کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام

کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام

تولیدکنندگان و ناشران آثار موسیقایی در یک نشست خبری که با حضور دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری وزارت ارشاد برگزار شد حاضران در نشست به ارائه توضیحاتی درباره بحث هولوگرام و هولوگرافی برخورد عاجل با توزیع کنندگان غیرمجاز آلبوم‌های موسیقی پرداختند.

حمید اسفندیاری مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری “آوای باربد” درباره بحث کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام که طی ماه های اخیر مورد توجه تولیدکنندگان آثار موسیقایی بوده است، گفت: یکی از دلایلی که امروز باعث شد در این نشست حضور داشته باشیم بحث هولوگرام است که مدتی است توسط ستاد صیانت از آثار فرهنگی هنری مورد توجه قرار گرفته که البته مورد انتقاد و بروز اظهار نظرهایی در این رابطه شده است که می تواند در جای خود مورد بررسی قرار بگیرد.

موافقان و مخالفان طرح هولوگرام

مدیر موسسه “آوای باربد” در ادامه سخنان خود بیان کرد: با الصاق هولوگرام در آثار موسیقایی از این پس صاحبان اثر به ویژه ناشران موسیقی در صورت بروز هرگونه تخلف می توانند پاسخگو باشند. حتی اگر ماجرای هولوگرام برای ما هزینه هایی در بر داشته باشد اما به نظر می آید در کلیات اثر به نفع ماست چراکه با روند خوب این ماجرا است که می توانیم به غیرمجاز و مجاز بودن آثار موسیقایی بهتر دست پیدا کنیم.

وی درخصوص کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام ادامه داد: عده ای از ناشران موسیقایی تصور می کنند که ماجرای هولوگرام می تواند به نوعی گرفتاری های بازار موسیقی را حل کند و باعث شود که مشکلات عدیده این موضوع که ناشران موسیقی به شدت درگیر آن هستند مرتفع شود چراکه این قانون می تواند از این به بعد پاسخگوی بسیاری از نیازهایی باشد که ما در این حوزه گرفتار آن بودیم.

موافقان و مخالفان طرح هولوگرام

معایب و محاسن هولوگرام

اسفندیاری با بیان اینکه طرح هولوگرام معایب و محاسنی دارد، گفت: ما منکر این نیستیم که طرح هولوگرام ممکن است در بسیاری از موارد دارای معایبی هم باشد اما حرف ما این است که کار دوستان به دلیل اینکه در مواردی حتی عملیاتی هم شده است دارای ویژگی های مثبتی است که می تواند زنگ خطر بزرگی هم برای ما به حساب آید. زیرا خود ناشران موسیقی نیز تاکنون در این عرصه اقدامی جدی را انجام نداده اند که این چنین شاهد آشفته بازار برای عرضه غیرمجاز آثار موسیقایی هستیم.

بیشتر بدانید: سفارش چاپ هولوگرام

نهادهای قانونی در کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام

صدرالدین حسین خانی مدیر موسسه “ایران گام” هم در این نشست خبری درخصوص کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام گفت: طی صحبت هایی که انجام شده از تاریخی که طی جلسات متعدد ما مقرر شد تمامی آثار موسیقایی دارای برچسب های شناسایی هولوگرام خواهند شد. این در حالی است که آثاری که از قبل تولید شده هم بایستی دارای برچسب هولوگرام و یا سریال مشخصی باشند که این در ماه های آینده محقق خواهد شد. اعتقاد داریم بحث هولوگرام می تواند یکی از طرح های مهم ایمنی فروش آثار موسیقایی در بین خانواده ها باشد.

کاهش مشکلات بازار موسیقی با هولوگرام

مدیر مؤسسه “ایران گام” تصریح کرد: متاسفانه علیرغم تمام تلاش هایی که در ستاد صیانت برای عرضه غیرمجاز آثار موسیقایی مجاز در تهران و شهرستان ها انجام گرفته است اما به دلیل اینکه دفتر موسیقی وزارت ارشاد همسویی چندانی با ستاد صیانت ندارد بنابراین هنوز تکلیف این طرح معلوم نیست و ما همچنان در معرض آسیب کارهای عرضه شده توسط خودمان در بازار موسیقی هستیم.

امروز ما در شرایطی قرار گرفتیم که دیگر تضمینی برای فروش آلبوم های موسیقی مان در شهرستان ها نداریم. زیرا بسیاری از افراد سودجو در راحت ترین شکل ممکن نسبت به کپی غیرمجاز آلبوم ها اقدام کرده و آنها را در بازار موسیقی شهرستان ها به فروش می رسانند.

این تولیدکننده آثار موسیقایی پاپ با اشاره به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید از مسئولان فرهنگی و هنری کشور خواست که تکلیف خود را با موسیقی مشخص کنند و در هر جایی که لازم است مواضع رسمی خود را در این زمینه اعلام کنند تا تهیه کنندگان، تولیدکنندگان، ناشران و هنرمندان فعال موسیقی بهتر و سنجیده تر به فعالیت خود ادامه دهند.

بیشتر بدانید: برچسب ضد سرقت

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.