انواع کارت پی وی سی

کارت پی وی سی

کاربرد انواع کارت پی وی سی

شرکت بعد نگار ایرانیان (ایران هولوگرام)، به منظور پاسخگوئی به نیاز مشتریان بازار داخلی اقدام به تولید هولوگرام مخصوص کارت PVC نموده است. این نوع هولوگرام با ایجاد پوششی بسیار نازک امکان دسترسی مستقیم به متون و اطلاعات روی کارت را غیر ممکن نموده و امکان برداشتن این لایه جهت دسترسی به کارت به دلیل ساختاری خاص امکان پذیر نیست. از قابلیت های انواع کارت پی وی سی می توان به جلوگیری از دست بردن در متن کارت و بالا رفتن امنیت در کارت اشاره کرد. لازم به ذکر است تولید انواع هولوگرام کارت پی وی سی با هر تیراژی امکان پذیر می باشد.

انواع کاربرد هولوگرام کارت پی وی سی

کارت پرسنلی حراست ها
کارت های عابر بانک
کارت های اعتباری
کارت های هدیه
استفاده جهت مصارف فوق امنیتی

هولوگرام کارت پی وی سی

انواع کارت پی وی سی

 کارت خام Pvc

کارت خام Pvc

کارت پی وی سی (مشکی , طلایی, نقره ای) کارت خام جهت چاپ کارت های شناسایی و مواردی که به چیپ جخت شناسایی الکترونیکی نیازی نباشد.
این کارت ها در ابعاد و ضخامت استاندارد ۷۶۰ میکرون ارائه می شوند.دو طرف کارت سفید رنگ می باشد و آماده چاپ به وسیله چاپگرهای مخصوص کارت می باشند.
کارتهای خام قیمت نسبتا پائینی دارند و در تیراژ دلخواه و با برندها و کیفیت های مختلف ارائه میشوند. بر روی این کارتها می توان به صورت تمام رنگی ، تک رنگ ، هولوگرام ، چاپ افست ، اسکرچ ، Embossing و دیگر خدمات چاپ را انجام داد. ضخامت ۷۶۰ میکرون.استفاده جهت انواع کارت شناسایی ، پرسنلی ، گارانتی و…

کارت مایفر (Mifer)

دارای چیپ و آنتن داخلی همراه با حافظه داخلی در ۲ نوع ۱kb , 4kb جهت شناسایی توسط RFID‚ ذخیره اطلاعات درکارت. از خانواده کارتهای RFID و بدون تماس می باشد که دارای چیپ با قابلیت خواندن و نوشتن و ذخیره اطلاعات می باشد. حافظه داخلی کارتهای Mifare متنوع می باشد و متداولترین آنها حافظه ۱K (کیلوبایت) و ۴K ( کیلوبایت )می باشد و مناسب جهت ذخیره اطلاعات مورد نیاز در کارت می باشد. برخی از موارد استفاده کارت های مایفر می توان به موارد زیر اشاره کرد: دستگاه حضور و غیاب ، بلیط الکترونیکی ، Access contorol ، پارکینگ ، باشگاه ، سلف سرویس و….

کارت مگنت (Magnet)

کارت مغناطیسی در ۲ نوع Lo-Co , Hi-Co همانند کارتهای ATM

کارت بدون تماس (contactless)

دارای چیپ و آنتن داخلی با فرکانس ۱۲۵khz در ۲ نوع R/W و R/O. استفاده جهت شناسایی توسط RFID ( دستگاه های حضور و غیاب ‚بلیط الکترونیکی ‚ کنترل دسترسی و ….)

کارت های SMART

از دسته کارتهای تماسی (Contact) میباشند که در دونوع Smart card و Memory card موجود می باشند و دارای یک چیپ حافظه بر روی خود میباشند.
تفاوت کارت smart و Memory card در نوع چیپ آنها می باشد.کارتهای اسمارت علاوه بر حافظه ، دارای Cpu نیز مب باشند ولی Memory card ها فقط دارای حافظه می باشند. حافظه چیپ کارتهای اسمارت متنوع می باشد و دارای استانداردهای مختلفی میباشد که با توجه به نوع کاربرد آن قابل ارائه میباشد.
قابلیت ذخیره سازی عکس ، اثر انگشت ، پرونده الکترونیکی،مشخصات پرسنلی و… در حافظه کارت مزایا : امنیت بالا در Encoding ، تاثیر پذیری کم در میدان های مغناطیسی ، Reader ارزان قیمت معایب: اصطحلاک کارت و چیپ با Reader

کارت پی وی سی

کارت های Contactless

کارت پی وی سی بدون تماس در دو نوع Read only و Read/Write ارائه می شوند که در فرکانس رایویی ۱۲۵Khz فعال می شوند. کارتهای Read only دارای کد چند رقمی ثابت منحصر به فرد می باشند و کارتهای R/W قابلیت خواندن و نوشتن کد را دارا می باشند.
مزایا: قیمت مناسب ، عدم تماس با Reader ، آسیب پذیری کم در مقابل میدانهای مغناطیسی
معایب: محدودیت جهت ذخیره اطلاعات در کارت


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1