جلوگیری از تقلب و جعل اسناد و مدارک

هولوگرام و جلوگیری از جعل

جعل اسناد یکی از نگرانی های مهم و اصلی بیشتر سازمان ها همچون دانشگاه ها، کسب وکارها و بیمارستان هاست. تکثیر گواهینامه یکی از مسائل و مشکلات روبه رشدی است که می تواند مشکلات جدی در جامعه ایجاد کند. به عنوان مثال، ممکن است افرادی در شرکت استخدام گردند که هیچ گونه صلاحیتی برای گرفتن شغل مورد نظر و ورود به آن را ندارند. در این مقاله قصد داریم نحوه کار هولوگرام و جلوگیری از جعل اسناد را با هم مرور کنیم.

با استفاده از قابلیت های امنیتی متعدد می توان جلوی چنین سوءاستفاده هایی را گرفت. برای کمک به حفظ شهرت و اعتبار موجود در میان مشتریان، می توان از تکنیک های مختلفی برای اثبات هویت کارمندان و مدارک آن ها استفاده کرد. رویکرد انعطاف پذیر بدین معنی است که مشتریان شرکت می توانند یک گواهینامه معتبر دریافت کنند و همین امر باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود.

هولوگرام و جلوگیری از جعل

راه های جلوگیری از جعل اسناد

۱.فویل های فلزی

فویل های فلزی و هولوگرام ها نه تنها باعث می شوند گواهینامه موجود ظاهر بصری زیبا و جذابی داشته باشد، بلکه باعث می شوند سند مورد نظر از امنیت بالایی برخوردار گردد. این روش مقرون به صرفه می تواند رویکرد امنیتی عمومی باشد. باید به خاطر داشته باشید که هولوگرام ها معمولا از روی یک هولوگرام مستر ایجاد می شوند که امکان تکثیر و جعل در آن ها بسیار دشوار خواهد بود.

۲.برچسب های کاغذی با واتر مارک کنترل شده

پیگیری برچسب های کاغذی که در برگیرنده واتر مارک منحصر به فرد هستند، سازمان ها را قادر می سازد نحوه به کار گیری گواهینامه و امنیت آن را مورد بررسی قرار دهند. اینکار مانع ازجعل اسناد می شود.

۳.جوهرهای امنیتی و خلاقانه

جوهرهای امنیتی به محافظت از مواد چاپی کمک می کند. همانطور که می دانید جوهرهای متعددی همچون جوهرهای نامرئی در بازار وجود دارد که با چشم غیر مسلح نمی توان آن را مشاهده کرد و تنها زیر نور ماوراء بنفش قابل مشاهده است. جوهرهای حرارتی که به دما حساس هستند نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

۴.شماره های قابل تایید پیچیده

گواهینامه ها اغلب دربرگیرنده سریال هایی هستند که می توان از طریق آن موارد موجود را شناسایی کرد. برای تایید یک گواهینامه تنها کاری که سازمان باید انجام دهد تماس برقرار کردن با فردی است که نام آن در گواهینامه ذکر شده است. در چنین شرایطی می توان شماره سریال را مورد بررسی قرار داد.

۵.مدیریت چاپ داده های اضافی در جلوگیری از جعل اسناد

این سرویس به شما اجازه می دهد از داده های رمزگذاری شده برای تولید اسناد امن استفاده کنید.

هولوگرام و جلوگیری از جعل

تاثیرهولوگرام در تبدیل سند عادی به رسمی

احمدعلی سیروس، نایب رییس کانون سردفترداران و دفتریاران درخصوص تاثیر هولوگرام در تبدیل سند و نصب هولوگرام بر قراردادهای عادی تنظیمی در بنگاه‌های مشاورین املاک گفت: پرینتی شدن و هولوگرام بعدها به کدرهگیری اضافه شد و در واقع قصد داشتند به قولنامه‌ها اعتبار بیشتری بدهند و نوعی تبلیغ غلط و خلاف مصلحت مردم برای اعتبار دادن سند عادی در مقابل سند رسمی است. حتی دولت لایحه دو فوریتی را تنظیم کرد که به مجلس ارایه شود تا براساس آن قولنامه عادی، اعتبار سند رسمی داشته باشد که اصلا در مجلس مطرح نشد.

وی ادامه داد: طبق قانون مدنی، اسناد یا سند رسمی است و یا سند عادی. عادی بودن سند ممکن است به هر شکلی باشد و اساسا هولوگرام یا پرینتی شدن یا کدرهگیری در تبدیل یک سند عادی به رسمی تاثیری ندارد و اعتبار آن طبق قانون کماکان سند عادی است.

نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان این‌که علی رغم ادعای برخی از افراد کاهش میزان اجاره ارتباطی به همکاری و تعامل مشاوران املاک و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ندارد، گفت: افزایش یا کاهش قیمت اجاره بها به عرضه و تقاضا ارتباط دارد و در اصل بیشتر بنگاه‌های املاک در این رابطه تاثیرگذار هستند.

هولوگرام و جلوگیری از جعل اسناد و مدرک تحصیلی

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هم اکنون مدرک دیپلم یا ریز نمرات روی برگه معمولی چاپ می شود که معتقدیم باید روی کاغذهای مخصوص چاپ شود. وی تأکید کرد: باید قوانین بازنگری شود تا جلوی سوء استفاده کسانی که به جعل مدارک تحصیلی اقدام می کنند، گرفته شود. سحرخیز اضافه کرد: مدارک تحصیلی باید دارای هولوگرام خاص و رمز باشد و مهر و امضای زنده نیز بر روی هر مدرک درج شود.

چاپ هولوگرام ایران ارایه دهنده انواع خدمات طراحی ، تولید و چاپ انواع برچسب هولوگرام با ضریب امنیت های مختلف میباشد . علم هولوگرافی در قالب برچسب های امنیتی برای تولید کنندگان این امکان را فراهم مینماید که کالاهای خود را با برچسب های ضد تقلب و ضد جعل امن ساخته و کاربران از خرید کالای اصلی رضایت کامل را داشته باشند. امنیت به معنای واقعی یعنی با استفاده از یک سری فرآیند ها و محصولات از دسترسی غیر مجاز به محصولات و خدمات و نیز اعمال تغییرات یا حذف کردن آنها جلوگیری کنیم .این عمل را می توان به نحوی حفاظت از منابع موجود ، در موقعیت های مختلف در نظر گرفت .

هولوگرام و جلوگیری از جعل

آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.