نقش صنعت چاپ در دنیای جدید متاورس

متاورس چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانید دنیای جدید متاورس یک دنیای دیجیتالی است که در آن افراد کار و بازی می کنند، درست مانند دنیای فیزیکی زندگی واقعی. به نظر یک پدیده دور و آینده نگر است، اما اینطور نیست. Metaverse فقط یک کلمه کلیدی برای بسیاری از کارهایی نیست که در حال حاضر انجام می دهیم. به عنوان مثال، زمانی که با استفاده از اپلیکیشن Zoom یک کنفرانس آنلاین برگزار می کنید، عملا در فضای متاورس قرار دارید.

البته در آینده برای اینکه تجربه خود را در فضای مجازی واقعی تر و بهتر کنیم، به جای خودمان، از آواتاری استفاده می کنیم که روی صندلی می نشیند و با آواتارهای دیگر ارتباط برقرار می کند (آواتار تصویری بی نظیر از شماست. در شبکه‌ های اجتماعی، انجمن‌ ها و سایت‌ های آنلاین مختلف، چیزی شبیه نمادی است که شما را برای دیگران در سراسر جهان شناسایی می‌ کند.)

 دنیای جدید متاورس

دنیای جدید متاورس چگونه است ؟

در محیط خانه، متاورس نوعی واقعیت افزوده است که از آن برای قدم زدن در خانه استفاده می کنید و به تلفن همراه خود نگاه می کنید تا ببینید که چگونه طبقه شما تغییر می کند و در مقابل چشمان شما به چیز دیگری تبدیل می شود. در دنیای بازی های رایانه ای، کودکان از سراسر جهان می توانند با همدیگر ارتباط برقرار کنند و با استفاده از یک بازی رایانه ای همزمان با یکدیگر به رقابت بپردازند، گویی همه آنها در یک اتاق با هم نشسته اند.

به زبان ساده، متاورس هر واقعیت مجازی یا افزوده ای در هر وسیله ای است که به انسان اجازه می دهد با انسان های دیگر، مکان های دیگر و چیزهای دیگر در دنیای مجازی تعامل داشته باشد. تا همین اواخر، مخصوصاً علاقه مندان به فناوری، همه متاورس را یک پدیده تکنولوژیکی می دانستند که ربطی به افراد و شرکت های معمولی نداشت. بسیاری از صحبت‌ها و گفتگوهای مربوط به فراوجه و سایر پدیده‌ های مرتبط با آن ارتباط چندانی با مردم عادی نداشت.

به عنوان مثال، هنرمندی به نام بیپل یک اثر هنری در متاورس خلق کرد و اخیراً آن را به عنوان NFT (قدرت های غیر قابل تعویض) به قیمت 29 میلیون دلار فروخت. رند دیگری قدرت غیر قابل تعویض یک ست کفش کتانی را به قیمت سه هزار دلار به فروش رسانده است.

 دنیای جدید متاورس

کاربرد متاورس در صنعت چاپ

متاورس می تواند کاربردهای زیادی برای چاپخانه ها یا خریداران آثار چاپی داشته باشد :

  1. ارائه تورهای مجازی در چاپخانه به گونه ای که مشتریان بالقوه و بالفعل آنها بتوانند به صورت مجازی در چاپخانه قدم بزنند و از دفاتر و قسمت های مختلف ساختمان چاپخانه بازدید کنند.
  2. ایجاد مدل های تعاملی سه بعدی از محصولات چاپی برای افزایش فروش آنلاین. این مدل های سه بعدی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که مشتریان می توانند آن ها را به صورت مجازی در دست بگیرند و جزئیات آن ها را از نزدیک ببینند.
  3. شرکت در تورهای مجازی مراکز دمو سازندگان تجهیزات چاپ قبل از خرید دستگاه. هنگام نصب تجهیزات، چاپگرها می توانند تصاویر هولوگرافیک متخصصین فنی شرکت سازنده را در کنار دستگاه و در مقابل اپراتور به نمایش بگذارند تا او و مسئول فنی چاپخانه مشکلات فنی و مشکلات را برطرف کنند.
  4. افزایش دریافت کمک های خیرین و ارتباط مستقیم با نیکوکاران و خیرین کمک های مالی در منازل یا ادارات آنها و امکان بازدید مجازی از واحدهای تولیدی چاپخانه برای سفارش های خیریه تا تاثیر کمک های خود را مشاهده کنند.
  5. استفاده از بازی کامپیوتری در متاورس برای فروش و تبلیغ محصولات چاپی. در حالی که مشتریان بالقوه بازی می کنند. آنها می توانند قسمت هایی از محصول نهایی را جمع آوری کنند و پس از اتمام کار چاپ، محصول را سفارش دهند.
  6. پس از مدتی، چنین برنامه هایی از متاورس پیشرفته تر و رایج تر خواهند شد. در حال حاضر، اگرچه این برنامه ها هنوز توسعه نیافته اند ، اما از آنها استفاده می شود . پس وقتی در مورد متاورس می‌خوانید یا می‌شنوید ، بدانید که این پدیده به یک واقعیت علمی و عملی تبدیل شده است که ارزش سرمایه‌گذاری را دارد ، زیرا دیگر پدیده‌ای نیست که متعلق به آینده باشد ، اما همین الان می‌توان از آن استفاده کرد.
بیشتر بدانید: هولوگرام چیست؟

توکن غیرقابل تعویض (NFT )

توکن‌ های غیرقابل تعویض برای ایجاد دارایی‌ های دیجیتال قابل تأیید مانند زمین، خانه یا هر دارایی دیگر استفاده می‌ شوند و قابلیت همکاری دارایی را در چندین پلتفرم فعال می‌ کنند.

نوع خاصی از توکن است که نماد چیزی منحصر به فرد است؛ بنابراین ، توکن های غیر قابل تعویض را نمی توان با یکدیگر مبادله کرد. این برخلاف ارزهای رمزپایه پایه مانند بیت کوین و بسیاری از شبکه ها یا ابزارهای کاربردی است. توکن هایی که در طبیعت قابل تعویض هستند.

دنیای جدید متاورس

ان اف تی ها در برنامه‌ های کاربردی خاصی استفاده می‌ شوند که به آیتم‌ های دیجیتالی منحصربه‌ فردی مانند هنر رمزنگاری، مجموعه‌ های رمزنگاری و بازی رمزنگاری نیاز دارند. هنر یکی از اولین کاربردهای بلاک چین بود و NFT ها تنها اصالت و مالکیت هنر دیجیتال را اثبات می کنند. راه اندازی CryptoPunks در ژوئن ۲۰۱۷ راه را برای هنر «نادر» در بلاک چین اتریوم هموار کرد.

اینها مانند بیت کوین کاملا دیجیتال هستند، اما تفاوت زیادی بین آنها و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد که ممکن است نام آنها را شنیده باشید. ارزهای رمزنگاری شده “قابل معامله” هستند. این بدان معناست که می توان ارزی مانند بیت کوین را با بیت کوین کاملا مشابه دیگری مبادله کرد، زیرا هر دو بیت کوین ٪ ارزش برابری دارند.

بیشتر بدانید: هولوگرام آماده

برای درک بهتر، تابلوی معروف مونالیزا را در نظر بگیرید که با وجود کپی های زیاد، تنها یک اصل از آن وجود دارد. این گواهی به عنوان یک گواهی دیجیتالی اصالت عمل می کند که می تواند برای اثبات مالکیت نسخه اصلی یک اثر هنری دیجیتال استفاده شود. اما این ها “غیرقابل تعویض” هستند و این بدان معنی است که نمی توان آنها را با n-drop مشابه دیگری جایگزین یا مبادله کرد زیرا هر n-drop دارای یک ارزش منحصر به فرد است، درست مانند یک کارت بازی کمیاب که با سایر n-ها متفاوت است.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.