مدیریت دارایی ها با انواع بارکد

انواع بارکدها

چگونه بارکدها یا رمز های QR و RFID ها در مدیریت دارایی ها با انواع بارکد میتوانند به شما کمک کنند.

بارکد ها و خرده فروشان

از آنجا که اسکنر بارکد نخستین بار در سال هزارونهصد و هفتاد و چهار معرفی شده و ریگلی گام به اولین کسی که روی بسته بندی محصولاتش بارکد داشت تبدیل شد.بارکد ها بعنوان راحت ترین راه برای خرده فروشان است تا اطلاعات درخصوص اقلام را جست و جو کنند.بارکد ها سریع، مناسب و استفاده ی آن ها آسان است. آن ها کاغذ مصرف شده ی کمی را دارا هستند و جای زیادی نیز نمیگیرند.در اینکه آن ها بصورت گسترده استفاده میشوند نیز هیچ تردیدی نیست.

استفاده از بارکدها ساده است و آن ها گران نمیباشند.میزان اطلاعاتی که میتواند در آن ها کد گذاری شود نیز محدود است.در ده سال گذشته تکنولوژی جدید پیشرفت کرده است و میتواند میزان اطلاعات بیشتری را کدگذاری کند.

تغییرات اساسی در سیستم بارکدها

گفته شد که، تغییرات اساسی در سیستم مدیریت دارایی ها با بارکد چشم گیر بوده است.این جریان تغییرات ابتدا در سال دوهزار و سیزده اتفاق افتاد,یعنی زمانی که وال مارت تمام تولید کنندگان را ملزم به استفاده از برچسپهای RFID بر روی اقلام کرد.

هنوز هم حتی برچسپ های RFID و QR انتخابی زیستی برای بعضی از گروه ها میباشند.اکثریت هنوز میپندارند که بارکدها موثرترین راه برای اداره ی گردشات و مدیریت امکانات میباشد.میتوانیم استفاده از بارکدها را در آینده پیش بینی کنیم؟و اما بعد از تکنولوژی پیگردی بیسیم و نرم افزار تجهیزاتی چیست؟بیایید با مبادی اولیه شروع کنیم.

مدیریت دارایی ها با بارکدها

مدیریت دارایی ها با انواع بارکد بعنوان یک ماشین خوانای اطلاعات بر روی یک سطح عینی قابل اسکن تعریف میشود. خطوطی هستند با پهنا و ارتفاع متفاوت و زنجیره ای از حروف و اعداد.زمانی که با یک بارکد اسکنر اسکن میشود، زنجیره بازگشته میشود. بارکدها اغلب اوقات در اقلام خرده استفاده میشوند، یعنی جایی که پرینت گرفته شده و به اقلام متصل میشود تا اسکن شده و برای بررسی یا ابتیاع آماده گردد. اسکن رمز اقلام را با اشاره به مورد فروش یا سیستم مدیریت دارایی نشان میدهد. در بخش خرده فروشی, بارکد راهی آسان برای شناسایی اقلام و قیمت گذاری آنهاست. بارکد برای دیگر اهداف از جمله کتابخانه ها و بیمارستان ها و سیستم ساعت های ضربه ای استفاده میشود.

مدیریت دارایی ها با انواع بارکد

حقیقتهایی در مورد بارکد

این حقیقت که بارکدها در حدود چهل سال اطرافمان بوده اند شاهدی بر مزیت های آن هاست. آن ها سریع، مناسب و استفاده ی آن ها آسان است.آن ها کاغذ کمی مصرف میکنند و اطلاعات محدود و سریعی را ارایه میدارند و هزینه های نیروی کار را کاهش میدهند. بعلاوه، پرینت گرفتن برچسپ ها و الصاق آن ها به اقلام کاری بسیار زمان بر است.بارکدها ملزم به سرمایه گذاری در دیگر تکنولوژی ها نیز میباشند، مانند خواننده ها و اسکنرها.

مدیریت دارایی ها با انواع بارکد ها برای برخی گروه ها متداول هستند.هنوز میتوانیم استفاده از آن ها در آینده را پیش بینی کنیم.برای مثال بارکد های نامریی در حال توسعه بعنوان راهی برای حفاظت مصرف کنندگان و خرده فروشان از محصولات جعلی و قلابی میباشد.

بارکدهای نامریی

بارکدهای نامریی از اجزای ریزی استفاده میکنند که از نزدیک برای چشم غیرمسلح قابل رویت هستند چه با محتویات اساسی دی اکسید سیلیکون خالص، برچسپ ها حتی خوردنی هستند و طول عمر نامحدودی دارند و میتوانند در شرایط حاد مقاومت کنند.کندن آن ها غیرممکن است و میتوانند نوسازی شوند حتی اگر محصولات خراب شده اند.با استفاده از بارکدهای نامریی شرکت های تولیدی که نمونه هایی از جعل را میبینند میتوانند در کاهش محصولات قلابی تولید کنند.

مدیریت دارایی ها با کدهای QR

نوعی بارکد هستند که از چپ به راست یا از بالا و پایین با اطلاعاتی کدگذاری میشوند و بعنوان بارکدهای کیسه ای یا دو بعدی شناخته میشوند.تفاوت اصلی بین کدهای QR و بارکدها در این است که کدهای QR میتوانند به دو روش مختلف کدگذاری شوند.به این معنا که میتوانند اطلاعات بیشتری را کد گذاری کنند.مانند پیام کوتاه، ایمیل و یا کارت های تجاری.

مدیریت دارایی ها با انواع بارکد

کدهای QR اغلب اوقات در مدیریت تولیدات ارزشمند برای پیگیری لوازم نقلیه و یا دیگر محصولات در پروسه ی تولید استفاده میشوند.بیشتر مصرف کنندگان میپندارند که کدهای QR از کارهای بازاریابی است که از آن ها تقاضا میکند تا از تلفن های هوشمندشان استفاده کنندو یک کد QR را برای اطلاعات بیشتر و دستیابی به کد ترفیعی اسکن کنند.

مدیریت دارایی با RFID ها

RFID یا فرکانس های رادیویی، اجازه ی خواندن و جذب اطلاعات برچسپ ها توسط امواج رادیویی را ممکن میکنند. این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است. یک برچسپ یا گیرنده و یک خواننده که سیگنالها را به یکدیگر انتقال میدهد. امروزه این برچسپ ها در صنایع متنوعی به کار میروند.مانند خرده فروشی، کازینو، پارک و سرگرمی، موسسه ی کرایه ی اتوموبیل و…

شما احتمالا برچسب امنیتی را که در خرده فروشی ها برای مهار سرقت بکار میروند را دیده اید. حسابدار میبایست برچسپ ها را پیش از آنکه از اسکنر عبور کنید در درب ورودی فروشگاه غیر فعال کند. برچسپ های آر.اف.آی.دی همچنین برای پیگیری حیوانات,بازکردن قفل درب های امنیتی ,پرداختن عوارض جاده ای و پیگیری چیزهایی مانند کانتینر ها و ماشین آلات سنگین، کامیون ها و ماشین های ریل رو استفاده میشوند.

مدیریت دارایی ها با انواع بارکد

برقراری ارتباط با اسکنر ها

علاوه بر این تطبیق پذیری این برچسپ ها سودمندند چراکه اسکنرها میتوانند با برچسپ های گوناگون ارتباط برقرار کرده و نیازی به اشاره ی مستقیم به برچسپ ها را ندارند. این برچسپ ها کوچک هستند امابرای مقاومت در برابر آسیب به حد کافی محکم میباشند.

دانه ی اولیه ی این تکنولوژی را نطام روسی ساخت تا با تکیه بر تکنولوژی بعنوان ابزار جاسوسی استفاده شوند. بعلاوه این حقیقت که سیگنال ها میتوانند توسط همه ی دستگاه های نزدیک خوانده شوندبا خطرات امنیتی مغایر است و افراد میتوانند برچسپ ها را بکنند. به طوری که سیستم امنیتی فعال نشود.

متداول ترین چیز در مورد فرکانس های رادیویی

برچسپ های RFID هزینه ی فعال سازی بالایی دارند.با این وجود آینده برای برچسپ های RFID روشن است. در سال دوهزار و چهارده,ان.اف.ال این تکنولوژی را پذیرفت تا با قراردادن آن ها بر روی شانه ی بازیکنان سرعت آن ها را پیگیری کند.برندهای بزرگ خرده فروش نیز بطور روز افزون درحال بررسی ظرفیت های برچسپ های RFID میباشند.

مدیریت دارایی با برچسب ها

محققان نیز با استفاده از برچسب ها شروع به استفاده موج بعدی تکنولوژی کرده اند.پزشکان میتوانند یک برچسپ کوچک را زیر پوست افراد قرار دهند و آن برچسپ را برای هر چیزی از روشن کردن ماشین گرفته تا پرداخت پول نهار و پیگیری ضربان قلب استفاده شود.

نتیجه گیری:

در این لحظه، شرکت ها دست از استفاده ی برچسپ های کیو.آر نمیکشند.به خصوص تجارت های کوچک تر.اما در حالی که اسکن بارکدهای تلفنی رو به افزایش است، مزیت های تکنولوژی آر.اف.آی.دی نیز تطبیق پذیرند.این حقیقت که آن ها از نقض داده ها ایمن هستند و بهبود تکنولوژی شکاف هزینه را از میان برداشته است، آر.اف.آی.دی را مطرح تر کرده است و راه را برای تکنولوژی بیسیم در آینده همراه کرده است.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.