فوتوگرافی

کاربرد فوتوگرافی در پزشکی

هولوگرافی فرآیند فوتوگرافی را در سطح وسیع تر از معنا که کاملا متمایز از تصویر است بیان می کند زیرا نه تنها شدت مواد مقاوم در برابر نور ثبت می گردد بلکه امواج نوری پخش شده از سطح جسم و اطلاعات سه بعدی کامل از سطح جسم ثبت می شوند. هولوگرام ها ویژگی منحصر به فردی دارند . تصاویر فوتوگرافی بر خلاف عکس های رایج یک رونوشت از نسخه ی اصلی از شی را باز سازی می کند.

تصاویر فوتوگرافی با تغییر زاویه ی دید تغییر می کنند و یک شباهت فوق العاده نزدیک به شی اصلی دارند. هولوگرافی ها بر خلاف نقاشی ها و عکسبرداری ها یک هماندهی تمام ابعادی از شی را ارائه می دهند. هولوگرام ها عینا همان چیزی را چشم ها می بیند، شکل، اندازه و ساختار شی را در موقعیت های متفاوت ایجاد می کند. اگر یک تصویر هولوگرافی را لمس کنید با مجموعه ای از نور های متمرکز روبه رو خواهید شد .

هولوگرام ها بهترین روش برای بازسازی اثرهای هنری موزه ها ،گالری ها و مجسمه سازی را اراءه می دهند .تصاویر حجمی یک موقعیت جدید برای پیشرفت هولوگرافی های نمایشی و طرح های نوری فراهم می آورند .هولوگرام ها به طور گسترده در یادگاری ها و دکوراسیون سازی مورد استفاده قرار می گیرند. هولوگرام نیز در تبلیغات موثر می باشند.

استودیوهای هولوگرافی روسیه ای

استودیوهای هولوگرافی روسیه ای تکنولوژی های منحصر به فرد از ساخت هولوگرام های با کیفیت را گسترش دادند: شی ….هولوگرام اصلی …..رونوشت هولوگرافی

یک گالری روسیه ای از هولوگرام های با کیفیت تصویری بر روی وب سایت موجود است .تمامی محصولات قابل سفارش می باشند. می توانید اطلاعات کامل مرتبط با هولوگرافی، مشخصه های آن، اصول فیزیکی هولوگرافی، تکنولوژی ساخت هولوگرافی را در وب سایت به دست آورید. در گردهمایی های هولوگرافی شرکت کنید با نویسندگان وب سایت از طریق بخش contact ارتباط برقرار کنید. لطفا پیام هایتان را در بخش guest book قرار دهید.

نمایش فیلم های فوتوگرافی

معمولا نمایش های هولوگرافی در صدد نمایش یک تصویر با جلوه های شفاف ویا هولوگرامی است.اگر تمامی شرایط مناسب همانند نورپردازی، نوردهی از قسمت پشت منظره فراهم شود شی و یا شخص به صورت معلق و یا همانند یک هولوگرام نمودار می شوند. به طور عموم نمایش های هولوگرافی شی برای ارتقای جلوه های سه بعدی آن صورت می گیرد.

نمایش فیلم های فوتوگرافی

نمایش های ویدیویی فوتوگرافی

نمایش های ویدیویی فوتوگرافی مشخصه های متعددی از قسمت پشت و جلوی صفحات نمایشی ،فیلم ها و پروژکتورها را به کار می گیرد. یکی از مشخصه های به کار برده شده رنگ مشکی است که در آن شخص و یاشی در پیش زمینه ی مشکی در آن نمایش داده می شود بدون اینکه اثری از رنگ مشکی بر آن باشد. جلوه های نمایشی هولوگرافی با نمایش مستقیم بر روی صفحات هولوگرافی شفاف همانند نوارهای هولوگرافی نمایشی Adwindow صورت می گیرد.

Adwindow نوارهای مایلار شفاف خاصی را برای نصب بر روی یک صفحه ی سخت اراءه می دهند .با نصب صحیح این پلی استر (مایلار)جلوه های روحی خاصی بر روی صفحه ی شفاف پدیدار می شود و اشخاص و اشیای حقیقی در ماورای این فیلم ها برای ایجاد صحنه ی خاص تداخل داده می شوند.

میکروسکوپ هولوگرافی دیجیتال

(DHM) فوتوگرافی دیجیتالی است که به میکروسکوپ اعمال شده است . دلیل تمایز این نوع میکروسکوپ از دیگر میکروسکوپ ها این است که به جای گرفتن تصویر از شئ مورد نظر ,موج نور را به طرز دیجیتالی از شئ مورد نظر گرفته و به پردازش اطلاعات حاصل از آن به عنوان هولوگرام می پردازد که از طریق آن یک کامپیوتر تصویر را با استفاده از یک الگوریتم بازبینی عددی محاسبه میکند. به این ترتیب لنز تصویری تشکیل شده در میکروسکوپ سنتی با یک الگوریتم رایانه ای جایگزین میشود.

میکروسکوپ های مرتبط با هولوگرام

از دیگر میکروسکوپ های مرتبط با این نوع میتوان به میکروسکوپ متقابل, فوتوگرافی مختلط اپتیک و میکروسکوپ فازی پراکندگی می باشد. به طور کلی در هرکدام با استفاده از یک موج فریم مرجع, دامنه ( شدت ) واطلاعات آن اندازه گیری میشود. اطلاعات بر روی یک حسگر تصویر دیجیتال یا توسط یک آشکارساز عکس که از طریق آن یک تصویر از یک شئ توسط رایانه بازسازی میشود, ثبت میشود. در میکروسکوپ های سنتی که ازموج مرجع استفاده نمیکند, تنها اطلاعات شدت ثبت میشود و آن دسته از اطلاعات ضروری در مورد جسم گم میشود.

بیشتر بدانید: هولوگرام سه بعدی

هولوگرافی و دنیس گابور

فوتوگرافی توسط دنیس گابور برای بهبود میکروسکوپ نوری اختراع شد. با این وجود ,او بسیاری از کاربرد های بتن و صنعتی در این زمینه را پیدا نکرد. در واقع DHM بیشتر به میکروسکوپ نوری اعمال شده است. در این زمینه برنامه های منحصر به فردی برای مشخص کردن خصوصیات سه بعدی از نمونه ی فنی نشان داده شده است وبه ویژگی های کمی از سلول های زنده قدرت می بخشد. در علوم مادی به طور معمول از DHM برای تحقیق در آزمایشگاه های دانشگاهی و صنعتی استفاده میشود.

آنان بستگی به کاربردشان در زمینه ی انتقال و پیکر بندی استفاده می شوند DHM راه حلی منحصر به فرد برای مشخص کردن خصوصیات نمونه های فنی چهار بعدی ( سه بعدی و زمان ) است, زمانی که اطلاعات سریع به دست می آید. از این مورد برای اندازه گیری در محیط های پر سروصدا استفاده میشود, به هنگام ارتعاش, زمانی که نمونه حرکت میکند و یا زمانی که شکل نمونه ها توسط محرک های خارجی چون نیرو های مکانیکی, الکتریکی, مغناطیسی, فرسایش شیمیایی, رسوب و تبخیر و …تغییر می کند .

DHM در علوم مادی فوتوگرافی معمولا در حالت انتقال پیکربندی شده است . آنان فاکتور فازی کمیاب سلول های زنده را فعال میکنند (QPM). این اندازه گیری سلول ها را تحت تاثیر قرار نمیدهد,روندی که مستلزم مطالعاتی طولانی است. آن اطلاعاتی را فراهم می کند که میتواند به بسیاری از فرایند های زیست شناسی پایه تفسیر شود که در اینجا در بخش تصویر سازی سلول های زنده آمده است.

 نمایشگرهای هولوگرافی

استفاده بهینه از نمایشگرهای هولوگرافی

هرم سه بعدی فوتوگرافی آخرین سیستم نمایشگر است که اجسام سه بعدی و متحرک را نمایش می دهد .هر گونه جسمی که به شکل سه بعدی طراحی شده باشد به صورت هرم هولوگرافی نمایش داده می شود. می توان واحدهای کنترل کننده ی متفاوتی را به گونه ای به این هرم افزود که کاربر به راحتی با آجسام ارتباط برقرار کند و یا آن ها را انتخاب کند ،به چرخش در آورد، بزرگ و یا کوچکشان کند.

هنگامی که دغدغه اصلی با نمایش های فوتوگرافی در ارتباط است به تنهایی به گروه نمایشگر بستگی دارد .دراین جهان مدرن افراد به راحتی می توانند این گزینه ها را به گونه ای امتحان و انتخاب کنند که نیازی به نمایشگرها نیست و تصاویر در میان و هوا شناورند. تمامی این اعمال به کمک تکنولوژی هولوگرافی صورت می گیرد که از سوی پایین قرار می گیرد و باعث می شود تصاویر با ترکیب هولوگرام و اجسام حقیقی در هوا شناور باشند .به هر حال استفاده از نمایشگر ها برای حرکات پارالاکس الزامی می باشد.

حال وقت آن رسیده است که کاربران با نمایش های فوتوگرافی در ارتباط باشند هنگامی که تنها دغدغه ی اصلی به نمایشگرهای هولوگرافی در ارتباط است. در این قسمت متخصصان از نمایش های هولوگرافی در طی استفاده ی مطلوب از نواحی هولوگرافی بهره می گیرند. این مسئله به بازسازی و ثبت اجسام سه بعدی که به نفع کاربران است، کمک می کند. مزیت های بسیاری در بهره گیری از این قسمت ها وجود دارد. کاربران می توانند تصاویر سه بعدی را با کمک محتواهای سه بعدی بازسازی کنند.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.