تکنولوژی بارکدهای QR

بارکد های QR

بارکد های QR چیست؟

با تغییر فناوری، نحوه تعامل انسان ها با جهان نیز تغییر کرده است.  زمانی که صحبت از بازاریابی و تبلیغات به میان می اید این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. با هر پیشرفتی که در فناوری رخ می دهد، فرصت های بیشتری برای تعامل با مشتریان احتمالی ایجاد می شود. تجارت، آموزش و حتی دنیای هنر باید خود را با پیشرفت های موجود همگام سازند تا بتوانند تا حد ممکن به مشتریان بیشتری دست پیدا کنند. یک روش برای انجام اینکار استفاده از بارکد های QR است که می تواند روشی که مشتریان با کسب وکار موجود تعامل دارند را به طور کلی تغییر دهد.

بارکد های QR که با عنوان کدهای پاسخ سریع نیز شناخته شده اند، به افراد اجازه می دهند به کمک دستگاه های موبایلی اطلاعات بیشتری را در مورد یک موضوع به دست آورند. بارکد های QR در برگیرنده اطلاعاتی هستند که به هنگام اسکن شدن در اختیار افراد قرار می گیرند. این کدها به مشتریان اجازه می دهند طیف وسیعی از اطلاعات مرتبط با خدمات یا محصولات خاص را دریافت کنند.

این موضوع ممکن است در برگیرنده مواردی همچون لینک به سایت، منوی رستوران، فیلم ویدئویی و اطلاعات دیگری باشد که می تواند بر روی خرید افراد تاثیر بگذارد. تطبیق پذیری اطلاعات ارائه شده توسط کدهای QR فراتر از بارکد های استاندارد است که تنها قادرند طیف کوچکی از اطلاعات را در اختیار افراد بگذارند.در مقابل، کدهای QR قادرند اطلاعات بیشتری در خود داشته باشند. همین امر موجب شده است این کدها برای مقاصد بازاریابی عالی باشند.

برطرف کردن نیازهای مشتریان با کدهای QR

همانطور که می دانید مشتریان نسبت به سال های گذشته باهوش تر شده اند. در گذشته، روش ارجح برای تبلیغات، نمایش محصولات به مشتریان بود. این یک رویکرد بازاریابی محسوب می شد اما به لطف پیشرفتهایی که در حوزه اینترنت رخ داده است این طرح تبلیغاتی دیگر موثر نخواهد بود. امروزه تبلیغات سنتی توسط مشتریانی که به دنبال گزینه های بیشتر هستند نادیده گرفته می شود. از آنجایی که چنین پیشرفت هایی رخ داده است، افرادی که به دنبال جذب مشتریان احتمالی بیشتری هستند باید از مزایای فرصت های موجود بهره مند شوند.

کدهای QR به طور موثر نیازهای مشتریان آگاه را با ارائه طیف وسیعی از اطلاعات مرتبط با محصول یا خدمات برآورده می سازند. کدهای QR به کسب وکارها اجازه می دهد  دسترسی بیشتری به مشتریان داشته باشند. با اینکه در گذشته بازاریابی تنها به  رسانه های خاصی محدود می شد، فرصت های بازاریابی که امروزه وجود دارد به لطف استفاده از کدهای QR افزایش یافته است.

بارکد های QR

کاربرد کد  QR

کدهای QR  کاربردهای دیگری نیز دارند. افراد مختلفی از صنایع گوناگون از این کدها برای تغییر روش تعامل افراد با کسب وکار خود استفاده می کنند . یکی از  این نمونه ها رستورانی است که از کدهای QR  به جای گارسون ها استفاده می کند.  هر میزی با کدی مجهز شده است که می تواند منوی رستوران را در اختیار مشتریان قرار دهد.  مشتریان می توانند غذای مورد علاقه خود را انتخاب کنند. این انتخاب به آشپزخانه رستوران منتقل می شود. 

کاربرد خلاقانه دیگری که در حوزه کدهای QR وجود دارد بطری های QR است. یک شرکت تولید کننده نوشیدنی های مختلف، این کدها را بر روی بطری نوشیدنی قرار داده است تا فروش را بیشتر کند.  کدهای QR در صنایع پوشاک نیز به کار می رود.

از این کدها می توان برای مقاصد آموزشی هم استفاده کرد. برای اینکه دانش آموزان در فرایندهای آموزشی درگیر شوند، برخی از مدارس از کدهای QR در درس های خود استفاده می کنند.  این کدها کاربردهایی در کلاس ها دارد.  با  همگام شدن با فناوری های روز دنیا،  مدارس می توانند جذابیت بیشتری برای دانش آموزان خود ایجاد کنند و آن ها را به مدرسه علاقه مند سازند. بیشتر موزه ها مزایای استفاده از کدهای QR را دریافته اند. اطلاعات مرتبط در مورد اثر هنری یا هنرمند موجود می تواند  در اختیار افراد قرار گیرد و تجربه بهتری  نسبت به موزه های سنتی ایجاد کند.

کاربرد کد  QR

اندازه ی ایده آل این کدها

کدهای کیو.آر به اندازه ی ایده آل بزرگند تا استفاده شان آسان باشد.آنها تطبیق پذیر بوده و پیگردی شان برای تحلیل آسان است.آن ها برای مصرف کنندگان تلفنی به سرعت در دسترس هستند و ساخت کد کیو.آر نیز آزاد است.اگرچه برخی از مصرف کنندگان نمیخواهند تا یک خواننده ی کیو.آر را برای تلفن همراهشان دانلود کنند.در واقع تحقیقات اخیر نشان میدهد که تنها شش و دو دهم درصد از مصرف کنندگان گوشی ها از تلفنشان برای اسکن یک کد کیو.آر استفاده میکنند.

اندازه بارکدهای QR

آینده ی بارکد های QR

برخلاف اینکه هنوز هم کدهای کیو.آر توسط مشتریان پذیرفته نشده اند,با برخی برنامه های جذاب و منحصر بفرد آینده ی کدهای کیو.آر روشن است.برای مثال مرسدس بنز کانادا استفاده از این کدها را بر روی وسایل نقلیه اش آغاز نموده است.تا بدین وسیله به تیم نجات اطلاعاتی را ارایه کند.مانند اجزای ماشین,مثل کیسه ی هوا ,باتری تانکر سوخت.این داده ها میتوانند در سرعت گیری فرآیند نجات در یک تصادف و در نجات افراد موثر یاشند.عجیب تر اینکه کدهای کیو.آر اخیرا در هد استون به کار میروند تا بازدیدکنندگان آنلاین را به افلاین ها متصل کنند و هولوگرام ها را نشان دهند.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.