دای کات روتاری (دوار)

مرکب امنیتی

برش دای- کات روتاری برای تولید برچسب امنیتی 

امروزه با حجم بالای تولید برچسب های امنیتی، در بیشتر موارد عمل برش (دایکات) به صورت روتاری (دوار) صورت می گیرد. که در مقایسه با برش تخت (Flat bed) ، سیستم روتاری احتیاج به کشش اولیه کم تری دارد و متریال می تواند به صورت پیوسته و سرعت بسیار بالا برش بخورد. با این حال باید فاکتور های بسیار زیادی باید مد نظر قرار گیرد تا نتیجه بی عیب را به دست آوریم. که در این مقاله به ویژگی های پایه و اولیه روتاری دای کات می پردازیم.

کات روتاری

تعامل سه جزء در  برش روتاری 

پرینتر ها و ماشین های عملیات تکمیلی و تبدیلی برچسب های امنیتی به تولید بی مشکل با سرعت بالا احتیاج دارند تا بتوانند تقاضای مشتری را در حجم بالا پاسخ گو باشند. در راستای عملیات چاپ برچسب امنیتی، برش آن نیز برای دستیابی به موفقیت اهمیت به سزایی دارد و هم چنین اکثر تقاضای مشتریان بر مبنای متریال پیوسته(به صورت رول) و تمرکزروی زمان محدود است. تمام این مسائل ، عمل دای کات را با چالش روبرو می کند.

کیفیت بالا در برش

دستیابی به کیفیت بالا در برش به سه عامل اولیه و همکاری آن ها با یک دیگر بستگی دارد. این اجزا در درجه اول ماده ای است که قرار است برش بخورد و بعد واحد Cutting (برش) و پس از آن ابزار برش (تیغ) می باشد.

نوار امنیتی هولوگرام چیست؟

نوار امنیتی هولوگرام ( مهر امنیتی هولوگرام) دارای نشانگر خدشه با بالاترین ضریب امنیت می باشد.نوارهای هولوگرامی ( مهر هولوگرام) دارای طرح ها و تصاویر هولوگرافیک سفارشی است که رنگ, شدت و شکل تصویر با تغییر زاویه ی دید تغییر می کند. 

نوار امنیتی هولوگرام

وضوح بالای ماتریکس نقطه ای

تصاویر هولوگرافیک می توانند وضوح تصویر بالای ماتریکس نقطه ای داشته که با تصاویر دوبعدی و یا سه بعدی هولوگرافیک ترکیب شده اند. افکت ماتریکس نقطه ای در بین سایر تصاویر هولوگرافیک افکت حرکتی بالایی دارد. هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی دارای عمق تصویر بسیار خوبی هستند.متون مخفی تنها با لیزرخوان قابل رویت هستند. متون بزرگ را می توان با کمک ذره بین به راحتی دید.

کاربرد نوار امنیتی هولوگرام

نوارهای امنیتی هولوگرام را می توان برای هرنوع کاربردی شخصی سازی کرد ( دولتی, نظامی, صنعتی تجاری). آنها “نشانگر خدشه” دارند و یا به شما نشان می دهند که محصول باز و یا دستکاری شده است. این محصولات ترکیبی از امنیت و ظاهر زیبا هستند.  متون مخفی و قابل شخصی سازی توسط دستگاه های لیزر قابل خوانش هستنند و برای جلوگیری از جعل و حفاظت از برند کارایی بسیار دارند.

کاربرد های نوار امنیتی هولوگرام

نوار امنیتی هولوگرام طرحدار مخصوص مهر و موم روی جعبه ها, کارتن ها و یا پاکت های نامه طراحی شده اند. زمانی که این نوار باز شود واژگانی مانند ” اریجینال, باز شده و یا کنسل” روی آن ظاهر می شود.برای جعبه, کارتن و پاکت نامه بالاترین میزان امنیت را دربردارند.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.