درجه امنیت هولوگرام در اسناد امنیتی

برچسب های امنیتی هولوگرام

آنچه در مقاله “درجه امنیت هولوگرام در اسناد امنیتی” می خوانید:

هولوگرام کاربرد امنیتی قوی تری در میان سایر ابزارهای امنیتی دارند وبالطبع قدرت این تکنولوژی با ارتقا موبایل ها و ابزارهای دیجیتال در میان دولت ها، سازمان های مالی، شرکت ها، مدارس و… فزون تر خواهد شد. در ادامه هولوگرام در اسناد امنیتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

هولوگرام ها تنها تکنولوژی مورد استفاده هستند که امنیت را در سه مرحله ی خارجی، داخلی و کالبدی به وجود می آورد. طبق یک گزارش رسمی و جامع هولوگرام ها یکی از ابزار امنیتی برای محافظت از داده های پاسپورت و یا اطلاعات موجود در کارت های شناسایی در برابر هر گونه جعل، کلاهبرداری وسواستفاده های غیر قانونی هستند. ظهور هولوگرام ها به سال ۱۹۴۷ باز می گردد و اولین نشان هولوگرامی بر روی کارت های اعتباری در سال ۱۹۴۸ ظاهر شد. کاربرد هولوگرام ها در طول زمان به عنوان ابزار امنیتی در کارت های شناسایی تغییرات بسیاری داشته است اما هنوز رتبه ی اول امنیتی را دارد.

 امنیت هولوگرام در اسناد امنیتی

استفاده از هولوگرام در اسناد امنیتی

آمارهای دریافتی از ITW به شرح زیر است:

بر اساس آمارهای مرتبط به سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۶هشتادویک درصد از کارت های شناسایی و پاسپورت ها نشان هولوگرامی دارند.در حالی که این میزان در سال های ۲۰۰۰تا۲۰۰۹درحدود ۶۹ درصد بوده است.تلاش های بسیاری برای پیشرفته کردن هولوگرام به منظور محافظت از کارت های شناسایی صورت می گیرد. در پایان سال ۲۰۱۶هشتادونه درصد از اسناد اعتباری مسافرتی مشخصه های امنیتی نوری دارند در حالی که این میزان در سال ۲۰۰۶در حدود ۶۰درصد بوده است.هولوگرام ها تنها تکنولوژی اند که میزان بالایی از امنیت را در بردارد.سازندگان هولوگرام به طورمداوم در حال کشف و بررسی راه هایی به منظور مقابله با کلاهبرداران هولوگرامی هستند.

درجه امنیت هولوگرام در اسناد امنیتی ایمن ترین راه برای حفظ مجموعه های امنیتی هستند.تاکنون هولوگرام ها با چالش هایی همانند تکنولوژی های اعتباری روبه رو بوده اند. اوگدن چالش اصلی را یکپارچه سازی هولوگرافی با سایر تکنولوژی های الکترونیکی همانند موبایل وآگاه شدن از تمامی راه های مقابله با جاعلان و کلاهبرداران می داند.با توجه به مراکز خرید و مسائل پیش رو هولوگرام ها تنها ابزار امنیتی برای حفظ اسناد و مبارزه با جاعلان است.

درجه امنیت هولوگرام در اسناد امنیتی

دلایل بروز رسانی اسناد هولوگرامی

کاربران هولوگرامی باید هر پنج سال یکبار به به روزرسانی اسناد هولوگرامی اقدام کنند. مواجه شدن با خطرات احتمالی به معنای ماندگاری با برنامه های به روز هولوگرامی است. تجهیزات ماتریس نقطه ای برای تولید هولوگرام های رنگی و متحرک موجود است بنابراین سازندگان هولوگرام برای ساخت هولوگرام های بدون رنگ و یا متحرک که تجهیزات ماتریس نقطه ای قابلیت تولید آن را ندارد، باید به روز ترین تکنیک های تولید را بررسی کنند .

جاعلان تنها با یکی از مشخصه های هولوگرام آشنا هستند و اطلاعی از سایر مراحل مرتبطه ندارند .بنابراین امکان کپی برداری تنها با یک مرحله برا ی آن ها امکان پذیر نخواهد بود . ادگن بر این مسأله بسیار تاکید کرد که کاربران هولوگرام ی هر پنج سال یکبار به روز رسانی نسخه ی هولوگرامی اقدام کنند زیرا با گذشت زمان از شدت امنیت آن به تدریج کاسته می شود و امکان دستیابی به مرحله ی یک جعل فراهم خواهد شد.

طرح های هولوگرام باید بروز و جدید و با ویژگی های امنیتی یکپارچه باشند . به نظر می رسد آینده ی درخشانی برای سندیت هولوگرام های امنیتی در پیش رو باشد.تکنولوژی هولوگرام همچنان مستحکم باقی خواهد ماند.تکنولوژی دیجیتال جایگاه بسیار خوبی دارد و به گونه ای مکمل هولوگرام ها به شمار می آید.

 حفاظت از مجموعه های امنیتی

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.