کاربرد های هولوگرام

وارد کنندگان هولوگرام

معرفی انواع کاربرد هولوگرام

کاربرد هولوگرام ، بطور کلی هولوگرام را می‌توان بر روی کلیه کالاهای مصرفی، قطعات و لوازم یدکی، چک ها و اوراق بهادار، بلیط های همایش و کنسرت ها، کارت بیمه، کارت ضمانت، اظهارنامه گمرکی، پاسپورت، معاینه فنی برچسب ضد سرقت یا اوراق گارانتی، کارت شناسایی، کارتهای اعتباری ، هولوگرام کارت پی وی سی و اینترنت، انواع گواهینامه‌ها و مدارک پایان دوره، ضمانت نامه‌های بانکی، بر روی بسته‌بندی و همچنین استفاده از هولوگرام‌ به جای مهر بر روی کاغذ برای جلوگیری از کپی‌سازی از مهر آن سازمان یا نهاد و … بکار برد.

قابلیت های هولوگرام به شرح زیر می باشد:

کاربرد امنیت هولوگرام

امنیت هولوگرام به هیچ وجه با روشهای معمول قابل تولید یا کپی نیست . بنابراین بطور روزافزونی بعنوان جزء لاینفکی از اسناد و برنامه های امنیتی در امور دولتی و تجاری قرار میگیرد . بعنوان مثال بطور گسترده ای در اوراق و اسناد ،پول و کارتهای شناسائی مورد استفاده واقع میشود

تأثیر گذاری

تأثیر گذاری از آنجا که هولوگرام تصویری جذاب و خیره کننده است ، از هر پیام تصویری دیگری سریعتر دیده شده و مورد توجه قرار میگیرد . صد البته اثر عمیقتر و قوی تری در ذهن مشتری و یا مصرف کننده یک کالای بخصوص میگذارد.

انواع کاربرد هولوگرام

قابلیت مهم هولوگرام که آنرا غیر قابل تقلب می سازد این است که می توان لایه ها و سطوح مختفی از اطلاعات و تصاویر قابل رؤیت را در آن ملحوظ نمود.

پایایی و ماندگاری

پایایی و ماندگاری از لحاظ روانی ، مردم تمایل به نگهداری و حفظ هولوگرام ها دارند. آقای Peter Schier یکی از مدیران عالی . AD 2000 Inc در آمریکا ، می گوید : ” مشتریانی باما تماس گرفته اند که ۱۰تا ۱۲ سال پیش کارت ویزیت ما را که دارای برچسب هولوگرامی بوده دریافت کرده و در تمام این مدت آن را حفظ کرده اند .به نظر شما چه هدیه تبلیغاتی دیگری می توانست چنین دوامی داشته باشد ؟ یک خودکار یا یک تقویم تبلیغاتی ؟ مطمئناً هیچکدام “.

برخی موارد کاربرد هولوگرام

 بطورکلی هولوگرام برای محصولاتی که احتمال جعل آنها می‌رود، اسناد و مدارک، پلمپ و بسته‌بندی و افزایش زیبایی ظاهری اجناس بکار گرفته می‌شود.

برچسب امنیتی

– کارتهای اعتباری و عضویت
– ضمانت نامه‌ها و کارتهای گارانتی
– نرم‌افزار و محصولات صوتی و تصویری
– قطعات یدکی و صنعتی
– پوشاک
– گواهینامه‌ها و اوراق بهادار
– کتاب
– دارو و تجهیزات پزشکی
– لوازم و مصالح ساختمانی
– محصولات شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی
– اسباب بازی و لوازم ورزشی
– لوازم خانگی و اداری
لوازم و قطعات برقی و الکترونیکی
– موبایل
– کامپیوتر و لپ تاپ
– مواد غذایی و نوشیدنیها
– لوازم التحریر


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1