چاپ هولوگرام روی فلز

چاپ هولوگرام روی فلزات

دانشمندان اخیرا شیوه ای نوین برای چاپ هولوگرام که میتواند جانشین عالی برای بارکد و شماره سریال باشد ابداع کرده اند.در این فرآیند لیزر دارای توان بالا چاپ هولوگرام روی فلز انجام می دهد و امکان جعل و کپی کردن از آن ها عملا غیر ممکن است. این روش چاپ هولوگرام  به این صورت می باشد که  به جای اینکه روی برچسب چاپ و به کالا چسبانده شود مستقیما رو سطح فلز حک میگردد به همین دلیل احتمال جایگزینی آن بسیار دشوار میباشد.

چاپ هولوگرام روی فلز

شیوه چاپ هولوگرام روی فلز

شیوه چاپ به این صورت می باشد که  با استفاده از دیود لیزر فرانبنفش دارای توان بالا هولوگرام برروی سطح فلز حک میشود.و گروهی حفره ریز و کم عمق فلز با الگوریتم معینی بوجود می آید.این هولوگرام با چشم غیر مسلح نیز دیده میشود و موقع تداخل با نور ضعیف (مثلا نور لیزرهای ارزان قیمت )خلق میشود که به آسانی با نور فلاش موبایل هوشمند شناسایی میشود.

مهمترین بخش، کنترل کردن لیزر است. زیرا لیزر از ذوب هولوگرام در فضای بسیار کوچک جلوگیری میکند. ضربان لیزر۳۵نانو در ثانیه است هر ضربان قابلیت ایجاد یک حفره دارای عمق۲/۰ میکرون وقطر ۱۰ میکرون روی سطح فلز را دارد.

کاربرد چاپ هولوگرام روی فلز

موارد استفاده این فرآیند بصورت زیر میباشد: نشانه گذاری روی جواهرات،چاپ هولوگرام روی قطعات هواپیما وبدین گونه تایید می شود که قطعه ها همه اصل و بوسیله تولید کننده اصلی تولید میشوند. فناوری نام برده هنوز بطور کامل در بازارهای بین المللی وارد نشده است.

چاپ هولوگرام در تهران

چاپ هولوگرام در تهران با پیشرفته ترین دستگاه های متداول روز دنیا انجام میشود و به همین دلیل کیفیت این نوع چاپ هولوگرام در تهران هم سطح یا در بعضی موارد بهتر از نوع وارداتی میباشد ما با بهره گرفتن از پیشرفته ترین تکنولوژی روز در زمینه فناوری لیزری و هولوگرافی و استفاده از بهترین متخصصان این صنعت، بعنوان یک شرکت پیشرفته در زمینه چاپ هولوگرام در تهران و محصولات مربوط به آن در تهران فعالیت میکنیم.ما به انجام صدها پروژه داخلی و خارجی مفتخریم.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.