هولوگرام و تشخیص دارو تقلبی

هولوگرام و تشخیص دارو تقلبی

هولوگرام چیست؟

هولوگرام همان برچسب های امنیتی و فوق امنیتی، یک نشانه تصویری سه بعدی است که با تکنولوژی لیزر به صورت برچسب تولید می‌شود و دارای جلوه‌های بصری منحصر به فرد از نام یا آرم گرافیکی در لایه‌های مختلف می باشد. امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث شده سیستم های کامپیوتری مدرن با استفاده از نرم افزار و سخت افزار و ابزار میکرولیتوگرافیک هولوگرام هایی با دقت ، ظرافت و پیچیدگی بسیار بالا ایجاد نمایند که همین امر کپی برداری و تکثیر غیر مجاز از آن را در هر کجا غیرممکن ساخته است لذا وجود هولوگرام بر روی کالا بهترین ضامن برای اصالت محصول بوده و مصرف کننده با دیدن هولوگرام شرکت تولید کننده بر روی کالا، با خیال آسوده اقدام به خرید می‌نماید. گذشته بر ایجاد امنیت،هولوگرام دارای جلوه زیبایی می باشد. تشخیص دارو تقلبی با هولوگرام از موارد مهم استفاده ی هولوگرام ها در صنعت می باشد.


تشخیص دارو تقلبی در ۱۵ ثانیه 

دکتر احمد شیبانی رئیس سازمان غذا و دارو از شناسایی تشخیص دارو تقلبی با هولوگرام با استفاده از برچسب اصالت ظرف مدت ۱۵ ثانیه خبر داد. دکتر احمد شیبانی با اشاره به اینکه نزدیک به ۹۰ درصد داروها در داخل کشور دارای برچسب اصالت هستند، به مهر گفت: با الصاق این برچسب بر روی داروها به راحتی می توان داروی اصلی و تقلبی را شناسایی کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان امسال ۱۰۰ درصد داروها در کشور دارای برچسب اصالت می شوند، افزود: با توجه به هولوگرام روی جعبه دارو به راحتی می توان با ارسال شماره حک شده به پیامک سازمان نسبت به تقلبی یا اصل بودن دارو پی برد. شیبانی با اشاره به تلاش های دست اندرکاران صنعت دارویی کشور، اظهارداشت: حمایت از تولید داخل و شکستن انحصار دارویی در اولویت برنامه های سازمان غذا و دارو قرار دارد.

کاربرد هولوگرام در پزشکی

افزایش امنیت در تشخیص دارو تقلبی با هولوگرام

هولوگرام به هیچ وجه با روشهای معمول قابل تولید یا کپی نیست . بنابراین بطور روزافزونی بعنوان جزء لاینفکی از اسناد و برنامه های امنیتی در امور دولتی و تجاری قرار میگیرد . بعنوان مثال بطور گسترده ای در اوراق و اسناد ، پول و کارتهای شناسائی مورد استفاده واقع میشود.قابلیت مهم هولوگرام که آنرا غیر قابل تقلب می سازد این است که می توان لایه ها و سطوح مختلفی از اطلاعات و تصاویر قابل رؤیت را در آن ملحوظ نمود.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1