نحوه ساخت و عملکرد پروژکتورهای هولوگرافی

پروژکتورهای هولوگرافی

پروژکتورهای هولوگرافی به جای استفاده از تصاویر گرافیکی از هولوگرام برای ایجاد تصاویر استفاده می کنند. این پروژکتورها، نورهای سفید مخصوصی را می تابانند و یا از نور لیزر استفاده میکنند. نور تولید شده یک تصویر دو یا سه بعدی نورانی و روشن تولید می کند.

اگرچه نور معمولی می تواند به شما کمک کند هولوگرام های ساده ای را ببینید، یک تصویر هولوگرام سه بعدی واقعی نیازمند پروژکتورهای هولوگرافی مبتنی بر لیزر است. شما می توانید چنین تصاویری را از زوایای مختلف ببینید. نسخه های مینیاتوری و کوچک از چنین پروژکتورهایی در حال توسعه و گسترش هستند. استفاده از چنین پروژکتورهایی می تواند به جای صفحات کوچک، یک صفحه بزرگ تولید نماید.

نحوه ی ساخت پروژکتورهولوگرافی

ساخت پروژکتور هولوگرافی، تکنولوژی 3 بعدی هولوگرافی که توسط musion eyeliner طراحی شده است شامل برخی اصول ویدئویی بسیار ساده می باشد و تمامی تجهیزات کاربردی آن هم اکنون در بازار های آمریکا و اروپا در دسترس است.

پروژکتورهای هولوگرافی

اجزای اصلی پروژکتور هولوگرافی

یک دستگاه پروژکتور ویدئویی، ترجیحا DLP با کارت HD / حداقل رزولوشن 1280 در 1024 و درخشندگی +500 لومن.
برای نصب پنجره های هولوگرافی کوچکتر، میتوان از یک صفحه نمایش با رزولوشن بالا یا صفحه نمایش LCD TFT استفاده کرد.
پخش کننده درایو دیسک سخت با کارت گرافیکی 1920 در 1080. سرور ویدئویی اپل یا پخش کننده دی وی دی کامپیوتر.
نمایش سه بعدی musion eyeliner صدا و روشنایی را در صورت لزوم از طریق سایت و یا کنترل از راه دور، از سه طرف تحت پوشش قرار میدهد.

اشیاء و افراد در تلوزیون های اچ دی فیلم برداری میشوند و از طریق سیستم پردازشگر تلوزیون اچ دی بر روی تراشه پخش میشود. که این روند پخش کننده های دیسک های سخت اچ دی Mpeg 2 یا پخش کننده های ویدئویی فول اچ دی و سایر پخش کننده های دوربین های بتا می باشند.
فرایند نصب و راه اندازی در یک پنجره ی مخصوص و یا دریک نوع تکیه گاه چهار پایه ای مستقلی تنظیم میشود. به طور خلاصه، تراشه را میتوان از ترانس ( ساختار چهارچوب مانند) کشید و آن را از نقاط مورد نظر خود به حالت آویز در آورد.

ساخت پروژکتورهای هولوگرافی

تکنولوژی هولوگرام در ساخت پروژکتور هولوگرافی

درهر دو پیکر بندی، تکنولوژی هولوگرام musion eyeliner یا برای یک اجرای صحنه ای کامل به کار میرود و یا درقالب پشت تراشه ساخته میشود. اجرای زنده ی بازیگران و هنرمندان، به خوبی عمل کردن دیگر تصاویر مجازی هستند. آنها قادرند به صورتی ظاهر شوند که مخاطبان گمان کنند که تمامی اشیائی که می بینند به صورت زنده در صحنه حضور دارند. بنابراین کاملا قابل قبول است که اجرای زنده ی یک خواننده و یا آواز های دونفری و دیگر شخصیت های کارتونی دوتایی را بر روی صحنه ببینیم.

تمامی تصاویری که در یک صفحه ی هولوگرافی musion eyeliner استفاده میشود سه بعدی هستند، اما به عنوان هولوگرام دو بعدی به یک مجموعه ی سه بعدی طراحی شده اند. ذهن تماشاگران نوعی توهم سه بعدی را ایجاد میکند. این به این معنی است که هزینه های تولیدی کم میباشند وبرای فیلم برداری و پلی بک تنها به یک لنز دوربین و یک پروژکتور واحد احتیاج دارند _ از این رو برای تماشای این نوع منظره احتیاجی به استفاده از عینک های خاص نیست.

تکنولوژی هولوگرام

عملکرد پروژکتورهای هولوگرافی

پروژکتورهای هولوگرافی از هولوگرام ها در عوض تصاویر گرافیکی برای تولید تصاویر پروژکتوری بهره می گیرند. آنها نورهای لیزری خاص سفید رنگ را به درون هولوگرام ها می تابانند. این نورها تصاویر روشن دو یا سه بعدی را ایجاد می کنند.
گرچه نورخورشید امکان مشاهده ی برخی از هولوگرام های ساده را فراهم می کند، اما برخی دیگر برای مشاهده شدن به پروژکتورهای لیزری نیاز دارند. نمونه های مینیاتوری این پروژکتورها در حال گسترش اند. با به کار گیری این پروژکتورها گوشی های هوشمند یک تصویر را به جای نمایش بر یک صفحه ی کوچک در یک فضای خالی به وجود می آورد.


عملکرد هولوگرام

کلید عملکرد پروژکتورهای هولوگرافی، هولوگرام ها هستند. قبل از ابداع تصویر برداری دیجیتال هولوگرام ها به صورت الگوهایی بر روی یک نوار بوده اند. عکاس از یک منبع نور بهره می گیرد و آن را به دو شکاف تقسیم می کند. با روشن سازی از نیمی از جسم و تابش مستقیم نیم دیگری از نور مستقیما به نوار یک الگوی تداخلی از نور بازتابی از شی حاصل می گردد. یک پروژکتور هولوگرافی از یک فیلم و نور مشابه برای بازسازی تصویر جسم استفاده می کند.

عملکرد هولوگرام

تصویر برداری پروژکتور هولوگرافی

در سال 2004 صفحه نمایشگرهای دیجیتال قابلیت تولید الگوهای تداخلی و پیاده سازی آن هولوگرام بر روی نوار را داشته اند. این بدان معناست که این شرکت ها می توانند کار نمایش ویدیوها بر روی پروژکتورهای هولوگرافی را آغاز کنند.
این پروژکتور لیزر و یا نور خالص سفید را در میان صفحه نمایشگرهای دیجیتال که با الگوهای تداخلی مرتبط تصاویر می تابانند. این فرآیند با گذر نور در میان الگوهای تداخلی و ظاهر شدن آن در جلوی پروژکتور تکمیل می گردد.

بیشتر بدانید: هولوگرام چیست؟

نحوه نمایش پروژکتور هولوگرافی

در پروژکتورهای سنتی نور از میان تصاویر گرافیکی که از ورود برخی از نورها به دلیل سایه سازی ممانعت به عمل می آورد، گذر می کرد و تنها از برخی از رنگ ها برای نمایش این تصویرها استفاده می شد. پروژکتورهای هولوگرافی تصاویر را با شکست نور از میان الگوهای تداخلی و بدون از دست دادن نور و عملکرد بهتر تولید می کنند.آن ها بسیار کوچک هستند و گرمای بسیار کمی نیز هم تولید می کنند. همین مزیت ها سبب گردیده که برای کاربرد نهایی ابزار الکترونیکی موجود در تلفن های همراه مناسب باشند.

ساخت پروژکتور هولوگرافی

رنگ پروژکتورهولوگرافی

هولوگرام و یا الگوی تداخلی دیجیتال تنها با یک رنگ عمل می کند این مسئله بدان علت است که الگوی تداخلی ناشی از آن تنها یک طول موج به همراه دارد.
برای بدست آوردن رنگ پروژکتورهای هولوگرافی از لیزرهای رنگی برای روشن کردن الگوهای تداخلی استفاده می کنند. در ژانویه سال 2012 پروژکتورهای هولوگرافی در مرحله ی پیشرفت قرار گرفته اند.


تصاویرسه بعدی پروژکتور هولوگرافی

یک پروژکتور هولوگرافی با یک منبع نور که از میان الگوهای تداخلی عبور می کند یک تصویر سه بعدی که هنوز مسطح است، را تولید می کند. برای ایجاد هولوگرام سه بعدی حقیقی از یک آینه ی چرخشی برای بازتاب تصویر به چشم بیننده استفاده می کنند. این آینه یک تصویر مرتبط به زاویه ی دید چشم بیننده را ارسال می کند. با حرکت بیننده بیننده در جهات مختلف تصاویر متعدی قابل مشاهده است. هم چنین این تصاویر به صورت معلق در فضا مشاهده می گردند.

برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد طراحی هولوگرام و چاپ برچسب هولوگرام سفارشی محصولتان و پروژکتورهای هولوگرافی با کارشناسان ما در ایران هولو در ارتباط باشید!


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.