فروش هولوگرام آماده

مقایسه هزینه آیتم های امنیتی

برچسب های هولوگرامی، برچسب هایی هستند که به منظور پیشگیری از بروز تقلب و هر گونه سوء استفاده از کالا های مختلف، بر روی بسته بندی آن ها نصب می شوند. با در نظر گرفتن برخی شرایط، استفاده از هولوگرام آماده می تواند راهی بهتر و سریع تر برای تولید کنندگان باشد.

آنچه در اد امه خواهیم خواند.

کاربرد هولوگرام های آماده

کاربرد برچسب های آماده، طرح لوگو، آرم شرکت و حتی برخی نوشته ها، با استفاده از دستگاه های لیزری خاص و به صورت سه بعدی بر روی صفحات مخصوص حک می شوند.به طور کلی، امروزه از هولوگرام ها هم برای اهداف امنیتی و هم به منظور زیبا ترکردن کالا و جذب بیشتر مشتری استفاده می شود.

طراحی این برچسب ها به گونه ای است که در صورت کنده شدن آن ها، ردی مبنی بر باز شدن جعبه از آن بر جای خواهد ماند و حتی چسباندن هولوگرام دیگر بر روی آن نیز نمی تواند این رد را مخفی نمایند.از طرفی، انواع هولوگرام ها به منظور ردیابی و افزایش امنیت کنترل محصولات، بسته به میزان اهمیت کالا و درجه امنیتی مورد نیاز، طراحی و تولید شده و توسط تولید کنندگان مورد استفاده قرار می گیرند.

هولوگرام های آماده
کاربرد هولوگرام های آماده

هولوگرام آماده

گاهی برخی از تولید کنندگان تنها برای بخشیدن ظاهری بهتر به محصول خود از هولوگرام استفاده می کنند و در واقع به دنبال کارایی امنیتی آن نیستند.این دسته از محصولات و یا کالا ها از نظر امنیتی و یا ارائه برندی خاص، اهمیت بالایی نداشته و تولید کننده ترجیح می دهد تا هزینه زیادی را برای چاپ هولوگرام اختصاصی خود صرف نکند.

در چنین مواردی، می توان از هولوگرام های آماده استفاده کرد که به صورت چاپ شده و در انواع مختلف در بازار وجود دارند.این دسته از هولوگرام ها در طرح های مختلف قابل تهیه هستند و تنها کافی است تا تولید کننده نام برند خود را برای چاپ بر روی برچسب به اوپراتور تحویل دهد.

چنانچه وجود نام برند و لوگو نیز برای تولید کننده مهم نباشد، وجود واژه انگلیسی original بر روی هولوگرام می تواند برای اعتبار بخشیدن به کالا کافی باشد

هدف اصلی طراحی برچسب های آماده

اما هدف اصلی و طراحی اولیه این برچسب ها به منظور افزایش امنیت کالا ها بوده و برای پلمپ و بسته بندی کردن محصولات و کالا هایی ویژه مورد استفاده قرار می گرفتند. به همین دلیل است که انواع برچسب های هولوگرامی با درجات امنیتی مختلف و حتی به صورت سفارشی طراحی و تولید می شوند.

هولوگرام سه بعدی تصاویری هستند که به کمک نور لیزر ساخته می شوند . برای این کار نور لیزر را به دو پرتو مجزا تبدیل می کنند یکی از پرتو ها پس از برخورد به یک آیینه منعکس شده و به صفحه ی عکاسی برخورد می کند ، پرتوی بعدی بدون اصابت به شی و پس از بازتاب از آینه به صفحه ی عکاسی برخورد می کند.

این صفحه ی عکاسی در محل برخورد دو پرتو قرار داده می شود و اگر شیوه ی تابش نور بدان درست باشد در آن محل هولوگرام شکل میگیرد. یکی از علل فروش هولوگرام آماده (هولوگرام عمومی )، قیمت های مناسب و مقرون به صرفه ی آنها می باشد . معمولا این نوع هولوگرام را هنگامی خریداری می کنند که به امنیت بالا نیاز نباشد . این هولوگرام را می توان در طرح ها و رنگ های مختلف تولید کرد.

برچسب های آماده
طراحی هولوگرام های آماده

مزایای استفاده از هولوگرام آماده

امروزه در جاهای مختلف دنیا راه های تولید اجناس جعلی و کپی شده بسیار افزایش یافته و افراد نسبت به خرید برخی از محصولات اطمینان کافی از اصل بودنشان ندارند معمولا شرکت های تولید کننده و وارد کننده با استفاده از فروش هولوگرامهای آماده و اختصاصی و انواع دیگری از هولوگرام ها تا حدودی به مشتریان این اطمینان را می دهند که محصولشان جعلی نیست. از موارد دیگر استفاده ی هولوگرام برای مهر و موم کردن پاکت نامه های مهم و اسناد و مدارک، پلمپ کردن بسته بندی ها و برای زیبایی است .

هولوگرام ها برچسب های بسیار مطمئنی هستند که به هیچ وجه قابل جعل و کپی برداری نیستند. وجود این برچسب ها باعث می شود مشتری با اطمینان بیشتری خرید انجام دهد. کسانی که به تعداد کم هولوگرام نیاز دارند میتوانند از تولید کنندگان هولوگرامی که فروش هولوگرام آماده انجام میدهند، خریداری کنند .

موارد استفاده از هولوگرام

فروش و تولید هولوگرام ها

تولید و ساخت هولوگرام در تعداد و تیراژ پایین صرفه ی اقتصادی ندارد . به همین دلیل تولید کنندگان هولوگرام همواره طرح های آماده هولوگرام دارند . هولوگرام های آماده با هولوگرام های اختصاصی تفاوت چندانی ندارند، اما به این دلیل که به صورت اختصاصی تهیه نشده از امنیت پایینی برخوردار هستند.

هولوگرام های آماده در مقایسه با هولوگرام های اختصاصی هزینه های کمتری دارند، چرا که هزینه های تولید و مستر هولوگرام در آن وجود ندارد . به همین دلیل در مواردی که نیاز به امنیت بالا نیست میتوان از تولید کنندگانی که فروش هولوگرام آماده انجام میدهند هولوگرام های عمومی تهیه کرد.

تفاوت هولوگرام های آماده و اختصاصی

در ادامه ابتدا به بررسی تفاوت این دو نوع هولوگرام و سپس دلیل استفاده از هولوگرام های آماده خواهیم پرداخت..اما این دسته از هولوگرام ها با هولوگرام های اختصاصی چه تفاوتی دارند؟

هولوگرام ها با هولوگرام های اختصاصی چه تفاوتی دارند و چرا باید از هولوگرام های آماده استفاده کرد؟تفاوت هولوگرام آماده و هولوگرام های اختصاصی در تولید هولوگرام های آماده، برند، متن و یا حتی شماره سریال مشخصی مد نظر نیست و به همین دلیل درجه امنیتی آن بسیار کمتر از سایر انواع هولوگرام است.

همین ویژگی ها موجب می شود تا طراحی این دسته از هولوگرام ها زیاد زمان بر نباشد زیرا معمولا از طرح های مشخص و اندازه های معینی برای چاپ و تولید این هولوگرام ها استفاده می شود.بر همین اساس، هزینه طراحی، چاپ و تولید آن ها نیز در مقایسه با بقیه ارزان تر و کم هزینه تر خواهد بود.

اما در هولوگرام های اختصاصی، در درجه اول، نام برند، طرح لوگو و یا حتی طرح پیشنهادی تولید کننده برای چاپ هولوگرام مخصوص به خود نیازمند یک طراحی جدید است.قرار گرفتن جملات و یا اعداد خاص درون طرح هولوگرام، خود می تواند بخشی از سختی کار طراحی این دسته از هولوگرام ها باشد.

از سوی دیگر، با توجه به میزان اهمیت محصول و درجه امنیتی مورد نظر تولید کننده، برچسب های هولوگرامی اختصاصی می توانند در انواع مختلف و در اندازه ها و قیمت های متفاوت طراحی و تولید شوند.

تفاوت هولوگرام آماده و اختصاصی
هولوگرام های آماده

دلایل خرید هولوگرام آماده

  1. با توجه به موارد ذکر شده در بخش قبل، چنانچه کالای مورد نظر شما، نیازمند محافظت های امنیتی بالا نیست، استفاده از هولوگرام های آماده برای شما بسیار به صرفه تر خواهد بود.
  2. وجود هولوگرام های آماده و چاپ شده در بازار، یک صرفه جویی بزرگ در زمان برای شما به ارمغان خواهد آورد و از سوی دیگر، با توجه به اینکه نیاز به طراحی خاصی ندارند، از نظر هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه تر هستند.
  3. اما اگر پلمپ بسته یا جعبه محصول برای شما مهم است و می خواهید بسته به صورت کاملا پلمپ شده به دست مشتری برسد، باز هم می توانید از هولوگرام های آماده استفاده کنید.
  4. درست است که میزان امنیت در این نوع هولوگرام ها زیاد نیست اما بنا به درخواست تولید کننده، انواع مختلفی از هولوگرام های آماده و با قیمت مناسب قابل چاپ هستند.
  5. با در نظر گرفتن نیاز تولید کننده می توان بارکد محصول و یا شماره سریال محصول را بر روی هولوگرام چاپ کرد تا به نوعی مشتری از اصل بودن کالا اطمینان پیدا کند. همچنین، برخی از هولوگرام های آماده به گونه ای چاپ و طراحی می شوند که در هنگام کندن آن هنا از روی بسته بندی، ردی از خود بر جای می گذارند.
  6. بدین ترتیب، می توان مشخص نمود که بسته بندی کالای مورد نظر پلمپ بوده یا اینکه قبلا باز شده است.
    در حالت کلی، استفاده از انواع هولوگرام، می تواند به نوعی، در مورد اصالت و غیر تقلبی و غیر کپی بودن کالای خریداری شده، در خریداران اطمینان خاطر ایجاد نماید.
  7. انواع هولوگرام آماده نیز، درست مشابه هولوگرام های اختصاصی، با درجات امنیتی مختلف طراحی و تولید می شوند تا تولید کنندگان با توجه به نیاز خود اقدام به تهیه این دسته از برچسب ها نمایند.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.