هولوگرام های فوق باریک

هولوگرام های فوق باریک

هولوگرام ها تصاویر سه بعدی هستند که عمیق به نظر می رسند. این تصاویر روی هم قرار گیری سطوح دو بعدی است که تصاویر دقیق سه بعدی کاملا دقیق از شی واقعی را نشان می دهد. هنگامی که این هولوگرام در معرض نور قرار می گیرند تصاویر متعدد از زوایای متعدد حاصل می شود.

هولوگرام بر روی سطوح منحنی نقره ای فوق باریک که برای انتشار نور ساخته می شوند، چاپ می شوند. هنگامی که امواج به سطوح نقره ای برخورد می کند بازتاب حاصل از آن به درون رنگ های مجزا منعکس می گردد و مجموعه ای از تصاویر که از ترکیب رنگ ها که تصویر را از جسم واقعی حاصل می گردد را به وجود می آورد. بنابراین تصاویر سه بعدی که به هولوگرام شناخته شده اند، به وجود می آید که الگوهای تداخلی میان دو تصویر را شامل می شود.

باریک ترین هولوگرام های جهان

امروزه استفاده از هولوگرام بسیار رایج شده است و بسیاری از صنایع از این برچسب امنیتی برای نشان دادن اصالت و پلمپ بودن کالا استفاده می کنند. یکی از انواع هولوگرام که بسیار مورد استفاده می باشد، هولوگرام باریک است. در واقع این نوع از هولوگرام به دلیل کیفیت و ضریب امنیتی بسیار زیادی که دارد بسیار مورد استفاده است. در این پست به بررسی هولوگرام های باریک می پردازیم و شما را بیشتر با این نوع هولوگرام آشنا خواهیم نمود.

زمانی ما فیلم ها و نوشته های جیمز کامرون و بسیاری از نویسندگان را در زمره فیلم ها و نوشته های علمی تخیلی دسته بندی میکردیم. اما امروز هولوگرام ها با پیشرفت های بی نظیری که داشته اند به ما این موضوع را نشان میدهند که واقعیت از داستان ها چندان دور نیست. به تازگی خبر رسیده است که تیمی از محققان دانشگاه RMIT ملبورن اخیراً از باریک ترین هولوگرام جهان رونمایی کرده اند که می تواند ما را به رسیدن به جهانی که در این فیلم ها متصور شده بودیم نزدیک تر کند.

تولید این محصول نیازمند تکنولوژی های روز دنیا می باشد و شما می توانید برای پیاده سازی آن از شرکت های ارائه دهنده این خدمات استفاده نمایید. امروزه استفاده از انواع هولوگرام باریک به دلیل ضریب امنیتی بسیار بالایی که دارند در بسیاری از وسایل الکترونیکی، کارت های تخفیف و غیره استفاده شده و اگر شما نیز به دنبال آن هستید که امنیت محصولاتتان را تضمین کنید می توانید از این نوع هولوگرام استفاده نمایید. در واقع هولوگرام های باریک دارای ضریب امنیتی بالایی داشته و به این دلیل که نوع لیزر برای تولید این محصول خاص بوده و هذلول ها به هم نزدیک هستند، این نوع از هولوگرام می تواند برای شما گزینه ای مناسب باشد.

هولوگرام های فوق باریک

آشنایی با هولوگرام باریک

مدل های فیزیکی برای هولوگرافی می بایست به یک محدوده تجزیه گردد (مانند مدل چوب و توپ برای ملکول ها ). این محدوده هولوگرام باریک نام دارد. زمانی یک هولوگرام باریک نامیده می شود که  فاصله ی میان سطوح هذلولی های متوالی از ضخامت رسانگرهای ثبت شده فرا رود. در این نقطه این مدل تجزیه می گردد زیرا دیگر مجموعه ای از سطوح هذلولی برای ثبت وجود ندارد. برای مثال هولوگرام های برجسته از چاپ مجموعه ای از الگوهای تداخلی بر روی صفحه های پلاستیک به وجود می آیند. این هولوگرام ها قابلیت تولید رنگ حقیقی را ندارند زیرا هیچ گونه انکساری در آن مشاهده نمی شود.

این سری از هولوگرام ها نیاز به دانش فنی و تخصص بسیار بالایی در تولید داشته و می توانند جایگزین خوبی برای هولوگرام های دیگر که ضریب امنیتی بالایی ندارند باشند. در صورتی که قصد دارید هولوگرام های باریک طراحی کرده و آن را برای کسب و کار خود خصوصی سازی کنید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و سوالات خود را در زمینه طراحی و تولید این دسته از هولوگرام ها بپرسید. همچنین امکان ثبت سفارش تولید این محصول به صورت انبوه برای شما فراهم شده است و شما می توانید از وب سایت ما برای این کار استفاده کنید. در ادامه به بررسی هولوگرام باریک و مزایایی آن می پردازیم.

ساخت باریک ترین هولوگرام جهان

هولوگرام باریک از ثبت الگوهای تداخلی دو بعدی در میان اشعه ی مرجع و نور از شی روی صفحه ی رسانگر حاصل می شود. اگر فاصله ی هولوپلیت به میزان کافی از منبع s وs1 به دور باشد الگوی تداخلی دو بعدی بر سطح هولوپلیت که  شامل الگوی تداخلی دو شکافه یانگ می باشد به وجود می آید. این الگو شامل مجموعه ای از خطوط موازی تاریک و روشن که فرکانس فضایی شان بسته فاصله ی میان s وs1 و فاصله ی هولوگرام از s وs1، می باشد.

این هولوگرام که توسط تیمی متشکل از محققان استرالیایی و چینی توسعه یافته، با اندازه ای برابر با 25 نانومتر -یعنی 1000 برابر باریک تر از موی انسان- لقب «باریک ترین هولوگرام جهان» را به خود اختصاص داده است. اما جالب تر از این مقدار نانو ذره ای هولوگرام میتوان این موضوع را برشمرد که این هولوگرام باریک با چشم غیرمسلح قابل رویت است و نیازی به عینک های سه بعدی هم ندارد.

تکنولوژی مورد اشاره پتانسیل رندر تصاویری به اندازه نمایشگر دستگاه های مختلف را دارد و ما را یک قدم به ساخت دستگاه های الکترونیکی با پشتیبانی از هولوگرام ها نزدیک تر می کند. تنها می توان تصور کرد که با دسترسی به یک هولوگرام سه بعدی، به جای تصاویر دو بعدی رایج روی نمایشگر، چه کارهایی تازه ای می توان انجام داد و چه محتویات تازه ای می توان تماشا کرد. مطابق با گزارشی که از این تیم جمع آروی شده است میتوان به موضوعات بسیار زیادی اشاره کرد اما ما مهمترین بخش این مصاحبه را برای شما آماده کرده ایم.

فیلم هولوگرامی باریک

تیم RMIT می گوید که نانو هولوگرام آنها، از سیستم مستقیم لیزری بهره می برد که آن را برای استفاده در ابعاد وسیع و تولیدات انبوه مناسب می سازد. در حال حاضر هدف جاه طلبانه ای که تیم محققان دنبال می کنند، کوچک کردن هرچه بیشتر پیکسل های هولوگرام و توسعه فیلمی بسیار باریک است که می تواند با قرار گرفتن در یک پنل LCD، ساخت نمایشگری هولوگرافی و سه بعدی را فراهم آورد.

ساخت هولوگرام های فوق باریک

بررسی هولوگرام باریک و مزایای آن

استفاده از هولوگرام باریک همواره می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای نشان دادن اصالت کالا می باشد. در صورتی که علاقمند به طراحی هولوگرام هستید و می خواهید تصدیق کالای تولیدی خود را به مشتریان نشان دهید، هولوگرام ها در انواع مختلفی مانند هولوگرام های باریک در دسترس شما می باشند و می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما باشد.

این دسته از هولوگرام ها با بهترین کیفیت تولید شده است و دارای چسبندگی بسیار مناسبی می باشد. در کل می توان گفت که برای کالای با ارزش بالا که شرکت می خواهد همواره از آک و باز نشدن آن اطمینان داشته باشد، هولوگرام های باریک می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد.

طراحی و پیاده سازی این سری از هولوگرام نیاز به تکنولوژی بسیار زیادی داشته و در صورتی که علاقمند به پیاده سازی آن دارید می توانید از کارشناسان ما در این زمینه سوالات خود را بپرسید. هولوگرام های باریک در مدل های مختلفی تولید می شوند و برای انواع مصارف می توانند گزینه ای بسیار مناسب به شمار روند. این کالا دارای طول عمر بسیار زیادی بوده و برای تضمین نگهداری پلمپ گزینه ای بسیار مناسب است.


موارد کاربرد هولوگرام های باریک

دانشمندان در تکرار آخرین تکنولوژی هولوگرافی باریک ترین مواد هولوگرافی جهان را تولید کرده اند. این نمونه ها هزار برابر از موی انسان باریک تر است و به میزانی باریک است که در ابزارهای روزانه همانند گوشی های هوشمند، صفحات نمایشگر کامپیوترها و تلویزیون به کار گرفته می شود.

دانشمندان وعده ی پیوند هولوگرام ها را به زندگی روزانه را سال ها پیش داده اند و اکنون آن را به عنوان قسمتی از زندگی روزانه ی خویش داریم. این بدان معناست که به راحتی می توانیم هولوگرام ها را لمس کنیم و یا با آن ها در ارتباط باشیم و به آسانی بر روی گوشی های همراه که از مواد بسیار ساده ساخته شده است قرار می گیرند.

استفاده از هولوگرام های باریک امروزه بسیار رایج شده است و سفارش هولوگرام نوع باریک امروزه توسط بسیاری از شرکت ها انجام می شود. در واقع طراحی این هولوگرام به صورت صفر تا صد انجام می شود و شما می توانید با بهترین هزینه این محصول را خریداری کنید. در کل می توان گفت اگر که کسب و کار شما نیازمند هولوگرام کاملا خصوصی است که ضریب امنیتی بسیار بالایی داشته باشد و همچنین بتوانید در آن طرح های مربوط به کالا و کسب و کار خود را وارد کنید، هولوگرام های باریک می توانند گزینه ای بسیار مناسب باشند.

هولوگرام های باریک را می توان به عنوان یکی از بهترین محصولات عرضه شده در بازار معرفی نمود که برای انواع کالای الکترونیکی و پلمپ گزینه ای بسیار مناسب بوده و در مدل های مختلفی تولید می شوند. این محصول را می توان در انواع مختلف تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. در صورتی که برای استفاده از انواع هولوگرام باریک سوالی داشته باشید می توانید در این زمینه سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. هولوگرام های باریک در انواع مختلفی تولید شده و در دسترس شما می باشند.

هولوگرام های فوق باریک

هولوگرام باریک و یراش سنج

تا کنون آموختیم که مجموعه ای از خطوط موازی تاریک و ترانما یراش سنج نامیده می شوند. در هنگام ساخت هولوگرام های باریک نور از هرنقطه بر روی جسم s1 با منبع s تداخل پیدا می کند یراش سنج های دو بعدی را همانند الگوهایی در نواحی کوچک از هولوگرام را به وجود می آورد. بنابراین هر ناحیه از هولوگرام های باریک مجموعه ای از یراش سنج های تشکیل شده از تداخلات نور از هر نقطه بر روی شی با اشعه های مرجع است. شاخه ی ریاضیاتی به کار برده شده برای مطالعه ی هولوگرافی انتقالات fourier نامیده می شود و فرآیند تشکیل هولوگرام fourier synthesis نامیده می شود.

کار با هولوگرام باریک

هنگامی که هولوگرام با منبع s روشن می گردد هر ناحیه ی ابتدایی نور را برای بازسازی جبهه ی موج شی  شکست می دهد. اگر نور سفید برای روشن کردن هولوگرام به کار گرفته شود طول موج های متفاوت به زوایای متعدد شکسته می شوند و تصویر با طیف دنباله دار پوشانده می شود. بنابراین هولوگرام های پراکنشی بهتر با لیزرهای نوری مشاهده می شوند. در حقیقت بیش تر هولوگرام ها تا حدی باریک و کلفت هستند و به ترکیبی از توضیحات فیزیکی نیاز دارند.


کوچک سازی تکنولوژی هولوگرافی

تا به حال دانشمندان تلاش های بسیاری در صدد کوچک سازی تکنولوژی هولوگرافی داشته اند تا به آسانی در درون بسیاری از وسایل شخصی روزانه جایگذاری شوند.

مین گو پژوهشگر استرالیایی گفت :”هولوگرام های ساخته ی کامپیوترهای معمول برای ابزارهای الکترونیکی بسیار بزرگ هستند اما هولوگرام های فوق باریک بر این مسئله (سایز) غلبه می کنند. در ابزار های هولوگرافی نرمال نور می بایست طوری مورد استفاده قرار گیرد تا تصویر شی سه بعدی حاصل گردد. تا به حال مواد به کار برده شده برای ساخت هولوگرام ها می بایست همانند امواج نوری ضخیم باشند.

گو و هم تیمی هایش موفق شدند محدودیت های رایج مبنی بر ضخامت را با استفاده از مواد کم نظیر شناخته شده با عنوان مواد عایق توپولوژی برطرف سازند.

یک عایق توپولوژی یک ماده ی کوانتوم با مشخصه های خاص می باشد که دارای نشان انکساری کم بر روی صفحه می باشد ولی یک نشان فوق انکساری در قسمت های میانی دارد . این گروه مواد کوانتوم را با کشت یک نوار بیست و پنج نانو متری آنتیمون تلورید بر روی یک سطح سیلیکون ویفری به وجود آوردند. این سطح فوق انکساری سبب انتشار نور به قسمت های درونی لایه ی آنتیمون تلورید می گردد.

هولوگرام های فوق باریک

تولید انبوه هولوگرام های فوق باریک با نانو

گو می گوید :”نانو هولوگرام با استفاده از سیستم های نگارشی لیزری سریع و ساده برای تولید انبوه و استفاده در حجم های بالا نیز مورد استفاده قرار می گیرند.”
محققان دیگری که در این پژوهش شرکت داشتند گفتند گام بعد تحقیقاتی در این عرصه گسترش فیلم های باریک سخت است که در درون صفحات ال سی دی برای نمایش های هولوگرافی سه بعدی قرار می گیرند. اما برای وقوع چنین امری اندازه ی سلول های تصویری می بایست ده برابر کوچک تر باشند.


باریک ترین هولوگرام سه بعدی جهان

باریک ترین هولوگرام های جهان راه را برای ورود هولوگرام هام های سه بعدی جدید هموار میکنند.یک تیم تحقیقاتی چینی-استرالیایی، باریک ترین هولوگرام جهان را ساخته است و راه را برای انضمام هولوگرام های سه بعدی به دستگاه های الکترونیکی که همه روزه مورد استفاده قرار میگیرند، مانند تلفن های همراه هوشمند، کامپیوتر ها و تلوزیون ها هموار کردند. هولوگرام های سه بعدی نمونه های عمده ای از خیالات علمی، از جنگ ستارگان تا اواتار هستند. اما این چالش برای دانشمندانی که که سعی دارند ان ها را به واقعیت بازگردانند موجب پیشرفت هولوگرام هایی است که به حد کافی باریک هستند تا با دستگاه های الکترونیکی مدرن کار کنند.

طراحی هولوگرام باریک تر از مو

اکنون یک تیم پیشگام به رهبری آر-ام-آی-تی، پروفسور مجزای دانشگاه، مین گونانو هولوگرام هایی را طراحی کرده است که ساخت آن ها آسان است و میتوانند بدون چشمی های سه بعدی دیده شوند و هزار برابر باریک تر موی انسان هستند.

هولوگرام های نانو باریک

گو میگوید: هولوگرام ساخته ی کامپیوترها برای دستگاه های الکترونیکی بسیار بزرگ هستند. اما هولوگرام های باریک بر مانع اندازه فائق امده اند. هولوگرام های نانوی ما، با استفاده ی سریع و آسان از سیستم نوشتاری لیزری ساخته میشوند که طرح ما را برای استفاده به مقیاس بالا و تولیدات انبوه مناسب میسازد.

نمایش اطلاعات گوشی توسط هولوگرام سه بعدی

انضمام هولوگرافی به دستگاه هایی که هر روزه مورد استفاده قرار میگیرند اندازه ی صفحه را موضوعی بی اهمیت میکند. یک هولوگرام سه بعدی میتواند انبوهی از اطلاعاتی را که در یک تلفن همراه به درستی دیده یا استفاده نمیشود را نشان دهد.

از تشخیصات پزشکی گرفته تا آموزش، ذخیره ی اطلاعات، امنیت و دفاع کامپوتری، هولوگرافی سه بعدی ظرفیت انتقال مجموعه ای از تولیدات را داشته و تحقیقات این پیشرفت را یک قدم قطعی تر میکند. ظرفیت انضمام هولوگرافی به دستگاه های الکترونیکی اندازه ی تصویر را بی اهمیت میکند.

هولوگرام های فوق باریک

باریک ترین طول موج هولوگرام

هولوگرام قراردادی با نور تنظیم می شوند تا خیالی از عمق سه بعدی را ایجاد کنند. برای ایجاد تغییر جهت کافی، هولوگرام ها نیاز دارند تا در حالت باریک ترین طول موج های عینی باشند. ار-ام-آی-تی، که با موسسه ی تکنولوژی بیجینگ کار میکند این محدوده ی باریک هولوگرافیک را با یک هولوگرام 25 نانومتری، بر اساس محتوای توپولوژی عایق شکسته است. نمونه های کوچک نمایه ی انکساری را در لایه ی سطحی پایین نگه میدارد اما نمایه ی انکساری در نمونه های حجیم بسیار بالاتر است.

ساخت تصاویر هولوگرافی

فیلم های باریک با عایق توپولوژی به عنوان یک حفره ی طبیعی و عینی تشدید شده عمل میکنند که میتوانند تغییر جهت برای تصاویر هولوگرافی را افزایش دهند. دکتر زن گیج یو، که دفتر را سرپرستی می نمود. افزود: مرحله ی بعدی این تحقیقات، بسط یک فیلم باریک و محکم است که میتواند در صفحه ی ای-سی-دی پردازش شود تا نمایش سه بعدی هولوگرافی را ناتوان کند.

کوچک سازی نانو هولوگرام

این کار شامل کوچک سازی نانوهولوگرام های کوچک و تا سقف ده برابر کوچک تر کردن آنها است. اما فراسوی آن ما در تلاش برای ساخت فیلم های باریک قابل ارتجاع و انعطاف پذیری هستیم که میتوانند در تمام سطوح استفاده شوند و افق های تازه ای را روبه کاربردهای هولوگرافی باز کنند. این تحقیق در مجله ی ارتباطات اجتماعی منتشر شده است.


کلام آخر

امروزه استفاده از انواع هولوگرام بسیار رایج شده است و شاهد آن هستیم که بسیاری از صنایع برای نشان دادن کیفیت کالای خود و اصالت آن از هولوگرام باریک و معمولی استفاده می کنند. در این پست به بررسی هولوگرام باریک پرداختیم و این سری از هولوگرام را بیشتر به شما معرفی کردیم. در صورتی که می خواهید یک هولوگرام با بالاترین ضریب امنیتی را خریداری و استفاده نمایید، می توانید هولوگرام های باریک را مورد استفاده قرار دهید.

خرید هولوگرام در واقع نشان دهنده اهمیت شما به اجناس تولید شده بوده و همچنین می تواند راه خوبی برای جلوگیری از جعل انواع کاغذ های بهادار مانند اوراق تخفیف و غیره می باشد. در صورتی که برای خرید هولوگرام و یا ثبت سفارش آن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و در این زمینه با مشاورین ما مشورت نمایید. تمامی این خدمات با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.