روش های محافظت از برند در کسب و کارها

برچسب های هولوگرامی

محصولات تقلبی مشکلی است که طیف وسیعی از صنایع را تحت تاثیر خود قرار می دهد. صنایعی همچون داروسازی، مد و فشن، لباس، غذا و حوزه های دیگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اما باید به خاطر داشته باشید که به عنوان صاحب یک کسب وکار گزینه هایی را برای محافظت از برند خود پیش روی خود خواهید داشت. یکی از این گزینه ها، استفاده از چاپ برچسب های هولوگرام جزییات برند بر روی آن است.

آنچه در مقاله “روش های محافظت از برند در کسب و کارها” می خوانید:


ثبت نشان تجاری برای محافظت از برند

ثبت کردن نشان تجاری یکی از مهم ترین مراحلی است که صاحب کسب وکار برای محافظت از برند خود می تواند انجام دهد. مطمئن شوید که نشان تجاری خود را در همه کشورها ثبت می کنید. این کار در برگیرنده فروش و تولید است و شما را مطمئن می سازد که افراد متقلب نمی توانند از برندینگ شما سوء استفاده کنند و آن را جعل نمایند. همچنین باید نشان تجاری خود را در آژانس های مختلف نیز ثبت کنید. باز هم چنین کاری باید در همه کشورها انجام شود. این موضوع مانع از جعل و تقلب محصولات شما می شود.


مراحل ثبت برند تجاری

مرحله اول: مراجعه جهت ثبت برند تجاری

این مرحله بسیار ساده و در عین حال ضروری است و میتواند به صورت آنلاین از طریق gov.uk انجام گیرد. زمانی که برند تجاری خود را ثبت نمودید از نام محصولات و خدماتی که ارائه میدهید، محافظت میشود. زمانی که برند تجاری خود را ثبت کرده باشید این امکان برای شما وجود دارد که با هر فردی که به صورت غیرقانونی از برند شما استفاده میکند، برخورد قانونی نمایید. از هنرمندان ساختگی گرفته تا جعل کردن.

فراموش نکنید که برند تجاریتان باید در همان کشوری که تجارتتان انجام میشود، ثبت گردد. این کار شما را از حقوقی در سراسر دنیا بهره مند میسازد. و همچنین از صدور محصولات تقلبی که نمایانگر برند تجاری شما هستند جلوگیری مینماید.

مرحله دوم: ثبت نام شرکت

اگر میخواهید یک شرکت محدود را ثبت نمایید ، مستلزم آنید که نام شرکتتان را با خانه شرکت ها ثبت کنید. پس از آنکه در خواست نامه ، تصویب شد، نام شرکت متعلق به شما میباشد و هیچ فرد دیگری نمیتواند از آن استفاده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وبسایت خانه شرکتها مراجعه نمایید.

برچسب هولوگرام

مرحله سوم: حفاظت از محصولاتتان در برابر محصولات تقلبی

محصولات تقلبی هرگونه محصولاتی هستند که بدون اجازه خود شرکت، با نام شرکت شما ساخته و فروخته میشوند. تولید محصولات تقلبی سبب تحلیل رفتن سود هر نوع تجارت میگردند . لذا باید اطمینان خاطر حاصل نمایید که محصولات شما شامل مشخصه های امنیتی جهت منع هر نوع کلاهبرداری است.

با این حال، صرفا محافظت از حق مالکیت معنوی کفایت نمیکند. از کنترل فروش تمامی محصولات خود مطمئن شوید  و هر از چندگاهی قیمت محصولات، بسته بندی آنها و محل فروش محصولات خود را چک نمایید.


انتخاب مناسب ترین فناوری

همانطور که می دانید فناوری های شگفت انگیزی وجود دارد که می تواند به شما برای محافظت از برند کمک کند. به عنوان مثال تولید کنندگان حوزه مد و فشن و خرده فروشان می توانند از نخ هایی استفاده کنند که خواص نوری منحصر به فردی دارد. از اینگونه نخ ها می توان برای دوختن الگوهای نامرئی بر روی پارچه استفاده کرد. چنین الگوهایی تنها زیر نور پلاریزه شده قابل مشاهده هستند.

اگر چنین تکنیکی برای شما گران قیمت است یا اصلا برای کسب وکارتان مناسب نیست، می توانید از چاپ برچسب های هولوگرام دار استفاده کنید. چاپ کاغذ هولوگرامی یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای جلوگیری از جعل و تقلب است زیرا تکرار و تکثیر چنین هولوگرام هایی بسیار دشوار است و اگر جعل و تقلبی صورت گیرد خیلی زود نشان داده می شود.

محافظت از برند

آموزش به مشتریان

به مشتریان خود آموزش های لازم را بدهید تا بتوانند جعل و تقلب ایجاد شده در محصول را به خوبی شناسایی کنند. شما می توانید اطلاعات مورد نظر خود را در سایت قرار دهید یا به شکل بروشور در بیاورید و در اختیار مشتریان بگذارید. زمانی که اطلاعات کافی در مورد محصولات تقلبی به دست آوردند؛ می توانند از خرید چنین مواردی خودداری کنند. همچنین شما می توانید لیستی از خرده فروشان مطمئن و قابل اعتماد را منتشر کنید که محصولات شما را به فروش می رسانند.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.