سازندگان استیکرهای هولوگرامی

سازندگان استیکرهای هولوگرامی سه بعدی

نوآوری و تکنولوژی زندگی ما را آسان‌تر ساخته‌اند. مشابه آن، آغاز فنّاوری هولوگرامی زندگی بسیاری از مردم را راحت‌تر کرده است. بهترین کاربرد فنّاوری، در تولید استیکرهای هولوگرامی سه بعدی توسّط سازندگان استیکر‌های سه‌بعدی است که به دلایل مختلف امنیتی استفاده می‌شوند، چه در اطّلاعات بلیط ، آی دی، محصول یا بسته‌بندی محصول باشد.

استیکرهای هولوگرامی سه بعدی

هولوگرام چیست؟

یک هولوگرام یک مدرک سه بعدی از یک تصویر اصل است که چاپ شده است، بلکه بهتر است آن را بوجود آمده با فنّاوری پیشرفته بنامیم، که این تکنولوژی هولوگرافی نامیده می‌شود. واژۀ هولوگرام از دو واژۀ یونانی “هولوس” و “گرم” که به ‌ترتیب به معنی نمای کامل و مکتوب می‌باشند.

طبق یک گزارشی، جعل، تقریباً ۳۰۰ بیلیون دلار آمریکا از گردش مالی کارهای قانونی را در سراسر جهان غارت می‌کند. این زمانی است که کاربرد این هولوگرام‌ها آسان شود. خود مفهوم این فنّاوری، از نیاز به مارک اصیل است که می‌تواند به اندازۀ کافی ساده باشد که یک حتّی مرد عامی بتواند آن را تشخیص دهد. در کنار این مسئله، باید به قدری پیچیده باشد تا نتوان آن را تقلید کرد. تمام فرآیند ساختن آن، شامل مراحل مختلفی مانند، فیزیکی، شیمیایی و مهمتر از همه هنرمند سازندۀ آن است.

فرآیند ساختن استیکرهای هولوگرامی سه بعدی بسیار پیچیده، خصوصی و ایمن است و ساخت کپی دقیقی از یک هولوگرام ممکن نیست.

دلایل استفاده از استیکرهای هولوگرامی سه بعدی

استفاده از هولوگرام سه‌بعدی نه تنها به دلایل امنیّتی و مخفی‌سازی مشهور شده، بلکه اکنون به این دلیل مشهور شده که به عنوان راهی برای بالابردن و حفظ تصویر یک برند در بازار دیده می‌شود. با استفاده از فنّاوری هولوگرام، شرکت‌ها می‌توانند برند و تصویر خود را ارتقا دهند. آنها میتوانند به مشتریان خود اجازه دهند تا دربارۀ هولوگرام منحصر‌به‌فرد خود اطلاعات کسب کنند تا مشتریان وفادار محصولات خود را از میان انبوه برند‌های رقابتی دیگر شناسایی کنند.

فنّاوری طرح استیکرهای هولوگرامی سه بعدی

  1. فنّاوری پرتو لیزری: تصویر سه بعدی پرتو لیزری با استفاده از اکسیژن و هیدروژن هنگامی که در مادّۀ سوزان شربت ‌مانندی به صورت گاز و در هوا پراکنده می‌شوند تا تصویر سه بعدی
  2. بسازند. اساساً این کار با انفجار کوچک و مداوم در هوا صورت می‌گیرد.
  3. فنّاوری تقابلی: این کار میتواند در تصویر منعکس شده بر روی دیوار جریان گاز همراه با خصوصیات متقابل صورت پذیرد.
  4. خطوط کامل نشانگر ۳۶۰ درجه است: این فنّاوری، عکسی است که تا عکس سه‌بعدی منعکس‌شده روی آئینه‌ای که با سرعت زیاد در حال چرخش است را بایگانی کند.

 روشی هایی که تکنولوژی هولوگرام به‌وسیلۀ آنها بکار می‌آیند

  • فیلم‌های هولوگرامی: که در بسته‌بندی انعطاف‌پذیر ایده‌آل هستند و همچنین در صنعت بسته‌بندی ایده‌آل هستند. به‌طور معمول، فیلم‌های هولوگرامی بسیاری برای بسته‌بندی، بسته‌بندی لمینیشن، چاپ و استیکرهای هولوگرامی سه بعدی وغیره استفاده می‌شوند.
  • نوار هولوگرامی: نوار امنیتی هولوگرام برای پاکت‌ نامه‌ها، کارتون‌ها، جعبه‌ها و غیره محافظت بسیار زیادی را فراهم می‌کند.
  • کاغذهای هولوگرافی: اساساً دو نوع کاغذ هولوگرامی وجود دارد. اولین نوع، هولوگرام آلومینیومی با مقوای کاغذی و غیره یک لایۀ پوششی است که بر روی کاغذ منتقل شده است. این کاغذ‌ها اساساً برای بسته‌بندی سیگار، دارو و غیره استفاده می‌شود.

دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1