کاربرد اصلی هولوگرام ها

کاربرد اصلی هولوگرام

کاربرد اصلی هولوگرام ها چیست؟

هولوگرام ها از چندین لایه تشکیل شده که دارای اختلاف رویت با در نظر گرفتن دید ناظر است. زمانیکه یک پرتو نور در زاویه مناسب بـر یک  هولوگرام بتابد، یک تصویر چنـد بُعدی ظاهر میشود که تغییر زاویه نور در آن حرکت پدید می آورد. در ادامه به کاربرد اصلی هولوگرام میپردازیم.

کاربرد اصلی هولوگرام ها چیست؟

مقابله با پدیده جعل و تقلب – کاربرد اصلی هولوگرام

امروزه در سراسر دنیا، هولوگرام تنها راه حل منطقی برای مقابله با پدیده جعل و تقلب شناخته می شود. از اینرو شرکت های معتبر برای جلوگیری از خسارات ناشی از جعل محصولات و نام تجاری خود،تکنولوژی منحصر به فرد هولوگرافی را مورد استفاده قرار می دهند. غیر ممکن بودن برای کپی برداری، بالا بردن ارزش نام کالا و تاثیر مثبت در فروش بیشتر محصولات به دلیل اطمینان خاطر مشتریان و بسیاری مزایای دیگر عواملی هستند که موجب رواج محصول  هولوگرام گردیده اند.

طریقه جلوگیری از جعل با هولوگرام

تکنولوژی برتر بصری هولوگرافی با بهره وری از تکنیک های لیزری و سایر ویژگی های امنیتی امکان هرگونه سوء استفاده از محصولات، نام تجاری شرکت ها، اوراق و اسناد و سایر مالکیت ها حقوقی و خصوصی را از افراد فرصت طلب گرفته است. مشتریان نیز با درایت فراوان تنها محصولات دارای هولوگرام خریداری کرده و این محصولات را بعنوان محصول اصلی می شناسند که این امر علاوه بر بی حاصل کردن تلاش افراد سودجو موجبات خرید مطمئن برای خریدار و فروش بیشتر برای شرکت ها و کارخانجات را فراهم آورده است.

تفاوت ایجاد شده از پیدایش هولوگرام – کاربرد اصلی هولوگرام

هولوگرام ها در همه جا یک تفاوت ایجاد کرده اند، از امنیت نام کـالا تا جلب رضایت مشتریان در عرصه های گـوناگون انواع محصولات تولیدی، آرایشی، بهداشتی، داروئی، غذائی، پزشکی، فیلم ها، سی دی ها، قطعات یدکی وغیره مدارک دانشگاهی، اوراق بهادار، ضمانت نامه ها، بیمه نامه ها، اسناد کارت های شناسائی، گواهینامه ها، گذرنامه سخت افزار و نرم افزارهای رایانه ای محصولات فرهنگی و هنری.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.