آشنایی با کاربرد های هولوگرام

وارد کنندگان هولوگرام

بطور کلی هولوگرام را می‌توان بر روی کلیه کالاهای مصرفی، قطعات و لوازم یدکی، چک ها و اوراق بهادار، بلیط های همایش و کنسرت ها، کارت بیمه، کارت ضمانت، اظهارنامه گمرکی، پاسپورت، معاینه فنی برچسب ضد سرقت یا اوراق گارانتی، کارت شناسایی، کارت های اعتباری، هولوگرام کارت پی وی سی و اینترنت، انواع گواهینامه‌ها و مدارک پایان دوره، ضمانت نامه‌های بانکی، بر روی بسته‌بندی و همچنین استفاده از هولوگرام‌ به جای مهر بر روی کاغذ برای جلوگیری از کپی‌سازی از مهر آن سازمان یا نهاد و … بکار برد.

قابلیت های هولوگرام

کاربرد امنیت هولوگرام

امنیت هولوگرام به هیچ وجه با روشهای معمول قابل تولید یا کپی نیست . بنابراین بطور روزافزونی بعنوان جزء لاینفکی از اسناد و برنامه های امنیتی در امور دولتی و تجاری قرار میگیرد . بعنوان مثال بطور گسترده ای در اوراق و اسناد ، پول و کارتهای شناسائی مورد استفاده واقع میشود

تأثیر گذاری

تأثیر گذاری از آنجا که هولوگرام تصویری جذاب و خیره کننده است، از هر پیام تصویری دیگری سریعتر دیده شده و مورد توجه قرار می گیرد. صد البته اثر عمیق تر و قوی تری در ذهن مشتری و یا مصرف کننده یک کالای بخصوص میگذارد. قابلیت مهم هولوگرام که آنرا غیر قابل تقلب می سازد این است که می توان لایه ها و سطوح مختفی از اطلاعات و تصاویر قابل رؤیت را در آن ملحوظ نمود.

فن آوری هولوگرام

پایایی و ماندگاری

پایایی و ماندگاری از لحاظ روانی ، مردم تمایل به نگهداری و حفظ هولوگرام ها دارند. آقای Peter Schier یکی از مدیران عالی. AD 2000 Inc در آمریکا، می گوید: ” مشتریانی باما تماس گرفته اند که ۱۰تا ۱۲ سال پیش کارت ویزیت ما را که دارای برچسب هولوگرامی بوده دریافت کرده و در تمام این مدت آن را حفظ کرده اند. به نظر شما چه هدیه تبلیغاتی دیگری می توانست چنین دوامی داشته باشد؟ یک خودکار یا یک تقویم تبلیغاتی؟ مطمئناً هیچکدام“.


کاربرد هولوگرام

 بطور کلی هولوگرام برای محصولاتی که احتمال جعل آنها می‌رود، اسناد و مدارک، پلمپ و بسته‌بندی و افزایش زیبایی ظاهری اجناس بکار گرفته می‌شود. مانند :

 • کارت های اعتباری و عضویت
 • ضمانت نامه‌ها و کارت های گارانتی
 • نرم‌افزار و محصولات صوتی و تصویری
 • قطعات یدکی و صنعتی
 • پوشاک
 • گواهینامه‌ها و اوراق بهادار
 • کتاب
 • دارو و تجهیزات پزشکی
 • لوازم و مصالح ساختمانی
 • محصولات شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی
 • اسباب بازی و لوازم ورزشی
 • لوازم خانگی و اداری
 • لوازم و قطعات برقی و الکترونیکی
 • موبایل
 • کامپیوتر و لپ تاپ
 • مواد غذایی و نوشیدنی ها
 • لوازم التحریر
شرکت ایران هولوگرام

کاربرد هولوگرام TVS

وجود ویژگی های متعدد و کاربرد هولوگرام TVS و برچسب ضد سرقت باعث بالا بردن توانایی ضد جعل آن شده است. قابلیت ها و کاربرد هولوگرام و برچسب ضد تقلب مدل T.V.S به شرح ذیل است:

 • ضخامت این مدل ۵۰ میکرون یعنی دو برابر ضخامت تمامی هولوگرام های معمولی می باشد.
 • وجود برش های امنیتی در این برچسب یکی دیگر از خصوصیات ضد جعل آن است.
 • برای نوشته خود بر روی آن از مرکب معمولی استفاده می شود .
 • چسبندگی بسیار قوی این مدل در کنار ضخامت قابل لمس، همراه با قالب اختصاصی VOID، برش امنیتی و برچسب امنیتی و چاپ بر روی آن، مطمئن ترین برچسب ضد سرقت برای جلوگیری از تقلب و پلمپ بسته بندی های مختلف را بوجود آورده است.
 • در این برچسب امکان داشتن قابلیت مانند مدل VOID نیز وجود دارد و مزیت آن نسبت به مدل های مشابه این است که می توان قالب اختصاص تعیین نمود.

فناوری هولوگرام در تلویزیون

تازه‌ ترین شگردهای مهندسی افکار عمومی‌ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کار گرفته شد. این شیوه‌ها ممکن است دست کم تا دو سه سال دیگر به دانشکده‌های ارتباطات راه پیدا نکند. بهره‌ گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد.سی ان ان در حوزه فناوری نوین نیز برای نخستین بار از فناوری هولوگرام در خبر تلویزیونی استفاده کرد.در میان ناباوری میلیون‌ها بیننده خانم جسیکا یلن (jessica yellin) خبرنگار سی ان ان که در شیکاگو بود در چشم به هم زدنی وارد استودیو نیویورک شد.

نکته ‌ایی که نبایستی فراموش شود این که تصویر گرچه واقعی به نظر می‌رسد اما جسم نیست. بهره‌گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد. پیشتر خبر را گزارش عینی از یک واقعیت می‌دانستیم، اما یاران می‌دانند که هولوگرام واقعیت نیست، بلکه تصویر کامل سه بعدی یک واقعیت است.


کاربردهای روزانه هولوگرام ها

رهبران جنگی نیز برای دو دهه از آن استفاده کردند، اطلاعات را بر روی صفحه ی شیشه ای منعکس می کردند تا به آن ها در شناسایی مسیر کمک کند. در واقع از روش لمینت شفاف استفاده می کردند.

امروزه این عملکرد به مسیر اصلی میرسد. برنامه حقیقی استدلالی که اشیا دیجیتالی را به منظره ای که توسط دوربین تبلت و یا تلفن همراه هوشمند شما گرفته شده می افزاید نیز میتواند دانلود شود. اما بیشترین صحبت ها حول ورود غریب الوقوع عینک های استدلالی می چرخند. تکنولوژی چیزی متفاوت از عینک هایی است که نشان دهنده ی وقایع هستند. وقایع حقیقی از صفحه کامپیوترهای کوچک استفاده میکنند تا به چشمتان نزدیک آمده و شما را در دنیای کامپیوتری غرق کند.

کاربرد عینک های هولوگرامی

با وقایع استدلالی دنیای واقعی را ببینید، اما با کمی تزئینات دیجیتالی. نخستین عینک های مایکروسافت، هلولنز، حتی از یک صفحه ام استفاده نمی کنند. دستگاه صحنه را پیش چشم شما با انتشار نور مستقیم به شبکیه ی چشمتان تنظیم میکند و اشیا واقعی را به گونه ای جادو میکند که مایکروسافت آن را هولوگرام می نامد.

کاربرد هولوگرام ها تنها خیالات بیهوده نیستند. گیرنده های طرح کینکت مایکروسافت به شما اجازه دستکاری هولوگرام ها را با دست خودتان میدهد. هولوگرام ها میتوانند نسبت به اشیا واقعی عکس العمل نشان دهند. اگر شما یک توپ واقعی را بردارید و آن را به یک میز واقعی شوت کنید، به طور حقیقی بازخواهد گشت.

کاربرد عینک های هولوگرامی

کاربرد هولوگرام در ناسا

تراشه های هولوگرام و کاربردشان ذهن های زیادی را درگیرکرده است. ناسا، درحال جلب توجه هاست و در دسامبر سال دوهزار و پانزده نخستین سخت افزار هولوگرام به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد. تبدیل دوربین ها به عینک به این معناست که کارکنان روی زمین با تماشای صفحه ی کامپیوترشان میتوانند آنچه را که فضانوردان میبینند را ببینند.

آنچه جدید است این است که اپراتورهای زمینی اکنون میتوانند در خصوص آن تصاویر تفاسیر حقیقی داشته باشند. به نظر میرسد که برای مثال بینایی فضانوردان در مواقع واقعی آن ها را در طول این رویه ی دشوار راهنمایی میکند. بنابراین یک تیر ممکن است پیش چشمانتان، درست زمانی که در حال اتصال به خط هستند پرتاب و در ابتدا به سیم و سپس به نقطه ی ارتباطی متصل میشوند.

تکنولوژی تابش نور

در بازگشت به زمین افراد گرد آمده به گونه ای هستند که گویی این نخستین استفاده ی تکنولوژیکی است. تکنولوژی تابش نور میتوانند فقط اشیا را در مرکز دید شما جادو کند و تصویری که ایجاد می کند نیز کوچک است. تقریبا به اندازه تلفن های هوشمند که به اندازه ی طول بازوتان است.

اگر طول یک شئ دیجیتالی کمی بلندتر است فقط میتوانید بخشی از آن را در آن لحظه ببینید. اما پرش های جادویی تکنولوژی که با کاربر روی دستگاه های رقیب با خلق دیدی وسیع تر آغاز شده و در حدود پانصد و چهل میلیون دلار از طرف سرمایه گذارانی مانند گوگل افزایش یافته است.

توسعه دهندگان کاربرد هولوگرام

با ارائه طرح های نوین کاربران ، شاید یک سال یا چند سال دیگر انتظار میرود که هولوگرام ها جایگاه اول را در بازارداشته باشند. توسعه دهندگان بازی های و برنامه ها در سال 2016 به سخت افزارها دست خواهند یافت. در ضمن، میتوانیم طعم واقعی این برنامه را با دانلود آن در تلفن همراه یا تبلتمان حس کنیم. این برنامه میتواند عناصر دیجیتالی را به تصویر دوربین بیفزاید.

برای مثال ترجمه ی گوگل میتواند علایم راهنمایی خارجی را در مقابل چشمانتان به زبان انگلیسی منتقل کند. کمپانی دیزنی در حال کار بر روی نسل جدیدی از کتاب هاست. برای مثال کودکان با تماشای صفحه ی یک کتاب رنگارنگ قادر به دیدن نقاشی هایشان به صورت سه بعدی هستند.

بروس توماس، محقق دانشگاه جنوب استرالیا میگوید، این برنامه میتواند شکل خرید کردن ما را نیز تغییر دهد. میتوانید به صورت اینترنتی لباسی را پرو کنید. یا در یک سوپر مارکت قفسه ها را در موبایلتان اسکن کنید تا تنها محصولات استرالیایی بدون خشکبار با نمک کم را نشانه دار کند.

کاربردهای بالقوه بسیار گوناگونند، توماس میگوید هیچ برنامه ای وجود نخواهد داشت که همه کس آن را دوست داشته باشد. اما هزاران برنامه در دنیای ما وجود دارد. او میگوید موبایلتان را دوست داشته باشید چرا که بخشی از زندگی شما خواهند شد.

پروژه کاربرد هولوگرام ها در ناسا

در هیئت آی.اس.اس تجهیزات برای تحقیقات جدید در حال سواستفاده است. در هیوستن، یک متخصص میتواند دقیقا آنچه را که فضانورد میبیند را ببیند و مشکل را بررسی کند. او در صفحه ی خود روی تصویر زوم کرده و گروهی از اتصالات الکتریکی را که باید ایجاد شوند را علامت میزند.

نقاشی های رنگی کد دار دائما در نگاه فضانوردان به عنوان هولوگرام ظاهر میشوند. فضای سه بعدی فضانوردان در فرآیند هولوگرافیک موجب میشود که او علامت ها را در جهت صحیح ببیند.فرقی نمیکند که چقدر سرش را بچرخاند.

کاربرد هولوگرام ها در ناسا

واحدهای پردازشگر هولوگرافیک

نوع جدیدی از ورقه ها داده ها را از گیرنده های عینک می گیرند تا هولوگرام هایی بسازند که نسبت به دنیای واقعی واکنش نشان میدهند.

گیرنده ها

گیرنده ها فضای اطراف سر شخص را احاطه میکنند.یک شتاب سنج، گردش نما و مغناطیس سنج حرکات شخص را ثبت میکند.

صدا

گوینده های مغناطیسی فضایی جایی که صدای واقعی از آن جا می آید را نقل میکنند…


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.