آشنایی با هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف به دلیل شفاف بودن آن برای پوشش بر روی نوشته و یا عکس در مدارک مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از جعل در مدارک می باشد.

کاربرد هولوگرام شفاف

در صورتیکه نیازمند پوشش اطلاعات توسط هولوگرام باشید به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد ، استفاده از این برچسب ها پیشنهاد میگردد .این برچسب ضمن دارابودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود . ضمنانوع چاپ گرم (Hot stamp ) آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد .پوشش امضاء ، مهر، اطلاعات پرسنلی ، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک ، اعتبار نامه ها ، اسناد دولتی ، کارتهای پرسنلی ، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد این برچسب ها میباشد.

هولوگرام شفاف

از مهم ترین کاربردهای این نوع هولوگرام، استفاده در کارت های امنیتی مثل کارت های شناسایی، کارت های هدیه، کارت های بانکی و .. می باشد؛ چرا که علاوه بر افزودن ویژگی امنیتی به کارت، فضای مفید کارت را ازبین نخواهد برد و تمام اطلاعات زیر آن قابل مشاهده و خوانا است. هم چنین جنبه زیبایی و محافظت نیز دارد.

هولوگرام های شفاف در بسته بندی سطح تجاری نیز کاربرد بسیاری دارد که هم جنبه اصالت کالا تضمین می کند و هم زیبایی و چشم‌گیری آن را دوچندان می کند. استفاده از این نوع هولوگرام در بسته بندی می تواند به شکل یک نوار (easy open) و یا فیلم شرینک اسلیو برای پلمپ کردن بطری ها استفاده می شود.

مزایای هولوگرام شفاف

استفاده از فیلم های مختلف و رنگی برای هولوگرام ها ، باتوجه به کاربرد و سند و یا سلیقه مشتری صورت می گیرد. استفاده از هولوگرام های رنگی، هرقدر هم هماهنگ با سطح الصاق باشد، باز هم فضایی را اشغال می کند و آلودگی بصری ایجاد می کند ولی هولوگرام های شفاف به زیبایی و ظرافت با سطح الصاق ادغام می شود. به طوری که می تواند سرتا سر سطح الصاق را در برگیرد ولی کوچکترین فضایی را از نظر محتوایی اشغال نکند.

تمام اطلاعات و تصاویر زیر هولوگرام های شفاف قابل مشاهده هستند که با جلوه ای چشمگیر از فناوری هولوگرام یکپارچه شده اند. این افکت ها هیچ گونه مزاحمتی برای خوانش اطلاعات سطح زیرین ایجاد نمی کنند و از طرفی، تمام ویژگی های امنیتی سایر هولوگرام ها را در بر دارد. تصاویر زیر، نمونه های الصاق یک هولوگرام شفاف بر روی سطح سیاه و سفید است:

 مزایای هولوگرام شفاف

لمینیت شفاف کارت PVC

برای بالا بردن امنیت کارت های شناسایی و مالی و اعتباری، می توان از لمینیت شفاف کارت PVC استفاده کرد. با لمینیت این هولوگرام ها تمام اطلاعات کارت خوانا و مشخص هستند ولی در عین حال ویژگی های امینتی هولوگرام را در سراسر کارت اجرامی کند.این لایه هم از نظر بصری کارت را زیبا می کند و هم از دستکاری اطلاعات چاپ شده کارت محافظت می کند و امکان جعل را تقریبا غیرممکن می سازد.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.