آشنایی با سطح امنیتی تجاری هولوگرام ها

سطح امنیتی تجاری

انواع هولوگرام با سطح امنیتی تجاری

هولوگرام هایی که در سطح امنیتی تجاری ارائه می شوند را می توان در دو دسته معرفی و عرضه کرد:

  1. هولوگرام طرح عمومی
  2. هولوگرام طرح اختصاصی

هولوگرام طرح عمومی چیست؟

این نوع هولوگرام ها، دارای نوشته هایی پیش فرض هستند که در برخی موارد با طرح ها و گیلوش های منحصر به فرد،  نیز تلفیق شده اند. این نوشته ها عموما GENUINE ، ORIGINAL، OK و … غیره هستند که با توجه به کاربرد مشتری، انتخاب و تولید می شوند. از آنجایی که این نوع هولوگرام ها دارای طراحی آماده وپیش فرض هستند و ابعاد عرضه آن ها مشخص می باشد، بدیهی است که زمان و هزینه تولید، کاملا متفاوت و کم تر از طرح های اختصاصی می باشد. می توان روی این برچسب ها، پس از تولید، اطلاعاتی از قبیل شماره سریال یا لوگو چاپ کرد که البته این اطلاعات خاصیت امنیتی و هولوگرامی ندارد.

پر واضح است که در هولوگرام های طرح عمومی، به هیچ وجه امنیتی مانند طرح های اختصاصی وجود ندارد و به نوعی جنبه دکوراتیو و یا در مواردی فرمالیته و نمایشی دارد. با این حال نیاز بخشی از بازار مصرف را تامین می کند. مخصوصا اگر با زیر لایه های تخریب شونده سفارش داده شود، می تواند نیاز به امنیت و اطمینان از پلمپ را کاملا براورده کند.

سطح امنیتی تجاری

آشنایی با هولوگرام های اختصاصی

این نوع هولوگرام ها طبق نیاز تولید کننده و مشتری طراحی و تولید می شود و به طور خاص متعلق به همان شرکت می باشد. در این مقطع می توان هولوگرام را برچسب اطمینان نیز نامید چرا که تا حدودی ویژگی های امنیتی متعلق به ماهیت هولوگرام و حداقل هایی چون گیلوش و میکروتکست (ریزمتن) را دارد.

در این سطح ویژگی امنیتی و فوق امنیتی خاصی روی برچسب امنیتی  هولوگرام طراحی و اعمال نمی شود و برای احراز هویت و اصالت احتیاجی به ابزار خاصی ندارد و طبعا از لحاظ هزینه ای متفاوت از برچسب های فوق امنیتی می باشد. ولی برای یک بسته بندی لیبلی بسیار مناسب است و توصیه می شود.

آشنایی با هولوگرام های اختصاصی

چگونگی تولید هولوگرام های اختصاصی

این نوع هولوگرام ها همانند سایر انواع هولوگرام، می تواند روی فویل های رنگی و زیر لایه های متفاوت تولید و عرضه شوند. نمونه هولوگرام با سطح امنیت تجاری ،متعلق به شرکت بعدنگار ایرانیان (ایران هولوگرام) می باشد.

بیشتر بدانید: برچسب امنیتی

آشنایی با چند ویژگی مهم هولوگرام ها در سطح امنیتی تجاری

رمزدار بودن هولوگرام 

بر اثر تابش پرتو لیزر بر روی برچسب هولوگرام رمز داخل آن مشخص می شود.

دو بعدی بودن

این برچسب دارای دو بعد بوده که بصورت پس زمینه روی هم قرار گفته که با جدیدترین وسایل اسکن و کپی رنگی قابل کپی برداری نمی باشد.

ضد سرقت بودن

در هنگام جداسازی برچسب از روی سطح الصاق شده برچسب مخدوش شده و قابل استفاده نمی باشد لذا انتقال و جداسازی برچسب غیر ممکن است.

بازی رنگ براثر تابش نور

در اثر تابش نور از زوایای مختلف طیف رنگی متنوعی ایجاد می شود لذا بازی رنگ بصورت رنگین کمان دیده می شود.

مهم ترین ویژگی هولوگرام که باعث شده است به مطمئن ترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی باشد.به این خاطر که فرایند تفکیک رنگ و لایه‌ها و روش چاپ آن به گونه‌ای است که کپی‌برداری از آن ناممکن است و هولوگرام تقلبی به راحتی لو می‌رود.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.