آشنایی با پوستر هوشمند

آشنایی با پوسترهای هوشمند بارکد

پوستر هوشمند به پوستر های تبلیغاتی ارجاع دارد که توسط تگ NFC تجهیز شده اند. این تگ ها ممکن است دارای اطلاعات متفاوتی مثل آدرس URL برای باز شدن یک صفحه وب و یا اطلاعات متنی برای انتقال ویزیت کارت و یا … باشند. برای گرفتن اطلاعات مورد نظر، کاربر باید موبایل خود را با پوستر تماس دهد تا تعامل بین پوستر و موبایل کاربر ایجاد شود.

نکات مهمی درباره پوستر هوشمند

مهم ترین مسئله در پوستر هوشمند ، آگاهی کاربر به نقطه لمس در پوستر است. پوسترهوشمند باید به گونه ای طراحی  شود که کاربربدون معطلی و اتلاف وقت و انرژی بتواند تگ را پیدا کند و عمل لمس را انجام دهد. برای رسیدن به این مهم می توان به صورت های متفاوتی عمل کرد.

  • علامت راهنما (Director Sign): برخی علامت های نوشتاری یا تصویری در کنار تگ، برای نشان دادن نقطه تماس می توان به کاربر کمک کند.
  • تصویر تلفن موبایل : تصویر تلفن موبایل در نزدیکی تگ روی پوستر می تواند محل تگ را گویا تر کند.
  • علامت N : لوگوی NFC به شکل N است در کنار تگ و نقطه تماس استفاده می شود.به هرحال کاربر نهایی ممکن است نسبت به این لوگو آگاهی نداشته باشد. با این حال این علامت باید در کنار یکی از دو روش قبلی مورد استفاده قرار گیرد چرا که باعث گسترش بیش تر و معرفی نماد جهانیNFC می باشد.
نگاهی به پوستر هوشمند

آگاهی از محتوای تگ پوسترهای هوشمند

از آنجا که اطلاعات دیجیتال تگ به صورت بصری قابل خواندن نیستند؛ مهم است که کاربر بداند در هنگام لمس تگ چه اطلاعاتی را دریافت خواهد کرد. راه حل بسیار ساده است و آن قرار دادن  اطلاعات کوتاه و قابل فهم در نزدیکی تگ است.اگر یک تگ در یک پوستر هوشمند وجود داشته باشد، مسئله ای وجود ندارد ولی اگر چندین تگ در یک پوستر تبلیغاتی قرار داشته باشد، برای هر کدام باید توضیح مختصرو مفیدی (در حد یک یا دوکلمه) قرار گیرد تامخاطب به راحتی اطلاعات مورد نظر را دریافت کند.

بیشتر بدانید: سفارش چاپ هولوگرام

پوسترهای هوشمند و قابل اعتماد بودن آن

از مسائل مهم دیگر در رابطه با پوسترهای هوشمند امانت داری و قابلیت اطمینان است که به ضمانت رفتاری پوستر هوشمند، طبق انتظارات تعریف شده باز می گردد. هنگامی که کاربر به پوستر هوشمند نگاه می کند، باید به اصالت ، اطمینان و اجرایی بودن آن اعتماد کند. مخاطب باید مطمئن باشد که هیچ گونه ضرری برای موبایل وی ندارد و یا این که برنامه ای بی ربط و ناخواسته  نصب نشود. اسان ترین روش برای جلب اعتماد استفاده از لوگوی اصلی سرویس دهنده است. گزینه های دیگری نیز قابل استفاده است که جلب اعتماد کند.

پوسترهای هوشمند و قابل اعتماد بودن آن

هولوگرام هوشمند

هولوگرام های هوشمند، برای اولین بار توسط پژوهشگران دانشگاه کمبریج درسال ۲۰۰۴ ارائه شد ولی چند سالی است که محصولات این نوع هولوگرام هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند.در هولوگرام های هوشمند، الگوی تداخلی در متریالی ثبت می شود که نسبت به شرایط محیطی، به صورت انقباض- انبساط و یا تغییر رنگ از خود واکنش نشان می دهد. در واقع خصوصیاتی که این نوع هولوگرام ها ایجاد می کنند، ربطی به پروسه هولوگرافی و ثبت ندارد. بلکه تمام این ویژگی ها، به علت پلیمر هوشمندی است که ثبت نوری روی آن انجام می شود.

اولین کاربرد هولوگرام های هوشمند

اولین کاربرد هولوگرام های هوشمند، به عنوان حسگری بود که می توانست اب را در سوخت هواپیما تشخیص دهد. چرا که میزان آب در مخزن سوخت هواپیما نباید بیش از ۳۰ قسمت در یک میلیون سوخت باشد. درغیر این صورت، موتور هواپیما آسیب می بیند و دچار مشکل خواهد شد.

بیشتر بدانید: کاغذ ضد کپی

مهم ترین و بزرگ ترین پتانسیل های بازار هولوگرام های هوشمند

از مهم ترین و بزرگ ترین پتانسیل های بازار هولوگرام های هوشمند و حسگری، در زمینه پزشکی و دارویی است که می ­تواند برای تشخیص سطح گلوکز برای بیماران دیابتی بسیار مفید باشد. به طور کلی، در مانیتورینگ مواد شیمیایی- زیستی در بحث سلامت بسیار مفید است و می تواند در طیف وسیعی از امنیت و سیستم های بسته بندی هوشمند مورد استفاده قرار گیرند.

 مهم ترین و بزرگ ترین پتانسیل های بازار هولوگرام های هوشمند

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.