاره کردیم، کاربرد این محصول در صنایع متفاوت، بسیار است و این هولوگرام‌ها از جلوه‌های رنگی، چند سطحی و عمیق برخوردار هستند. افزون بر این موارد، زیبایی این هولوگرام‌ها باعث جلب نظر و توجه افراد خواهد شد. صاحبان کسب و کارها می‌توانند با انتخاب این هولوگرام برند شرکت‌ها را نزد متقاضیان معتبرتر و جذاب نشان دهند که در نهایت به افزایش ارزش محصولات می‌انجامد.

تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی
ویژگی های هولوگرام های 3بعدی

کاربرد هولوگرام سه بعدی

با استفاده از هولوگرام‌های سه بعدی جهت برندسازی می‌توان تا حد بالایی از جعل و کپی برداری محصولات توسط افراد سودجو و متقلب پیشگیری نمایید. این هولوگرام‌ها دارای طرح‌های پیچیده هستند که این موضوع باعث شده تا افراد امکان کپی برداری از آن را نداشته باشند. هولوگرام‌های سه بعدی می‌توانند هم در روشنایی و هم در تاریکی قابل مشاهده باشند و افراد در هر موقعیتی که باشند، می‌توانند آن‌ها را بررسی نمایند.

تمامی این خصوصیات هولوگرام‌های سه بعدی باعث شده تا صاحبان صنایع گوناگون جهت نصب آن بر روی محصولات خود اقدام نمایند و به نوعی اصالت محصولات خود را برای خرید مشتریان تضمین کنند و از کلاهبرداری‌های رایج در سطح بازار جلوگیری شود.

سخن پایانی
در این مقاله به بررسی خصوصیات، کاربردها و اهمیت و تفاوت بین هولوگرام دو بعدی و سه بعدی پرداختیم. متقاضیان می‌توانند بنا بر نوع فعالیت و محصولات شرکت، هولوگرام مورد نظر خود را انتخاب نمایند. انتخاب یک هولوگرام مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد کسب و کار‌ها و نیز افزایش فروش آنها داشته باشد. همچنین در برندینگ و بازاریابی کمپانی‌ها نقش موثری را ایفا می‌کند. از طرفی، انتخاب هولوگرام نامناسب می‌تواند تاثیرات مخربی بر فروش محصولات داشته باشد‌.

بیشتر بدانید: هولوگرام چیست؟

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.