وارد کنندگان هولوگرام

وارد کنندگان هولوگرام

آشنایی با وارد کنندگان هولوگرام در ایران

در ایران حدود ۱۵ الی ۲۰ شرکت به فعالیت در زمینه هولوگرام اشتغال دارند که در این میان بخش عمده‌ای به شکل واسطه فعالیت می‌کنند. وارد کنندگان هولوگرام نیز به طور عمده خاور دور را به عنوان منبع اصلی تهیه هولوگرام انتخاب می‌کنند.

برخی از این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های مختلف، جهت بازاریابی حضور پیدا کرده‌اند.شرکت طرح برجسته نماینده انحصاریDUFEX انگلستان در خاورمیانه به عنوان یکی از واردکنندگان هولوگرام در کشور شناخته شده است. با دکتر مهدی نصیری مدیر فروش شرکت طرح برجسته به مرور مسایل موجود و چگونگی واردات هولوگرام پرداختیم.در ارتباط با نحوه سفارش و روند تولید ، شرکت‌های فعال در زمینه هولوگرام روش‌های مختلفی را به جهت واردات آن اتخاذ می‌کنند که این خود اختصاصا به روش‌های خاص آن شرکت بستگی داشته و در سایه روند محرمانه کاری شرکت‌هاست که تمایلی به بازگویی آن ندارند.نحوه تولید توسط مجری خارجی بدین شکل است که فایل دیجیتال طراحی شده هولوگرام براساس نیاز مشتری و سلایق خاص او در سایز ، مدل و رنگ بندی مورد نظر طراحی شده و از طرق مختلف  به نماینده خارجی ارسال می‌شود.

وارد کنندگان هولوگرام در ایران

طراحی هولوگرام هفت رنگ

در ارتباط با نوع طراحی ، در حال حاضر هولوگرام‌های هفت رنگ (رنگین کمانی) طیف وسیعی از انواع را به خود اختصاص داده و شرکت‌های محدودی هستند که توانایی عرضه هولوگرام را در مدل‌های مختلف مانند سه بعدی و…دارند. در مواردی هم که از هات استمپ یا چسب گرم استفاده می‌شود کار به خارج از کشور ارسال می‌شود.

بهای تمام شده هولوگرام وارداتی نیز براساس تیراژ، ابعاد و شکل ظاهری هولوگرام محاسبه می‌شود. و بسته به زمان سفارش و استفاده از سرویس‌های حمل و نقلی چونTNT و… اعداد و ارقام آن تغییر می‌کند. امروزه با افزایش سطح آگاهی در مصرف کنندگان، استفاده از هولوگرام رو به افزایش بوده و از این‌رو بهای هولوگرام با اندیشه‌های رقابتی رو به کاهش است.

واردات هولوگرام

از آنجا که هولوگرام یک برچسب امنیتی است، انجام پروژه سفارش در قبال دریافت اسناد و مدارک خاص که گویای تعلق و مالکیت حقیقی و حقوقی باشد انجام پذیر خواهد بود و به نوعی ارایه روش‌های ضد جعل مانند استفاده از عکس در متن هولوگرام ضرب شماره سریال و… از ابزارهای مقاوم سازی در مقابل جعل و تقلب است.

بیشتر محصولاتی که امروزه از هولوگرام استفاده می‌کنند، عناوینی هستند که در سطح بالایی از مصرف قرارداشته و در حوزه سلامت و بهداشت اجتماعی است.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1