آشنایی با هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف

هولوگرام شفاف به دلیل شفاف بودن آن برای پوشش بر روی نوشته و یا عکس در مدارک مورد استفاده قرار میگیرد و یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از جعل در مدارک می باشد.

کاربرد هولوگرام شفاف

  • کارت های اعتباری، شناسائی، تردد و …
  • مدارک شناسائی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت
  • انواع گواهینامه، اسناد و مدارک

در صورتیکه نیازمند پوشش اطلاعات توسط هولوگرام باشید به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد ، استفاده از این برچسب ها پیشنهاد میگردد .این برچسب ضمن دارابودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود . ضمنانوع چاپ گرم (Hot stamp ) آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد .پوشش امضاء ، مهر، اطلاعات پرسنلی ، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک ، اعتبار نامه ها ، اسناد دولتی ، کارتهای پرسنلی ، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد این برچسب ها میباشد.

از مهم ترین کاربردهای این نوع هولوگرام، استفاده در کارت های امنیتی مثل کارت های شناسایی، کارت های هدیه، کارت های بانکی و .. می باشد؛ چرا که علاوه بر افزودن ویژگی امنیتی به کارت، فضای مفید کارت را ازبین نخواهد برد و تمام اطلاعات زیر آن قابل مشاهده و خوانا است. هم چنین جنبه زیبایی و محافظت نیز دارد.

هولوگرام های شفاف در بسته بندی سطح تجاری نیز کاربرد بسیاری دارد که هم جنبه اصالت کالا تضمین می کند و هم زیبایی و چشم‌گیری آن را دوچندان می کند. استفاده از این نوع هولوگرام در بسته بندی می تواند به شکل یک نوار (easy open) و یا فیلم شرینک اسلیو برای پلمپ کردن بطری ها استفاده می شود.

هولوگرام شفاف

مزایای هولوگرام شفاف

استفاده از فیلم های مختلف و رنگی برای هولوگرام ها ، باتوجه به کاربرد و سند و یا سلیقه مشتری صورت می گیرد. استفاده از هولوگرام های رنگی، هرقدر هم هماهنگ با سطح الصاق باشد، باز هم فضایی را اشغال می کند و آلودگی بصری ایجاد می کند ولی هولوگرام های شفاف به زیبایی و ظرافت با سطح الصاق ادغام می شود. به طوری که می تواند سرتا سر سطح الصاق را در برگیرد ولی کوچکترین فضایی را از نظر محتوایی اشغال نکند.

تمام اطلاعات و تصاویر زیر هولوگرام های شفاف قابل مشاهده هستند که با جلوه ای چشمگیر از فناوری هولوگرام یکپارچه شده اند. این افکت ها هیچ گونه مزاحمتی برای خوانش اطلاعات سطح زیرین ایجاد نمی کنند و از طرفی، تمام ویژگی های امنیتی سایر هولوگرام ها را در بر دارد. تصاویر زیر، نمونه های الصاق یک هولوگرام شفاف بر روی سطح سیاه و سفید است:

بیشتر بدانید: برچسب هولوگرام شفاف

انواع هولوگرام شفاف

هولوگرام های شفاف در بر گیرنده ی لایه ای شفاف هستند که علاوه بر داشتن طیف های نوری از رنگ های رنگین کمان این توانایی را دارند تا نوشته های زیر هولوگرام را در معرض دید قرار دهند. هولوگرام های ضد جعل یا همان ضد سرقت در دو نمونه ی ساده و طرح دار تهیه و چاپ می شوند این نمونه هولوگرام ها قابل مخدوش شدن بوده که به راحتی از سند الصاق می توانند حذف شوند.

تولید هولوگرام با ایجاد افکتهای هولوگرافیک با همان ویژگی های امنیتی، روی لایه ای از فیلم شفاف نیز امکان پذیراست همچنین با ایجاد ویژگی امنیتی فضای مفید سند و بسته بندی از بین نخواهد رفت واطلاعات آن قابل دیدن و خوانش بوده که علاوه بر زیبایی از آن محافظت میشود همچنین امکان تخریب شونده بودن محصول نیز در فویل فیلم های شفاف می توانند وجود داشته باشند. این برچسب در دو نوع هولوگرام شفاف و نیمه شفاف تولید می شود و تمامی ویژگی های امنیتی را دارا می باشد. این نوع هولوگرام که به شیوه ی چاپ گرم تولید شده باشد به هیچ وجه قابلیت جدا شدن از محصول را ندارد.

 مزایای هولوگرام شفاف

فرایند چاپ هولوگرام شفاف

این نوع هولوگرام بر روی فیلم شفاف چاپ میگردد به نحوی که سطح زیرین هولوگرام نمایان میباشد در حالیکه طیف های رنگی بر روی هولوگرام به وضوح قابل رویت میباشد. از این نوع هولوگرام بیشتر زمانی که بخواهند سطح زیرین هولوگرام نمایان شود استفاده می گردد. در حالیکه نقوش هولوگرافی موجود بر روی فیلم شفاف باعث جلوگیری از کپی کردن و یا نشانگر اصل بودن سطح زیرین باشد، استفاده میگردد.

در طی یک فرآیند استاندارد چاپ رنگی، رول لمینیت می تواند روی کارت پرینت شده قرار بگیرد. در واقع رول لمینیت لایه ای از فیلم است که با ضخامت های مختلف در دسترس می باشد از سایش و آسیب دیدگی کارت جلو گیری می کند و مناسب برای کارت هایی که هر روز توسط دستگاه های مختلف خوانده می شوند. لمینیت ها در انواع مختلف بدون طرح ، طرح عمومی و طرح خاص موجود هستند که با هدف ایجاد امنیت بصری روی کارت استفاده می شوند.

استفاده از لمینیت با طرح هولوگرام از جعل کارت به شدت پیشگیری می کند. بدین منظور هولوگرام های هات استمپ به صورت رول در دستگاههای مخصوص کارت قرار میگیرند و با فشار و حرارت ایجاد شده توسط این دستگاهها لایه شفاف هولوگرامی این رول لمینیت ها بر روی کارت منتقل شده و به آن میچسبد.


لمینیت شفاف کارت PVC

برای بالا بردن امنیت کارت های شناسایی و مالی و اعتباری، می توان از لمینیت شفاف کارت PVC استفاده کرد. با لمینیت این هولوگرام ها تمام اطلاعات کارت خوانا و مشخص هستند ولی در عین حال ویژگی های امینتی هولوگرام را در سراسر کارت اجرامی کند.این لایه هم از نظر بصری کارت را زیبا می کند و هم از دستکاری اطلاعات چاپ شده کارت محافظت می کند و امکان جعل را تقریبا غیرممکن می سازد.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.