استفاده از بارکد هولوگرامی در انبار

بارکد هولوگرام

قطعا همه می دانیم که ساماندهی کالاها و جداسازی آن ها در انبار تا چه اندازه مهم است. اگر کالاهای انبار خود را به خوبی سازماندهی نکرده باشید و قادر به تمایز آنها از هم نباشید، با انبار درهمی روبرو خواهید شد که پیگیری و یافتن کالاها در آن بسیار سخت می‌نماید. یکی از بهینه‌ ترین راهکارها برای سازماندهی انبار و پیدا کردن سریع کالاها، به کار بردن بارکد هولوگرامی بر روی آن هاست.

کاربرد بارکد هولوگرامی بسیار زیاد است. شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات موجود در انبار شما بارکدهای منحصر به فردی دارند که به تشخیص و در نتیجه ساماندهی آنها کمک شایانی می کند. برای پلمپ محصولات نیز می‌توانید از برچسب هولوگرام استفاده کنید.

مزیت‌های استفاده از بارکد هولوگرامی در انبار

بیشتر شرکت ها بدون استفاده از سیستم بارکدگذاری کار خود را جلو می برند. زیرا گمان می کنند رعایت این موارد زمان و هزینه زیادی می‌برد. با این حال اگر می خواهید همه کالاها را به خوبی ساماندهی کنید و از هدر رفتن زمان با ارزش خود جلوگیری نمایید بهتر است از کاربرد بارکد هولوگرامی استفاده کرده و بسته به کارتان یک بارکد مناسب انتخاب نمایید. در ادامه چند مورد از مزایای کاربرد بارکد هولوگرامی را بیان خواهیم کرد:

  • به شما کمک می کند آمار آیتم‌های موجود در انبار را داشته باشید و از وضعیت و موقعیت آن اطلاع مشخصی بدست آورید.
  • سیستم انعطاف‌پذیری بیشتری پیدا خواهد کرد. مسلما در چنین شرایطی اضافه و یا حذف داده و بازیابی آن بسیار ساده تر و راحت تر خواهد بود.
  • به هنگام دریافت، حرکت، بارگیری و ذخیره سازی آیتم ها کارایی بالاتر و سرعت بیشتری خواهد داشت.
  • خروجی گرفتن از داده ها به سرعت انجام می شود و این کار به عملکرد سیستم حسابداری سرعت می‌بخشد.
  • به روزرسانی آن ساده تر می‌گردد و می‌توان به گزارشات مختلف دسترسی پیدا کرد.
  • همانطور که مشاهده می کنید، سیستم های بارکدگذاری مزایای بسیاری دارند. به همین خاطر اگر می خواهید کارایی و بهره وری خود را افزایش دهید و موجودی انبار را به دقت ثبت نمایید بهتر است از چنین سیستم هایی بهره مند شوید.
بارکد هولوگرام

چگونه کار خود را با سیستم بارکدگذاری آغاز کنیم؟

تنظیم یک سیستم بارکدگذاری کاملا جدید خیلی پیچیده نیست اما نیازمند صرف زمان و انرژی است. برای اینکه بتوانید به طور موثر محصولات خود را بارکدگذاری کنید، بهتر است مراحل زیر را به خاطر داشته باشید:

فهرستی از تمام کالای خود تهیه کنید. این فهرست باید دقیق و کامل باشد. به همین خاطر باید اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را در اطلاعات هرکدام از کالاها در لیست قرار می دهید:

  1. توضیح محصولات
  2. واحد اندازه گیری
  3. تعداد آیتم ها

همچنین می توانید مشخصات فروشنده، هزینه و قیمت محصول و سایر اطلاعاتی که به سازماندهی کالاها کمک می کند را در فهرست قرار دهید.

بعد از اینکه اطلاعات مرتبط با محصول را یادداشت کردید باید بارکد هولوگرام را خریداری کنید و بر روی محصول خود بچسبانید. این اطلاعات معمولا جایی در پشت کالاها قرار می گیرد تا دسترسی به آن ساده تر و راحت تر باشد. اگر تمام انبار شما در یک ساختمان باشد این فرآیند بسیار ساده‌تر قابل انجام خواهد بود. با این حال اگر برخی کالاهای خود را در مکان دیگری انبار کرده اید باید اطمینان حاصل کنید که تمامی کالاها دارای بارکد هولوگرامی هستند.

بیشتر بدانید: هولوگرام دو بعدی

انتخاب پرینتر بارکد هولوگرام دار

خبر خوبی که در مورد تنظیم و راه اندازی سیستم بارکدگذاری وجود دارد این است که بیشتر کارهای سخت و دشوار مربوط به مراحل اولیه کار است. اگرچه در ابتدا راه اندازی چنین سیستمی کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما در آینده از این که همه کارها ساده‌تر انجام می‌پذیرد لذت خواهید برد. یکی از موارد مهمی که می توانید برای دسترسی سریع به بارکد هولوگرام دار انجام دهید این است که از پرینترهای مقرون به صرفه و با کیفیت استفاده کنید.

کاربرد بارکد هولوگرامی

اگر از پیگیری همه آیتم هایی که در انبار وجود دارد خسته شده اید، بهتر است به فکر استفاده از سیستم های بارکد گذاری بر روی کالاها باشید. اینکار نه تنها پیگیری و ردیابی کالاها را ساده تر و اسان تر می کند بلکه باعث می شود زمان بیشتری در اختیار داشته باشید تا بتوانید به موفقیت و رشد کسب و کار خود کمک کنید. پس همین امروز دست به کار شوید و کاربرد بارکد هولوگرامی را در پیشرفت حرفه خود ببینید.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.