چاپ هولوگرام

روش های چاپ هولوگرام

احتمالا هولوگرام ها حدود ۷۰ سال پیش بوجود آمده اند، اما هنوز هم ” عامل خاص” بودن خودشان را از دست نداده اند. هر شغلی که هولوگرام را به عنوان بخشی از ابزار بازاریابی اش  طراحی و استفاده می کند همچنان پیشرو بوده و مشتریان خود را تحت تاثیر قرار می دهد. اما همیشه اولین چیز پیدا کردن خدمات چاپ هولوگرام مناسبی است که کمکتان کند بهترین نتیجه را از هولوگرام خود بگیرید.

اگر همچنان به دنبال دلیل قانع کننده ای برای استفاده از هولوگرام جهت بازاریابی خود هستید، در اینجا دلایلی را عنوان می کنیم تا اهمیت استفاده از این روش جدید را دریابید.

خدمات چاپ هولوگرام

دلایل استفاده از چاپ هولوگرام

1/هولوگرام ها از نظر بصری تاثیر گذار هستند

هیچ شکی نیست که چاپ روی برگه ی هولوگرام بسیار تاثیر گذار است. در محیط کاری، چاپ هولوگرام به شما کمک می کند تا در بین سایر رقبای خودتان متمایز به نظر برسید. برای مثال، برچسب هولوگرامی روی کارت ویزیت شما  بسیار حرفه ای به نظر می اید و آیتمی بسیار چشم گیر و خاص است.

2/ تاثیری ماندگار با استفاده از هولوگرام 

تمام هدف بازاریابی این است که تاثیری ماندگار برای کار شما به جا بگذارد. هیچ راه بهتری از چاپ هولوگرام وجود ندارد که بتواند در ذهن بیننده  و نیز مشتریان کنونی باقی بماند. تکنولوژی سه بعدی هیچ وقت قدیمی نشده و همیشه برای مشتری جذابیت داشته و وی را با کار شما درگیر می کند. بدون شک هولوگرام نقطه ی کانونی هریک از ابزار بازاریابی است. مشتریان همیشه مجذوب این  طراحی پویا خواهند شد و ابزار بازاریابی شما را بیش از هر نوع پیشنهاد معمولی تاثیر گذار خواهند کرد. از عرف های قدیمی دور شوید و از هولوگرام برای ایجاد خاطره ای ماندگار در کسب و کارتان استفاده کنید.

به طور کلی، بازاریابی هولوگرافیک به شما فرصت ارتباط عمیق تری با مشتری داده و تاثیری ماندگار به جا می گذارد.هولوگرامی که به خوبی طراحی شود، نه تنها نکات بسیاری را درباره ی کار شما بیان می کند بلکه روش شما در بازاریابی نشان می دهد که چقدر درباره ی ارتباط با مشتریانتان جدی بوده و به دنبال راه های جدید برای این منظور هستید.


کاغذ چاپ هولوگرام

سوال متداولی که در زمینه ی هولوگرام مطرح می شود این است که کاغذ چاپ هولوگرام چیست یا در واقع جنس کاغذی که روی آن چاپ صورت می گیرد چیست؟ به هرحال هیچ چیزی به نام کاغذ چاپ هولوگرام نیست. هولوگرام ها با استفاده از فویل ساخته می شوند که می توان آن ها را روی مواد مختلفی مانند پلاستیک و کاغذ قرار داد. فویل هولوگرافیک بسیار نازک بوده و می توان آن را روی مواد مختلفی چسباند.

کاغذ چاپ هولوگرام

روش چاپ استمپ داغ

یکی از روشهای کاربرد اصولا شامل “استمپ داغ” است که فویل روی سطح مورد نظر قرار گرفته- کاغذ پلاستیک یا هر چیز دیگر. در حین به کارگیری گرما و فشار، هولوگرام به طور دائمی به سطح می چسبد. هولوگرام به وجود آمده را می توان در موارد متعددی مانند بلیط، کوپن جایزه، بسته بندی، گواهینامه، چک، فرم های تجاری، برچسب، کارت های اعتباری و بانکی به کار گرفت.

مشابها برچسب های هولوگرامی که خودشان دارای چسب هستند را نیز می توان به کار برد. آن ها را می توان مستقیما روی کالا و یا مدارک چسباند و روشی مناسب برای پیگیری کالا بوده و اصالت کالا را تا حد زیادی تایید می کند.


تکنیک جدید چاپ هولوگرام

کاغذ چاپ هولوگرافی تخصصی، ممکن است دیگر هنگام چاپ هولوگرام به اصطلاح رنگین کمان نیاز نباشد.  Stak در این باره  گزارش می دهد که دانشمندان تکنیک جدیدی را برای چاپ هولوگرام ها از یک پرینتر جوهر افشان منظم گسترش داده است، تکنیک جدید چاپ هولوگرام  یک نوآوری است که می تواند خدمات چاپ هولوگرام سنتی را مختل کند بطوریکه به طرز قابل توجهی تولید را از نظر زمان و قیمت کاهش دهد.

دانشگاه ITMO در سن پترزبورگ ، روشی به منظور افزایش روند چاپ هولوگرام برای اقدامات لازم امنیتی طراحی کرده است. هولوگرام ها معمولا به عنوان ویژگیهای امنیتی در مواردی از قبیل کاغذ چاپ گواهی، کارت های بانکی و برچسب های اعتبار محصول استفاده می شوند. .جوهری که ضریب شکست بالایی در نور مرئی دارد روی کاغذ برجسته میکرو ذخیره می شود قبل از اینکه با هر لایه پلیمر یا رنگی پوشیده شود، یک تصویر منحصر به فردی را ایجاد می کند.

با استفاده از این فرآیند هولوگرام ها می توانند به سرعت چاپ شوند، و زمان چاپ را از چند روز به چند دقیقه کاهش دهند.گرچه تصاویر هولوگرافی اولین بار در اواخر دهه ۴۰ اختراع شد، و برای افزایش امنیت از دهه ۶۰ استفاده شد، مسائلی وجود داشت که با این تکنولوژی از پیشرفت آنها جلوگیری شده است.

تکنیک جدید چاپ هولوگرام

ویژگی چاپ هولوگرام های رنگین کمانی

گروهی از دانشمندان روسی، که توسط الکساندر وینگرادوو هدایت شده بودند، چاپ هولوگرام های رنگین کمانی را برای دسترسی بیشتر بازار مشترک ساختند، که می توانست میلیون ها کسب و کار و سازمانهای کوچکتر را از تقلب حفاظت کند. این روش مطابق با رسوم هولوگرامی ایجاد شد که می توانست بیش از چند روز طول بکشد.

نخست لازم است برای آماده سازی هولوگرام اصلی، لیزر روی پلیمر حساس به نور ضبط شود. برای مرحله بعدی، این پلیمر خشک و شسته شده تا منطقه بدون حفاظ را حذف کند. این استنسیل سپس به یک ماتریس فلزی منتقل می شود، سپس با پوشاندن تصویر روی فیلم پلیمری استفاده می شود.

نتایج حاصل از این مطالعه در نسخه مجله علمی توسعه عملکرد مواد در ۱۷ نوامبر منتشر شده است. در حالیکه بعید است این تکنولوژی جدید بخواهد به زودی وارد بازار شود.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.