کاربرد برچسب ها در زندگی مدرن

کربرد برچسب ها در زندگی

برچسب ها بخش ضروری و جدا نشدنی از زندگی مدرن هستند و کاربرد برچسب ها و همچنین نحوه استفاده از آنها دارای اهمیت فراوانی است. در حقیقت، بیشتر برچسب ها ، چسب هایی هستند که زندگی مدرن امروزی را امن تر می کنند. در ادامه با کاربرد برچسب ها آشنا می شوید که زندگی را برای انسان ها ساده تر و راحت تر کرده است.

آنچه در ادامه “کاربرد برچسب ها” میخوانید:

بررسی کاربرد برچسب در زندگی مدرن

دستورالعمل های شستن بر روی لباس

اینکار می تواند به شما کمک کند لباس های خود را تا مدت زمان طولانی حفظ کنید.

برچسب نام افراد در رویدادها

فراموش کردن نام افراد در رویدادها بسیار رایج است. به همین خاطر استفاده از این برچسب ها می تواند به شما کمک کند.

استفاده از برچسب بر روی مواد غذایی

مطالعات انجام شده نشان می دهد که افراد سالانه میلیون ها تومان هزینه برای خرید محصولات غذایی صرف می کنند و به خاطر آگاهی نداشتن در مورد محتویات تشکیل دهنده ، آن را دور می ریزند. اگر برچسب های مورد نیاز بر روی محصول چسبانده شود از این دور ریز و اسراف جلوگیری خواهد شد.

کاربرد برچسب ها

اگرچه مقاله “کاربرد برچسب ها” رفرنسی برای مقالات دانشگاهی نیست اما حقایق بسیار جذابی در مورد برچسب گذاری مواد غذایی در آن وجود دارد. استفاده از این برچسب ها در اوایل قرن سیزدهم آغاز شد و پادشاه انگلستان اولین قانون مرتبط با مواد غذایی را وضع کرد. بعد از آن زمان، دولت ها قوانینی را برای تولید کنندگان مواد غذایی وضع می کنند تا مطمئن شوند خریداران نهایی محصولی را می خرند که در مورد آن اطمینان کامل دارند.

امروزه تولید کنندگان؛ سوپر مارکت ها و تولید کنندگان مواد غذایی بسیار قانونمند شده اند و اطلاعاتی را بر روی مواد غذایی نشان می دهند که مسائل مرتبط با مواد تشکیل دهنده و سلامت را در خود دارد. در این شرایط مشتری می تواند قبل از خرید همه چیز را بررسی کند.

شناسایی محصولات با استفاده از برچسب های کاغذی رنگی

به عنوان مثال برچسب های کاغذی رنگی برای شناسایی محصولات از سال ۱۸۸۰ مورد استفاده قرار می گیرد. در دنیای مدرن، برچسب ها برای متمایز ساختن موارد مختلف، آگاهی بخشیدن به افراد و نیز ارائه دستورالعمل ها مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که وارد عصر دیجیتال می شویم، برخی از انتظارات برای آینده برچسب ها به شرح زیر خواهد بود:

دستور پخت آنلاین

این یک مفهوم جدید نیست اما بیشتر شرکت ها به دنبال کاهش ردپای کربنی خود هستند. افراد می توانند خریدهای خود را از طریق گوشی های هوشمند انجام دهند و بعد از پرداخت، مبلغ دستور پخت را دریافت نمایند. فروشنده نیز می تواند به صورت آنلاین حساب بانکی خود را چک کند.

کدهای QR بر روی برچسب ها

شرکت ها به دنبال ارائه اطلاعات بیشتر بر روی برچسب هایی هستند که فضای بسیار اندکی دارد. کدهای QR به شما اجازه می دهد کدها یا تصاویری را ایجاد کنید که قابل اسکن است و فرد را به سایت مورد نظر راهنمایی می کند. تولید کنندگان مواد غذایی هر چه بیشتر می توانند از این گزینه برای فراهم آوردن اطلاعات غذایی مورد نیاز مشتریان استفاده کنند.

کدهای QR بر روی برچسب ها

کاربرد برچسب ها در درآمد زایی

آرتور فرای اولین فردی بود که توانست از ایده کاربرد برچسب ها برای درآمد زایی استفاده کند و کاربرد برچسب ها را تعیین کند. دانشمندی به نام Spencer Silver چسبی ساخته بود که قدرت چسبندگی بسیار قوی داشت اما نتوانست کاربردی برای آن پیدا کند. در این میان آرتور توانست این ایده را عملیاتی کند و از آن برای ساخت برچسب های با کیفیت استفاده نماید.

این فرد چسب های تولید شده را با تکه ای از کاغذ پوشاند و از آن به عنوان بوکمارک استفاده کرد. سپس ایده خود را گسترش داد و طرحی به نام Post-It Note را ایجاد کرد. این طرح محصولی بود که به ۴۰۰۰ محصول دیگر تبدیل شد و امروزه در ۱۰۰ کشور مختلف به فروش می رسد و درآمدزایی خوبی برای شرکت دارد. برچسب ها در طول دهه های اخیر دچار تغییر و تحول زیادی شده اند.

بیشتر بدانید: چاپ هولوگرام

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.