آموزش نصب برچسب های هولوگرام

آموزش نصب برچسب های هولوگرام

برچسب های هولوگرامی یکی از بهترین و مطمئن ترین مدارکی به شمار می روند که برای تایید اصالت و غیر تقلبی بودن کالا استفاده می شوند. برچسب های هولوگرامی ما نقطه هایی دارند که الگوها را رها میکنند تا حالت آن ها را نشان دهند. دیگر برچسب های امنیتی و مهرها ممکن است دیگر کلمات و نشانه ها را دارا باشند اما بصورت مشابه استفاده میشوند. در اینجا اصول راهنمای نصب برچسب های هولوگرام وجود دارد.

ویژگی های برچسب های هولولگرام

اگر به این برچسب ها دقت کرده باشید مطمئنا دیده اید که جنس آن با سایر برچسب ها و لیبل های مورد استفاده بر روی کالا های مختلف کاملا متفاوت است.با توجه به اینکه این طرح ها با استفاده از تکنولوژی لیزری و به وسیله دستگاه های لیزری پیشرفته و در مقیاس میکرونی بر روی سطح برچسب ایجاد می شوند، بنابراین جنس صفحه به کار رفته برای آن نیز متفاوت است.

صفحات استفاده شده برای تولید برچسب های هولوگرامی، اغلب از جنس پلی اتیلن و مقاوم در برابر رطوبت، خراشیدگی، پارگی و ساییدگی هستند.با وجود ضخامت بسیار پایین این صفحات، این نوع برچسب ها مقاومت و استحکام بسیار بالایی داشته و به سادگی پاره و یا خراشیده نمی شوند.

تمام این ویژگی ها، در عین حالی در برچسب های هولوگرامی مشاهده می شود که این برچسب ها ضخامتی بسیار پایین داشته و بسیار نازک هستند.اما از آن جا که این برچسب، به منظور پیشگیری از انواع سوء استفاده ها و هر گونه تقلب در کالا ها مورد استفاده قرار می گیرد، نحوه چسباندن آن بر روی بسته بندی کالا ها باید با دقت انجام گیرد.

ویژگی های برچسب های هولولگرام
نصب برچسب های هولوگرام

کاربردهای متداول هولوگرام

 • برچسب های تایید شناسایی (آی دی شرکتی-کارت های اعضا و کارکنان)
 • برچسب های تایید برای (کارهای هنری-سکه ها-امضا و مجوز محصولات) قابل وصول
 • برچسب های تایید برای اسناد (کارت هدیه های اعتباری-چک های بانکی و غیره)
 • بسته بندی محصولات برای افزایش محافظت از نشانه ی امنیتی کالا
 • گواهی نامه ی رانندگان یا آی.دی کارت،ظهر نویسی یا تجدید
 • برچسب های دارایی و تجهیز
 • کارت پارک

راهنمای نصب برچسب هولوگرامی

ممکن است نصب برچسب هولوگرامی بر روی بسته بندی ها کاری ساده به نظر برسد؛ مانند چسباندن هر نوع برچسب دیگر.اما باید گفت، به دلیل ویژگی های خاص این نوع برچسب ها، نحوه چسابندن آن نیز باید طبق اصول، طی مراحلی و با دقت تمام انجام گیرد.

تمام برچسب های هولوگرامی به گونه ای طراحی و تولید می شوند که تنها یک بار می توان آن ها را بر روی بسته بندی، جعبه کالا و یا محصول چسباند.برخی از این برچسب ها به صورتی هستند که در صورت کنده شدن، ردی مبنی بر باز شدن جعبه از خود بر جای می گذارند و وجود چنین نشانی بر روی جعبه و بسته بندی کالا، می تواند موجب خدشه دار شدن اعتبار آن گردد.

بنابراین نحوه چسباندن این برچسب ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به گونه ای انجام شود که هیچ گونه تا خوردگی و یا مشکلی در برچسب ایجاد نشود.به همین دلیل است که نصب هولوگرام بر روی کالا ها را به دست افرادی می سپارند که در این کار مهارت کافی داشته و برچسب را بدون هر گونه عیب و ایرادی سرجای خود بچسبانند.

راهنمای نصب برچسب هولوگرامی
چگونه برچسب های هولوگرام را نصب کنیم؟

کوچک کردن ارتباط و فشار با قسمت چسب دار برچسب

برای نصب برچسب های هولوگرام ، از فشار نور استفاده کنید تا به صورت دستی برچسب را ازبین برده و آن را به انگشتتان منتقل کنید. سپس فورا برچسب را در سطح مورد نظر به کار ببرید بیشتر به نظر میرسد که طرح شفاف آن اگر قسمت چسب دار آن با فشار خیلی زیاد به کار رود یا برچسب ها برای مدت طولانی بر روی انگشت شما قرار گیرد فعال شود.

استفاده از مرطوب کننده ی پوست

زمانی که برچسب های هولوگرام  را بکار میبرید برای نوک انگشتان از مرطوب کننده استفاده کنید که با قسمت چسپدار برچسب تماس پیدا کند.رطوبت افزوده شده به دستتان احتمال فعال شدن طرح های شفاف را در طول کار به حداقل میرساند.اگر پوست انگشتتان خشک است بدیهی است که طرح شفاف آن فعال خواهد شد.

راهنمای نصب برچسب های هولوگرام
مراحل نصب برچسب هولوگرام

استفاده از یک سرانگشت لاستیکی

یک سر انگشت لاستیکی را روی نوک انگشتتان بپوشانید تا برای لمس قسمت چسب دار برچسب استفاده شود. سرانگشت لاستیکی یک قسمت برامده و یک قسمت مسطح دارد. قسمت مسطح آن بهتر کار میکند. در صورت نیاز نوک آن را به داخل برگردانید تا قسمت مسطح نمایان شود. سرانگشت لاستیکی در اکثر فروشگاه های محصولات اداری در دسترس هستند. آن ها معمولا برای بهبود بایگانی دستی و بخش بندی صفحات استفاده میشوند.

برچسب را به شکل پرچم کنید

در مرحله آخر نصب برچسب های هولوگرام یک بخش از خط ان را به عقب برگردانید تا بخشی از قسمت چسب دار نمایان شود. بخش نمایان شده ی چسب دار را به سطح مورد نظر بچسپانید، سپس میان قسمتی که برچسب ضمیمه ی آن شده است تعادل کافی را ایجاد کنید. از وسایل فلزی یا پلاستیکی استفاده نکنید.استفاده از تیغه ی چاقو یا قیچی و یا دیگر وسایل سخت و محکم برای چسپاندن یک برچسب توصیه نمیشود. خطوط خشک و سخت موجب فعال سازی طرح ها میشود.

برچسب را به شکل پرچم کنید
آموزش نصب برچسب هولوگرامی

آموزش مرحله به مرحله نصب برچسب های هولوگرام

همان گونه که ذکر شد، برچسب های هولوگرام باید طی مراحلی و با دقت تمام بر روی کالا نصب شوند؛ در ادامه این مراحل را مرور خواهیم کرد.

 1. قسمت کوچکی از گوشه برچسب را به دقت از روی کاغذ و درست از محل برش خورده آن جدا کنید.
 2. هولوگرام را روی انگشت اشاره منتقل کنید و به سرعت آن را از کاغذ زمینه جدا کنید؛ مراقب باشید لبه های برچسب به یکدیگر نچسبند.
 3. برچسب هولوگرام را سریع به محل اصلی آن بر روی بسته بندی یا جعبه منتقل کنید.
 4. در هنگام چسباندن هولوگرام بر روی جعبه اصلی، دقت کنید که برچسب کاملا صاف باشد.
 5. با فشار انگشت دست دیگر، کاغذ را به سرعت روی بسته بندی منتقل کرده و محکم آن را به سطح مورد نظر بچسبانید.
 6. وارد کردن فشار بر روی برچسب هولوگرام، موجب فعال شدن چسب آن و محکم تر شدن برچسب بر روی بسته بندی خواهد شد.
 7. برای فعال تر شدن چسب استفاده شده در برچسب های هولوگرامی، بهتر است از رسیدن رطوبت به آن خود داری کنید.
 8. می توانید قبل از جدا کردن برچسب از کاغذ زمینه، انگشت خود را کاملا خشک کنید.
 9. سطحی که قرار است برچسب را روی آن بچسبانید، باید از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک شده باشد تا منعی برای استحکام چسب هولوگرام وجود نداشته باشد.
 10. چنان چه دستان شما تعریق زیاد دارد و یا به هر دلیلی امکان افزایش رطوبت در انگشتان شما زیاد است، از انگشتانه های پلاستیکی استفاده کنید.
 11. انگشتانه پلاستیکی را به گونه ای بر روی انگشت اشاره خود قرار دهید که سطح صاف آن به سمت بالا و در محل قرار گیری برچسب باشد.
 12. جدا کردن برچسب از کاغذ زمینه، یکی از مراحل حساس کار است؛ زیرا باید با دقت تمام انجام شده و از چسبیدن لبه های برچسب به یکدیگر جلوگیری نمود.
 13. برای این کار، ابتدا کاغذ زمینه را از قسمت محدوده برش خورده برچسب، کمی به سمت عقب خم کنید.
 14. لبه بالا آمده برچسب هولوگرام را روی انگشت خود منتقل کنید و به آرامی برچسب را از روی کاغذ جدا کنید.
 15. برای این کار می توانید به جای انگشت از یک وسیله دیگر مانند یک سیخ چوبی یا لوله خودکار کمک بگیرید و برچسب را روی ان منتقل کنید.
 16. چنانچه اندازه برچسب بزرگ است و احتمال سالم و درسته جدا شدن آن از کاغذ زمینه کم است، می توانید قسمتی از برچسب را از کاغذ جدا کرده و همان طور بر روی بسته بندی منتقل کنید.
 17. قسمت جدا شده را به صورت صاف و کامل بر روی جعبه قرار دهید و همزمان با عقب کشیدن کاغذ زمینه، با انگشت اشاره دست دیگر برچسب را محکم سرجایش بچسبانید.
 18. برای صاف و محکم کردن برچسب هولوگرام، از اشیاء نوک نیز و خشن استفاده نکنید زیرا ممکن است موجب خراشیده شدن سطح آن شوند.
 19. پس از چسباندن برچسب، برای اطمینان از چسبیدن کامل آن، با دست محکم روی آن بکشید.
 20. برچسب های هولوگرام معمولا به گونه ای بر روی کاغذ زمینه ای چاپ می شوند که حاشیه بیشتری بر روی آن داشته باشند.
 21. برای سهولت کار می توانید، کاغذ زمینه را به همراه برچسب ها بریده و آن را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید.
  چنانچه از نوار چسب های هولوگرامی استفاده می کنید، دقت داشته باشید که این چسب ها را از ابتدا به صورت کاملا صاف و مماس بر دو لبه جعبه بچسبانید.
 22. با رعایت مراحل بالا و انجام آن ها به دقت هر چه تمام تر، می توانید برچسب های هولوگرام را به صورت کاملا سالم و صاف بر روی بسته ها و جعبه های کالا های مورد نظر خود قرار دهید.
آموزش مرحله به مرحله نصب برچسب های هولوگرام
آموزش گام به گام نصب برچسب های هولوگرامی

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.