تکنیک جدید چاپ هولوگرام

آشنایی با تکنیک جدید چاپ هولوگرام

کاغذ چاپ هولوگرافی تخصصی، ممکن است دیگر هنگام چاپ هولوگرام به اصطلاح رنگین کمان نیاز نباشد.  Stak در این باره  گزارش می دهد که دانشمندان تکنیک جدیدی را برای چاپ هولوگرام ها از یک پرینتر جوهر افشان منظم گسترش داده است، تکنیک جدید چاپ هولوگرام  یک نوآوری است که می تواند خدمات چاپ هولوگرام سنتی را مختل کند بطوریکه به طرز قابل توجهی تولید را از نظر زمان و قیمت کاهش دهد.

دانشگاه ITMO در سن پترزبورگ

دانشگاه ITMO در سن پترزبورگ ، روشی به منظور افزایش روند چاپ هولوگرام برای اقدامات لازم امنیتی طراحی کرده است. هولوگرام ها معمولا به عنوان ویژگیهای امنیتی در مواردی از قبیل کاغذ چاپ گواهی، کارت های بانکی و برچسب های اعتبار محصول استفاده می شوند. .جوهری که ضریب شکست بالایی در نور مرئی دارد روی کاغذ برجسته میکرو ذخیره می شود قبل از اینکه با هر لایه پلیمر یا رنگی پوشیده شود، یک تصویر منحصر به فردی را ایجاد می کند.

با استفاده از این فرآیند هولوگرام ها می توانند به سرعت چاپ شوند، و زمان چاپ را از چند روز به چند دقیقه کاهش دهند.گرچه تصاویر هولوگرافی اولین بار در اواخر دهه ۴۰ اختراع شد، و برای افزایش امنیت از دهه ۶۰ استفاده شد، مسائلی وجود داشت که با این تکنولوژی از پیشرفت آنها جلوگیری شده است.

تکنیک جدید چاپ هولوگرام

ویژگی چاپ هولوگرام های رنگین کمانی

گروهی از دانشمندان روسی، که توسط الکساندر وینگرادوو هدایت شده بودند، چاپ هولوگرام های رنگین کمانی را برای دسترسی بیشتر بازار مشترک ساختند، که می توانست میلیون ها کسب و کار و سازمانهای کوچکتر را از تقلب حفاظت کند. این روش مطابق با رسوم هولوگرامی ایجاد شد که می توانست بیش از چند روز طول بکشد.

آماده سازی هولوگرام اصلی

نخست لازم است برای آماده سازی هولوگرام اصلی، لیزر روی پلیمر حساس به نور ضبط شود. برای مرحله بعدی، این پلیمر خشک و شسته شده تا منطقه بدون حفاظ را حذف کند. این استنسیل سپس به یک ماتریس فلزی منتقل می شود، سپس با پوشاندن تصویر روی فیلم پلیمری استفاده می شود.

نتایج حاصل از این مطالعه در نسخه مجله علمی توسعه عملکرد مواد در ۱۷ نوامبر منتشر شده است. در حالیکه بعید است این تکنولوژی جدید بخواهد به زودی وارد بازار شود.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1