هات استامپ هولوگرام

هات استامپ هولوگرام

هات استامپ هولوگرام یکی از انواع هولوگرام است که بر روی کالاهای گوناگون و به منظور حفظ اصالت کالا بر روی بسته بندی آنها چسبانده میشود. حتما شما هم تا به حال کالاهایی با این برچسبها را در فروشگاههای گوناگون دیده اید. این گونه از این برچسبها که از نوع هولوگرام چسبی هستند، محکم بر روی سطح و یا بسته بندی مورد نظر میچسبند و به راحتی کنده نمیشوند. این هولوگرامها کاربردی گسترده در صنایع تولیدی و بسته بندی دارند. در این مقاله قصد داریم تا با هات استامپ هولوگرام و نیز مزایای استفاده از آنها آشنا شویم و ببینیم که چرا باید از این نوع از هولوگرام برای کالاهای اصل و با اصالت، استفاده کرد.

هات استامپ هولوگرام
هات استامپ هولوگرام

هات استامپ هولوگرام چیست؟

این نوع از هولوگرام را میتوان، برچسبهایی با بالاترین سطح امنیت در بازار بسته بندی دانست. این برچسبها، نوعی از هولوگرام هستند که با استفاده از دستگاههای مخصوص و نیز تحت فشار و گرما، بر روی بسته بندی و یا هر نوع از کالا چسبانده میشود. این هولوگرام به راحتی از روی سطوح کنده نمیشود و نمیتوان آن را از روی سطوح و یا بسته بندی جدا نمود. تنها راه از بین بردن و جدا کردن هات استامپ هولوگرام، خراشیدن آن با یک وسیله نوک تیز است. این موضوع، امنیت و اصالت کالای شما را نشان میدهد و جعل آن نیز به راحتی ممکن نیست.

ساختار هات استامپ هولوگرام چگونه است؟

این نوع از هولوگرام از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول لایه چسبدار و پلاستیکی در پشت این هولوگرام و بخش دوم، لایه رویی و رنگی است. این دو بخش به هم متصل هستند و در حالت عادی جدا نمیشوند. برای چسباندن این هولوگرام، از دستگاههای تحت فشار و نیز از گرما برای اتصال بهتر این دو لایه استفاده میشود تا هولوگرام به سختی بر روی سطح، ثابت شود. در این روش، هولوگرام از این نوع، با سطح مورد نظر یکی شده و قابل تفکیک نیست به همین علت ضریب اطمینان بالایی دارد.

مزایای استفاده از هولوگرام هات استامپ چیست؟

این نوع از هولوگرام در صنایع بسته بندی و چاپ، کاربرد گسترد‌ه دارد و به صورت حرفه ای میتواند جوابگوی نیاز افرادی باشد که به فکر ایجاد اصالت برای کالاهای خود هستند. اما استفاده از این نوع هولوگرام، مزایای زیادی دارد. در ادامه این مزایا را با هم بررسی خواهیم کرد:

هات استمپ هولوگرام
هات استمپ هولوگرام

جلوگیری از جعل و کپی از کالا و یا اسناد

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از هات استامپ هولوگرام، جلوگیری از جعل یا کپی از کالای مورد نظر و یا اسناد و هر گونه محصول است. این برچسبها و یا هولوگرام، به سختی بر روی سطح مورد نظر کاربر میچسبند. دلیل این امر، استفاده از فرآیندهای همراه با گرما و فشار و استفاده از دستگاههای مخصوص است. فشار و دمای مورد استفاده در دستگاههای الصاق این نوع از هولوگرام، به حدی است که این برچسب، بخشی از کاغذ و یا مقوای بسته بندی شده و از آن، قابل تفکیک نیست. به همین علت، کسی نمیتواند این برچسبها را جدا کرده و بر روی کالای دیگری بچسباند.

با استفاده از این ویژگی، امکان کپی برداری از این نوع هولوگرام نیز، کم و کمتر خواهد شد. این ویژگی باعث شده تا این نوع هولوگرام در صنایع گوناگون و برای نشانه گذاری اسناد و یا کالاهای باارزش و اصل، به کار رود.

امکان درج اطلاعات دلخواه بر روی هر سری از هولوگرام‌ها با هات استامپ هولوگرام

در این برچسبها، امکان درج هر گونه اطلاعات و نیز لوگوی خاص، وجود دارد. با استفاده از این ویژگی، مشتری می‌تواند تمام اطلاعاتی را که مورد نیاز است، بر روی این هولوگرامها چاپ نماید. این ویژگی بین کالای لوکس و اصل شما، با دیگر کالاهای موجود در بازار، تفاوت عمده ایجاد میکند و باعث بالا رفتن ارزش و اعتبار آن میشود.

تولید اختصاصی برای هر مشتری

این برچسبها، به صورت ویژه و برای هر کاربر، به صورت اختصاصی تولید و چاپ میشود. به این ترتیب امکان جعل کاهش پیدا کرده و امکان برندسازی برای کاربر، مهیا میشود و کالا و یا محصول مورد نظر، از محصولات فیک، قابل تشخیص خواهد بود.

کاربرد هات استامپ هولوگرام در صنایع گوناگون

این نوع از هولوگرام کاربرد گسترده‌ای در صنایع بسته بندی، اسناد و نیز تولید هر شی با ارزش بالا و جلوگیری از جعل و کپی برداری دارد. به طور کلی از این هولوگرام برای جلوگیری از تولید کالاها و یا اسناد جعلی استفاده میشود. در ادامه مقاله با کاربردهای گسترده هات استامپ هولوگرام و موارد استفاده از آن، بیشتر آشنا میشویم:

بسته بندی کالاهای باارزش و اصل

شاید مهمترین مورد استفاده از نوع هولوگرام، در صنایع بسته بندی و بر روی کالاهای با ارزش بالا باشد. تولیدکنندگان این نوع از کالاها، برای جلوگیری از کپی و جعل، این نوع برچسب را بر روی بسته بندی کالای خود با استفاده از دستگاه مخصوص، میچسبانند.

جلوگیری از سرقت، در فروشگاه‌های بزرگ

یکی دیگر از کاربردهای این نوع از هولوگرام، کمک به حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت کالاهای باارزش در فروشگاههای بزرگ است.

هات استامپ هولوگرام
کاربرد هات استامپ هولوگرام

علامت گذاری کالاهای یک برند خاص

به دلیل ممکن نبودن جعل، شما به عنوان تولیدکننده میتوانید از هات استامپ هولوگرام، برای علامتگذاری کالاهای خود در بازار استفاده کنید. در این صورت کالاهای جعلی به سرعت در بازار و یا فروشگاهها، شناسایی میشوند.

بالا بردن امنیت در اسناد و یا کارتهای گوناگون

یکی دیگر از کاربردهای این نوع از هولوگرام، بالا بردن امنیت و جلوگیری از جعل در اسناد و یا کارتهای گوناگون است. از این برچسبها برای ایجاد اصالت در برگه ها و یا اسناد خاص استفاده میشود. به علاوه این نوع از هولوگرام، برای درج بر روی کارتهای خاص، گزینه بسیار مناسبی است.

دسته بندی کالاهای گوناگون در انبارداری

این نوع از هولوگرام، دسته بندی کالاها در انبار را نیز راحتتر می‌کند. با شناسایی و تفکیک کالاها، نگهداری و جابه جایی اجناس گوناگون، بهتر انجام می‌شود.

سخن آخر
هات استامپ هولوگرام، یکی از انواع هولوگرام های موجود در بازار بسته‌ بندی و چاپ است که به منظور جلوگیری از جعل و برای تفکیک کالاها و اسناد اصل از کپی، بر روی انواع بسته بندی درج میشود. با این که قیمت تمام شده این هولوگرام در بازار بالاتر از انواع دیگر است اما به کالا و محصول شما اصالت میدهد و آن را در بازار به محصول خاص و تک تبدیل میکند.

بیشتر بدانید: هولوگرام طرح عمومی

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.