هولوگرام طرح عمومی

هولوگرام طرح عمومی

یکی از انواع رایج در هولوگرام ها، هولوگرام عمومی است.امروزه انواع هولوگرام و کاربرد آن در سازمان ها و شرکت های مختلف بسیار رواج پیدا کرده است. زیرا برچسب هولوگرام بر روی کالاها، اسناد و مدارک باعث شده تا اعتماد مصرف کننده جلب شده و البته کالا را از هر گونه کپی برداری به دور نگه دارد.

برچسب های امنیتی هولوگرام در OVDها (سازه های متغیر نوری) طبقه بندی می شوند که دارای فرایند پیچیده ای در تولید هستند و افکت های نوری سه بعدی ایجاد می کنند که توسط دستگاه های چاپی غیر قابل بازتولید هستند. چرا که دارای ماهیت بازتابش نوری هستند و با چرخش زاویه، رفتار الگوی هولوگرام با توجه به طراحی ، عوض می شود. علاوه بر غیر قابل تولید بودن آن، نمی توان ازبرچسب های سه بعدی هولوگرام ، توسط دستگاه های دیجیتال مثل اسکنرها و دستگاه های فتوکپی، رونوشت تهیه کرد.

ویژگی های برچسب هولوگرام عمومی

در طرح عمومی, هولوگرام ها دارای نوشته هایی پیش فرض هستند که در برخی موارد با طرح ها ی منحصر به فرد، نیز تلفیق میشوند این نوشته ها عموما GENUINE ، ORIGINAL، OK و … غیره هستند که با توجه به نیاز مشتری، انتخاب و تولید می شوند.

در صورتی که به تعداد محدود و یا کمبود وقت، نیاز به هولوگرام داشته باشید میتوانید ازهولوگرام طرح عمومی استفاده نمایید. قیمت مناسب از ویژگی های استفاده از هولوگرام طرح های عمومی ( General pattern ) می باشد. این هولوگرام میتواند در رنگهای متنوع و شکلهای مختلف و با استفاده از عناصر تولیدی دیگر مانند شماره سریال و غیره تولید گردد. از این برچسب برای سفارش محدود و در مواردی که سطح امنیتی بالا مورد نیاز نیست استفاده میشود.

از آنجایی که این نوع هولوگرام ها دارای طراحی آماده و پیش فرض هستند و ابعاد عرضه آن ها مشخص می باشد، بدیهی است که زمان و هزینه تولید، کاملا متفاوت و کم تر از طرح های اختصاصی می باشد. می توان روی این برچسب ها، پس از تولید، اطلاعاتی از قبیل شماره سریال یا لوگو چاپ کرد که البته این اطلاعات خاصیت امنیتی و ماهیت هولوگرامی ندارد.

هولوگرام با طرح عمومی

هولوگرام های طرح عمومی، به نوعی جنبه دکوراتیو و یا در مواردی اطمینان بخشی بصری اولیه دارد. با این حال نیاز بخشی از بازار مصرف را تامین می کند. مخصوصا اگر با زیر لایه های تخریب شونده سفارش داده شود، می تواند نیاز به امنیت و اطمینان از پلمپ را کاملا براورده کند.

شاخصه های هولوگرام طرح عمومی

  • قابل انتقال از روی کالایی به کالای دیگر نمی باشد
  • در برابر حرارت مقاوم است
  • ظاهری زیبا و جذاب دارد
  • حساسیت بالا و مخدوش شدن در صورت دستکار
  • قابلیت تولید در طرح ها و اندازه های مختلف
  • قابل نصب بر روی انواع کالا ها
  • مزایای لیبل هولوگرام تامین اصالت کالا توسط تولید کننده برای مشتری
  • جلوگیری از سوء استفاده از موارد مشابه و تقلبی کالا
  • استفاده در مواردی که کاربر خواستار پلمپ شدن دو سطح یا لبه شود

در عصر حاضر که جعلی سازی و بازار متقلبان بسیار گرم می باشد به کار بردن نمونه های مختلفی از هولوگرام ها می تواند امکان تولید کالاها و اسناد و مدارک تقلبی را از افراد سودجو گرفته و اعتبار و هویت تولید کنندگان اصلی را حفظ نمایند به همین دلیل در سراسر دنیا نام برچسب اطمینان را به هولوگرام ها داده اند. در واقع به کاربردن هولوگرام باعث شده تا به کالا ارزش و اعتبار بخشیده شود و به راحتی نمونه های اصلی از نمونه های تقلبی قابل تمایز باشد. از جمله مشخصات کلی این نوع برچسب ها می توان گفت:
برچسب های هولوگرام از جنس پلی استر ( پلی اتیلن ترفتالات ) ساخته می شوند.

انواع برچسب هولوگرام عمومی

این نوع برچسب ها به صورت شیت ، نواری و یا رول عرضه می شوند. قابلیت چسبندگی برای این برچسب ها ( با توجه به نوع و محیط نگهداری ، دما و رطوبت ) تا یک سال ماندگاری و یا بیشتر هم می تواند داشته باشد و می توان به راحتی از آن استفاده کرد.

برچسب های هولوگرام را می توان طبق خواست مشتری از لحاظ امنیتی، طراحی و تولید کرد. بدیهی است که میزان امنیتی که هولوگرام پلمپ یک محصول مثل DVD یا یک بسته بندی چای دارد قابل مقایسه با آیتم های امنیتی مورد استفاده در اسناد مسافرتی (مثل پاسپورت ها و ویزاها) و یا حتی با اسناد بانکی نمی باشد.