آشنایی بیشتر با انواع برچسب های هولوگرامی

واردکنندگان هولوگرام

ایجاد تصاویر سه بعدی بمنظور خلق یک ابزار موثر جهت جلوگیری از رقابتهای ناسالم عموما برچسب هولوگرام نامیده می شود. معتبر شدن یک محصول از طرفی باعث جلب اعتماد مصرف کنندگان و از طرف دیگر باعث بالا رفتن احتمال کپی برداری از روی آن می شود. این امر در حالی است که کالای تقلبی با ظاهری یکسان و کیفیتی پایین تر از محصول اصل رفته رفته باعث از بین رفتن اعتبار تولید کننده اصلی می شود.

امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل ، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا ، حفظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از برچسب های هولوگرامی است زیرا این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد. با ما همراه باشید تا با انواع برچسب های هولوگرامی آشنا شوید.

برچسب هولوگرام عادی Non Tamper Evident

این برچسب از انواع هولوگرام های سرد بوده بنابراین به عنوان یک محصول متداول و پرکاربرد می باشد که پس از برداشتن از روی سطح تخریب نمی شود ولی در تمامی سطوح امنیتی قابل ارائه میباشد . این نوع هولوگرام برای محصولاتی توصیه می شود که تخریب شوندگی برچسب های هولوگرامی  برای آنان اهمیت ویژه ای ندارد . ویژگی بارز این نوع برچسب سهولت کاربرد و قیمت مناسب آن در تیراژهای انبوه می باشد .

چاپ برچسب هولوگرام

برچسب هولوگرام چاپ گرم

ویژگی بارز برچسب چاپ گرم در این است که پس از چسبیدن روی سطح مورد نظر دیگر قابل برداشتن مجدد نیست ، به همین دلیل جهت الصاق برچسب هولوگرام چاپ گرم می بایست از دستگاه های ویژه ای استفاده نمود. ذکر این نکته ضروری است که امکان درج المان های مختلف امنیتی و استفاده از فویلهای رنگی و شفاف در این نوع برچسب مقدور بوده که تلفیق موارد فوق می تواند این برچسب را در سطوح بالای امنیتی معرفی نماید .

ما قادر به ارائه برچسب هولوگرام چاپ گرم ( Hot stamp) بصورت رول تا عرض ۸ میلی متر و حتی الصاق آن بر روی زیر لایه های مختلف می باشیم .تولید هولوگرام نوعی استاندارد محسوب گردیده و به مانند ISO و سایر استاندارد ها نشان دهنده کیفیت مطلوب و مرغوبیت کالاست . همچنین جلوه زیبای آن باعث شده است که برخی از تولید کنندگان صرفاً جهت افزایش جاذبه های ظاهری و بصری کالا از برچسب های هولوگرامی استفاده نمایند .

دستگاه الصاق گرم هولوگرام

جهت الصاق هولوگرام های چاپ گرم ( Hot Stamping ) می بایست از ماشین آلات ویژه ای استفاده نمود که این ماشین آلات به تناسب نوع محصول انتخاب میگردند . این شرکت قادر به تامین دستگاه چاپ گرم هولوگرام متناسب با نیاز مشتریانی که از برچسب های چاپ گرم استفاده می نمایند ، میباشد. به منظور حفظ سندیت مدارک امنیتی این دستگاه قابلیت چاپ بر روی فویل های خام در اندازه A4 و تا ضخامت ۳mm و حتی روی مدارک در اندازه های کوچک تر که معمولا به صورت کارت های PVC هستند ، را دارد.

بیشتر بدانید: کاغذ ضد کپی

برچسب هولوگرام تلفیقی

این نوع از برچسب های هولوگرامی ، تلفیقی از یک نوار باریک هولوگرام با مواد مختلفی مثل کاغذ ، انواع پلیمر، آلومینیوم و … میباشد و ویژگی آن داشتن خواص چاپ و هولوگرام بصورت ترکیبی است که نمونه های معمول آن شامل Holo paper ، Holo cap ، Holo shrink label می باشد .

بعنوان نمونه Holo paper عبارت است از برچسب های کاغذی چاپ شده ای که شامل یک نوار باریک هولوگرام می باشد . از آنجائی که این محصول بصورت تلفیقی بوده می تواند از تنوع بسیار بالاو امنیت مطلوبی برخوردار باشد . یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این نوع محصول صنایع داروئی و دخانیات می باشند .

نوار هولوگرام جهت بسته بندی کالا (پلمپ بسته بندی)این نوع هولوگرام به صورت نوار در عرض های مختلف جهت پلمپ بسته بندی کالا به کار می رود. در این حالت نوار هولوگرام به هنگام جداسازی از روی سطح بسته بندی تخریب گردیده و پلمپ ابطال می گردد.

 برچسب هولوگرام تلفیقی

برچسب های هولوگرامی اسکرچ

این نوع برچسب هولوگرامی اسکرچ ضمن برخورداری از تمامی قابلیتهای یک هولوگرام میتواند شامل ویژگی پوشش موقت اطلاعات باشد .موارد استفاده آن در کارت های تلفن ، اینترنت ، کارتهای اعتباری و … می باشد ، بدین ترتیب به سادگی با خراشیدن روکش فیلم می توان به اطلاعات مندرج در زیر برچسب های هولوگرامی اسکرچ دست پیدا کرد .

اسکرچ پوششی امنیتی می باشد که از ترکیب موادی خاص تهیه می شود و به این دلیل خاص گفته می شود که باید دو خصوصیت اصلی ذیل را دارا باشد: اولا با خراش ناخن یا وسیله دیگری براحتی ازبین برود دوما مطالب یا شماره زیر اسکرچ حتی با تابیدن نور شدید از پشت آن قابل دیدن نباشد. امروزه استفاده از اسکرچ ( پوشش امنیتی ) بر روی کارت های شارژ تلفن همراه، کارت های قرعه کشی وبه طور کلی مواردی که به صورت شیت  می باشد امری متداول است ولیکن استفاده از این پوشش بر روی لیبل(برچسب) به صورت رول و با هزینه پایین به سختی امکان پذیر می باشد.

کارت اسکرچ کاربردهای متفاوتی از قبیل کارت اینترنت ، کارت شارژ ، کارت قرعه کشی ، کارت اطمینان محصول و … را دارا می باشد.دلایل بسیار متنوعی باعث استفاده از کارت‌های مقوایی می‌شوند. از قیمت مناسب گرفته تا مباحث زیست‌محیطی و حتی قابلیت‌های ویژه.

ویژگی های لیبل اسکرچ :

 • چسبیدن برچسب یروی طیف وسیعی از جنس ها و کالا ها
 • از بین رفتن لیبل در صورت سعی در جدا نمودن از سطح چسبیده شده
 • نیم تیغ خوردن که باعث جدا شدن راحت تر از لایه زیرین برچسب می شود
 • چاپ بترتیب شماره سریال
 • قیمت تمام شده پایین تر نسبت به سایر موارد اسکرچ دار
 • تحویل سریع
 • چاپ ۴ رنگ
برچسب هولوگرام اسکرچ

برچسب های هولوگرامی رنگی

معمولا رنگ فویل مورد استفاده در هولوگرام ها نقره ای است . این رنگ شباهت زیادی به رنگ کاغذ سفید در فرآیند چاپ دارد بنابراین درخشش طرح هولوگرام در فویل متالیزه نقره ای در مقایسه با رنگهای دیگر بالاتر می باشد ، اما در صورتیکه به هر دلیل نیازمند استفاده از فویلهای رنگی مثل طلائی ، مسی ، آبی ، قرمز ، مشکی ، سبز و … میباشید ، ما امکان تولید انواع هولوگرام ها با استفاده از زیر لایه های ( فویلهای متالیزه ) رنگی را داریم.

رنگ های تراشه برچسب های هولوگرامی

بسیاری از تولید کنندگان برچسب های هولوگرام رنگ های تراشه محدودی را انتخاب میکنند. به طور معمول این رنگ ها، رنگ های استاندارد نقره ای، طلایی و مسی است. این امر میتواند بسیار محدود کننده باشد و در برخی موارد میتواند مانع از تولید یک برچسب مطلوب هولوگرام رنگی شود.

تراشه هولوگرام را میتوان در رنگ های مختلف ارائه کرد. این ویژگی به مشتریان این امکان را میدهد تا رنگ های تراشه را متناسب با رنگ بسته بندی شان، رنگ برندشان، محصولات یا به راحتی به منظور افزایش دید و امنیت برچسب های هولوگرامی مطابقت دهند .تراشه ها دارای درخششی فلزی و نوعی درخشنگی خاص هستند که بر روی صحنه نمایش تکرار نمیشود.

برچسبهای هولوگرامی رنگی

برچسب های هولوگرام سه بعدی

این نوع هولوگرامها از مدلهای سه بعدی بوجود می آیند و ترکیبی از عمق و رنگ را نمایش می دهند.


برچسب های هولوگرام دو بعدی

این برچسبها از تصاویر دو بعدی ساخته می شوند و رنگهای رنگین کمان را تحت یک محدوده وسیع از شرایط نوردهی نمایش می دهند و دارای یک لایه تصویر هولوگرام و بدون عمق هستند.


برچسب های هولوگرام بازتابانده

این برچسب های هولوگرامی ساختاری دارند که در هنگام برداشته شدن نشان، تصویرو یا هر گونه متنی مانند “opened”،”void”،”checkboard pattern”را به جای می گذارند.جنس این برچسب ها نوعی کاغذ ترد وچسبنده است که در هنگام جداسازی اثراتی را از خود به جای می گذارد.این نوع هولوگرام ها برای کارهای تبلیغاتی و شناسنامه ی هویتی محصولات مناسب اند.

درطراحی هولوگرام ین برچسب ها از مواد درجه یک باکیفیت وچسبنده های قوی استفاده شده است. امنیت این هولوگرام ها به گونه ای است که هر گونه تلاش برای جداسازی و آلوده سازی آن امکان پذیر نخواهد بود.

علت چنین امری جدایی لایه های فوقانی هولوگرام است.برای برآورده سازی ایمنی صنعتی این هولوگرام دراشکال، طرح ها وترکیبات رنگی متفاوتی تولید می شوند.هم چنین دراشکال قرقره ای و ورقه ای با ضخامت ۲۴/۳۶میکرون تولید می گردند.

برچسب های هولوگرام بازتابانده

برچسب های ضمانتی هولوگرام

ضمانت نامه عبارتی ثبت شده مرتبط با خرید و فروش محصول است. در ابتدا خریداران نشان ضمانت محصول بررسی می کنند تا از مشخصات محصول آگاه شوند. اگر محصول بدون برچسب گارانتی خریداری می کنید بدان معناست آن محصول تقلبی است و یا اینکه ضمانت نامه در تعهدات تولید کننده ی نیست.

این مسأله در خرید و فروش محصولات محلی فاقد برچسب ضمانتی صدق می کند. در مواردی مشاهده شده فروشندگان نمونه ی تقلبی را جایگزین این برچسب ها کرده اند. محدوده ی گسترده ای از برچسب های ضمانتی هولوگرامی متناسب با صنایع متفاوت وبرندهای متفاوت تولید می شود.

استفاده از این برچسب ها بسیار آسان است به گونه ای که این برچسب چسبنده اند. این برچسب بر روی سطوح متفاوت با هدف امنیتی چسبانده می شوند. هرگونه تلاش به منظور جداسازی این برچسب ها بی اثر خواهد بود. این هولوگرام ها با آخرین تکنولوژی ها ی به روز طراحی می شوند. هم چنین برچسب ها در سایز ها و اشکال متفاوت با نام و لوگوی شرکت طراحی و ساخته می شوند. از کاربردهای این برچسب هولوگرامی به بخش های اتومبیل و الکترونیک می توان اشاره کرد.


برچسب های هولوگرام تبلیغاتی

از انواع برچسب های هولوگرام تبلیغاتی در قسمت تبلیغات و فروش محصول استفاده می شود.از سایر موارد مورد استفاده این برچسب ها به نمایشگاه ها،یادگاری ها، هدایا، جلد مجلات، بروشورها و کارت های ویزیت اشاره کرد.هولوگرام های تبلیغاتی جلوه ی بصری و گرافیکی بسیار زیبایی دارند به گونه ای که متناسب اهداف تبلیغاتی هستند.

این هولوگرام ها به صورت چاپ تمام رنگی، پیش زمینه ی هولوگرافی بازتابی متالیک و با کیفیت عالی ارائه می شود.برای محافظت و دوام بیش تر این کارت ها یک لایه ی محافظتی اضافی بر روی هولوگرام افزوده شده است. هولوگرام های تبلیغاتی یک نمونه ی بدیع و ابتکاری اند.تکنولوژی لیزرسک از به روزترین متدهای توزیع برای هولوگرام های تبلیغاتی استفاده کرده است. هم چنین این هولوگرام ها در اشکال متعدد ورقه ای و رولی به ضخامت ۲۴/۳۶میکرون تهیه می شوند.

از کاربردهای این هولوگرام به بخش های دریانوردی، تاسیسات و لوله کشی ها اشاره کرد.

برچسب های هولوگرام تبلیغاتی

برچسب هولوگرام شفاف

در صورتیکه نیازمند پوشش اطلاعات توسط هولوگرام باشید به گونه ای که اطلاعات مندرج در زیر هولوگرام نیز قابل رویت باشد، استفاده از برچسب هولوگرام شفاف پیشنهاد میگردد. این برچسب ضمن دارابودن تمامی ویژگیهای امنیتی میتواند بصورت شفاف یا نیمه شفاف استفاده شود. ضمنا” نوع چاپ گرم (Hot stamp ) آن به گونه ای است که به هیچ عنوان کندن آن از روی سطح الصاق شده مقدور نمی باشد. پوشش امضاء، مهر، اطلاعات پرسنلی، اعداد، حروف و یا هرگونه اطلاعات مهم مندرج در اسنادی مثل چک، اعتبار نامه ها، اسناد دولتی، کارتهای پرسنلی، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد برچسبهای هولوگرام شفاف میباشد.


برچسب های هولوگرامی چسبان

در برچسب های چسبنده ی هولوگرامی نوار هولوگرام به برچسب برای حفظ امنیت بیش تر چسبانده می شود.هم چنین این برچسب ها با نوشتارهای امنیتی uv و سری شماره گذاری یکپارچه می شوند.از این برچسب ها در نمونه کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می شود.این برچسب ها به سبب اینکه از نوار پلی استر تشکیل شده اند در تمامی محصولات با ضخامت های متعدد ۲۳،۳۶و۵۰ میکرون وبا رنگ های سیلور،طلایی و سایر رنگ ها بنا بر سفارش مورد استفاده قرار می گیرند.این برچسب به شکل توپی و یا برش داده شده توزیع می شوند.

با تلاش کارشناس بر چسب های هولوگرامی چسبنده در قیمت های رقابتی تولید می شوند. این برچسب ها در سایزها و ابعاد متفاوت متناسب با بسته بندی ها، اسناد و محصولات تولید می شوند.
از کاربردهای این هولوگرام به بخش های داروسازی، دریانوردی،آموزشی، دولتی، الکترونیک و اتومبیل می توان اشاره کرد.

برچسب های هولوگرامی چسبان

برچسب هولوگرام با طرح های عمومی

ویژگی استفاده از هولوگرام با طرحهای عمومی ( General patern ) قیمت مناسب آن می باشد. این نوع هولوگرام میتواند در رنگهای مختلف و اشکال متفاوت و با استفاده از عناصر تولیدی دیگر مثل شماره سریال و غیره تولید گردد. این نوع برچسب جهت سفارشات محدود و در مواردی که سطح امنیتی بالاو امنیت مطلوبی مورد نیاز نمی باشد کاربرد دارد.


برچسب هولوگرام یو وی

فیلم مربوط به هولوگرام های UV، در این نوع هولوگرام رمز و تصویر نامرئی در برچسب با استفاده از نور UV قابل رویت است.


برچسب های هولوگرام رولی شکل

هولوگرام های قرقره ای و یا رولی شکل معمولا در کارگاه های تولیدی که در آن امکان چسباندن هولوگرام ها به صورت دستی امکان پذیر نیست، استفاده می شود.هولوگرام هایی که به شکل قرقره تهیه می شود با شکاف حداقلی دو الی سه میلی متر در میان دو هولوگرام قرار می گیرند. این هولوگرام ها به دو صورت دستی و اتوماتیک به کار گرفته می شوند.این هولوگرام ها با ضخامت ۲۴/۳۶نیز تولید می شوند.

برچسب های هولوگرام رولی شکل

انواع برچسب هولوگرام VOID

برچسب VOID در بحث گارانتی استفاده دارند از نظر کشیدگی مقاومت بالا و حرارتی تا ۸۰ درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و در چند نوع میباشد.

زرد : این نوع برچسب علاوه بر اینکه کلمه Void روی محصول باقی میماند، مقداری از لیبل نیز به صورت لایه، لایه روی محصول باقی میماند.
نقره ای: این نوع برچسب ها وقتی به محصول چسبانده میشوند، زمان جدا شدن، کلمه VOID بصورت انگلیسی روی محصول باقی میماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد میگردد.
قرمز : این نوع برچسب علاوه بر اینکه کلمه Void روی محصول باقی میماند، مقداری از لیبل نیز به صورت لایه، لایه روی محصول باقی میماند.
شطرنجی: این نوع VOID هنگامی که به محصول چسبانده میشود، زمان جدا شدن، لیبل به صورت شطرنجی جدا شده و قسمتی از لیبل روی محصول باقی میماند و برچسب غیر قابل استفاده ی مجدد میگردد.


قابلیت به روزترین برچسب های هولوگرام

یکی از موثرترین راه های جلوگیری از شکست های پی در پی ناشی از جعل به کار گیری به روز ترین برچسب های هولوگرامی درمحصولات است.این برچسب های هولوگرافی تاثیر لازم را در مراحل متعدد اختراع دارد.این برچسب ها به آسانی با دستگاه های پیچیده خوانده می شوند ولی رونوشت نمی شوند.هنگامی که این نشان امنیتی در کنار سایر ابزار هویتی امنیتی استفاده می کنید،امکان رونوشت آن برای جاعلان حرفه ای غیر ممکن خواهد بود.

قوانین: از برچسب هولوگرامی در طرح ساده الصاق شده به محصولات ویا در ابزارهای شماره گذاری شده استفاده کنید.اما هرگز آن را اشتباها در محصولات غیر مرتبط قرار ندهید.
هم چنین افزایش آگاهی در زمینه ی جلوگیری از کلاهبرداری وقانون گذاری اجباری برای تولید کنندگان به منظور جلوگیری از استفاده ی محصولات تقلبی و فاقد کد الزامی است.

بیشتر بدانید: کاغذ ضد کپی

فواید برچسب های هولوگرام

جاعلان تنها در جستجوی برندهای نامی اند.بنابراین به موفقیت یک برند می توان از طریق شناسایی تعداد جاعلان آن دست یافت. ما از به روزترین تکنیک های هولوگرافی برای محافظت محصولات استفاده می کنیم. انواع برچسب های هولوگرام به طورگسترده در تمامی بخش های تجاری و صنعتی برای محافظت از برندها مورد استفاده قرار می گیرند. هولوگرام ها ابزار های نوری پراکنده ای غیرقابل کپی واسکن هستند که با استفاده از تکنولوژی های لیزری ساخته می شوند.

بیش از ۹۰کشور از مشخصه های هولوگرامی به سبب امنیت بالا در وجوه مالی استفاده می کنند. برنامه های گسترده ای به منظورمحافظت از برندها و مقابله با جاعلان راه اندازی شده است. هولوگرام های تولیدی امنیت بالا و زیبای بصری چشمگیری برای مشتریان به ارمغان می آورد.

این هولوگرام ها ویژگی های نوری منحصر به فردی دارد که در آن امکان هیچ گونه کپی برداری و یا اسکن وجود ندارد.


جلوگیری از کلاهبرداری با برچسب های هولوگرام

درسال های اخیر میزان کلاهبرداری و جعل محصولات رشد چشمگیری داشته است و سازندگان محصولات تقلبی مهارت خاصی در رونوشت آن پیدا کرده اند.آن ها از استانداردهای پیشرفته ای برای رونوشت محصولات استفاده می کنند به گونه ای که تشخیص جنس تقلبی از اصل بسیار دشوار می شود.در این برهه تنها آگاه سازی مشتریان از این محصولات کافی نیست بلکه هموارسازی راه برای جلوگیری از جعل نیز اهمیت ویژه ای دارد.


نکاتی در مورد برچسب های هولوگرامی

 1. تصاویر برچسب های هولوگرامی حتی با جدیدترین روشهای کپی و اسکن رنگی قابل کپی‌برداری نمی‌باشند.
 2. بسته به نوع چسب مورد استفاده , انتقال یا جدا کردن برچسب از محل الصاق شده مشکل و در بعضی موارد غیرممکن می‌باشد.
 3. برخلاف روشهای مختلف چاپ و تکثیر که در دنیا وجود دارد تکنولوژی هولوگرام در سطح دنیا محدود است.
 4. تولید کنندگان هولوگرام می‌بایستی عضو اتحادیه بین‌المللی سازندگان هولوگرام IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند. لذا هولوگرام‌های تولید شده توسط شرکت‌هایی که عضو این اتحادیه باشند در این اتحادیه ثبت می‌شوند که به این ترتیب جلوی هرگونه تقلب و تکثیر مجدد بدون مجوز صاحب امتیاز هولوگرام گرفته خواهد شد .
 5. دربعضی از موارد حتی می‌توان با ایجاد رمزهای نامرئی در نور عادی , هولوگرام با درجه امنیت بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار داد ( Hidden Image ) .
 6. برای تهیه فیلم لیزری ( تهیه MASTER ) ادوات اپتیکی در محل‌های خاص چیده می‌شوند که با کوچکترین جابجایی ادوات اپتیکی برای ثبت لیزری , تصویر نهایی دچار تغییرات ظاهری می‌شود . لذا خلق مجدد یک تصویر بدون هیچگونه تغییر نسبت به تصویر اول حتی برای تولیدکننده اصلی هولوگرام نیز غیرممکن می‌باشد . لذا تهیه تصویر مجدد که بر روی ورقه‌های نیکلی تهیه می‌شود بسیار مشکل می‌باشد و قابل کپی‌کردن نمی‌باشد .

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.