آشنایی با برچسب های امنیتی

شرکت ایران هولوگرام

 واژه  هولوگرام از کلمات یونانی Holo و Gram  به دست آمده است که به ترتیب به معنی دید کلی و نوشته شده است.همانطور که می دانید یک هولوگرام در برگیرنده دو یا چند تصویر مرتب شده است که هر کدام از آنها بسته به زوایه و دید بیننده قابل مشاهده خواهند بود. برچسب امنیتی و در واقع برچسب هولوگرامی ، هویت محصولات و مراقبت در برابر جعل و تقلب را فراهم می کند.

این موضوع به فراهم کنندگان برچسب و مشتریان کمک می کند همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشند. محصولات تقلبی که وارد بازار می شوند یکی از بزرگترین نگرانی های موجود برای صاحبان کسب وکارها هستند.این نوع محصولات می توانند اثر مخرب بر روی برند اصلی داشته باشند. محققان بر این باورند که مشتریان به هنگام جستجو برای محصولات با کیفیت به دنبال برچسب هولوگرامی می روند. این گزینه می تواند اصل بودن یک محصول را تضمین کند.

معمولا امکان جعل در برچسب های هولوگرامی وجود ندارد. این نوع برچسب ها به طور گسترده در  نوشته های بانکی، پاسپورت ها و کارت های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرند.برندهای با کیفیت لباس نیز در حال حاضر از این برچسب ها استفاده می کنند زیرا یک روش موثر و سریع برای شناسایی هویت برند محسوب می شود.

برچسب امنیتی

ویژگی های این برچسب ها

 • قابل تولید مجدد نیستند.
 • ظاهر بسته بندی را بهبود می بخشند و باعث افزایش آگاهی از برند می شوند.
 • با جعل و تقلب مقابله می کنند.
 • اعتبار سنجی برچسب امنیتی سریع و اسان است.
 • می توان آن را برای برند یا لوگو سفارشی سازی کرد.
 • قابلیت تولید در اندازه‌ها و طرحهای گوناگون
 • حساسیت بالا و مخدوش شدن در صورت دستکاری خصوصیات برچسب امنیتی هولوگرام
 • غیر قابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر حتی با استفاده از روشهایی همچون حرارت، بخار و…
 • دارا بودن ظاهری بسیار زیبا و شکیل
 • مقاومت در برابر حرارت برای کالاهایی که در معرض حرارت می‌باشند.
 • قابلیت استفاده و نصب بر روی انواع کالاها
 • غیر قابل کپی برداری و تکثیر مجدد توسط سایر تولید کنندگان
ویژگی های برچسب های امنیتی

 سایر برچسب امنیتی که در بازار وجود دارد شامل برچسب های فویل داغ، برچسب های تخریب پذیر، برچسب های حرارتی و یو وی و برچسب های ضد سرقت است. برچسب های فویل داغ، یکی از جایگزین های مقرون به صرفه برچسب امنیتی یا برچسب هولوگرامی است و هنوز هم  می تواند حس امنیت و کیفیت را در اختیار مشتری قرار دهد.

برچسب های فویل داغ کمتر از سایر موارد برای ضد جعل و تقلب مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر  ظاهر زیبایی به محصول می بخشند. برچسب های فویل داغ  در بیشتر صنایع کارکرد خوبی دارند و در رنگ ها و الگوهای متفاوت در اختیار مشتری قرار می گیرند.

برچسب های تخریب پذیر نیز در با دزدی مقابله می کنند.  برچسب هایی که در برگیرنده تغییر رنگ ، فلورسنس یا جوهر های یو وی نا مرئی هستند به شناسایی اصل بودن محصول کمک می کنند. برچسب های ضد سرقت نیز به طور گسترده در بسته بندی ها  و صنایع برچسب گذاری مورد استفاده قرار می گیرند.

تاثیر برچسب های امنیتی

تاثیر برچسب ها برروی محصولات برکسی پوشیده نیست و کالاهای بسیاری وجود دارند که به برچسب ها و هولوگرام نیاز دارند و تعداد کاربردهایی که این برچسب ها دارند بی پایان است. برچسب ها تنها برای اطلاع‌رسانی و آگاه کردن خریدار درباره آیتم‌ها، مواد یا عناصر مختلف به کار نمی روند. برچسب ها و استیکرها و حتی هولوگرام به عنوان یک روش موثر برای تبلیغ، ترویج، آشناکردن، هشدار، آگاهی دادن، امنیت و اعتبار بخشیدن و موارد دیگر به کار می روند.  برچسب ها  برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی درباره مواد و فروش محصولات مورد استفاده قرار می گیرند. برچسب های ضد سرقت و بسته بندی محصولات دو فاکتور اساسی متمایزکننده در محصولات است.

برچسب های ضد سرقت

برای مثال هنگامی که خودتان به فروشگاه یا مغازه ای به قصد خرید می‌روید، چه چیزی باعث می‌شود محصولی را از قفسه فروشگاه بردارید و یا کالای دیگری را انتخاب کنید؟ اغلب اوقات، برچسب روی محصول بر روی قضاوت و تصمیم گیری شما برای انتخاب و خرید کالا تأثیرگذار است.  امروزه برچسب ها و هولوگرام ها به روش های مختلفی ساخته و تولید می شوند و ظاهر متفاوتی دارند.  انتخاب‌های فراوانی برای برچسب ها وجود دارد.  هر چیزی از متن ساده و سفید تا رنگ های درخشان هولوگرامی، برای جذب مشتریان و افراد بر روی برچسب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اصلی برچسب امنیتی

در بیشتر برچسب هامی توانید قابلیت های بیشتری همچون پوشش آبی، جوهرهای ماوراءبنفش،برچسب های مقاوم در برابر جعل و تقلب،چسب های دائمی/ نیمه دائمی و حذف شدنی و سایر موارد  را به کار ببرید. برچسب ها در کسب وکارها و عناصر شخصی  به صورت روزانه  مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی برچسب ها، ارسال بسته بندی، نامه  یا سایر موارد به مشتریان، دوستان و اعضای خانواده است. حتی چنین کاربردهای ساده ای نیز ده ها گزینه مختلف دارد. برچسب های ساده یا پیچیده ای  ممکن است در چنین شرایطی مورد استفاده قرار گیرد . 

شاید از خودتان پرسیده باشید واقعا برچسب ها برای چه چیزی مورد استفاده قرار می گیرد؟ اینگونه برچسب ها برای کوتاه کردن مسیر و هر کاربرد قابل تصوری به کار می روند.  شما می توانید از برچسب های امنیتی را در خانه و کسب وکار خود مورد استفاده قرار دهید. برچسب ها به کسب وکارها کمک می کند دارایی های خود را پیگیری کنند، محصول خود را ترویج نمایند، قابلیت های جدیدی معرفی کنند و کارگران خود را از خطرهای محیطی در امان نگه دارند.

در زندگی های شخصی، برچسب های امنیتی به ما کمک می کند غذایی که می خوریم را انتخاب کنیم؛محصول خود را بفروشیم؛شیوه مدیریت محصولات و ایتم ها را شناسایی کنیم و نحوه به کارگیری این محصولات در منزل را یاد بگیریم

دیگر موارد استفاده

 • کارتها و برگه های گارانتی
 • اسناد و مدارک قانونی
 • اوراق حمل و نقل
 • کارتهای شناسائی
 • کارتهای اعتباری
 • اعتبار نامه ها

تولید برچسب امنیتی و چاپ برچسب امنیتی

بعد نگار ایرانیان یکی بزرگترین و فعالترین شرکت در زمینه تولید و چاپ هولوگرام و برچسب امنیتی و ضد سرقت و  همچنین انواع لیبل های هولوگرامی می باشد.این شرکت خدمات گسترده ای در حوزه امنیتی و بر چسب امنیتی و برچسب ضد سرقت  ارائه می نماید.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1