روش چاپ برچسب هولوگرامی

روش های طراحی و چاپ برچسب های هولوگرامی

روش چاپ برچسب هولوگرامی

چاپ برچسب هولوگرامی , برچسبی مسطح و چسبان است که حاوی افکت های بصری با تصاویر سه بعدی می باشد. این برچسب ها اغلب برای اهداف امنیتی استفاده می شوند و از آنجاییکه چاپ برچسب امنیتی هولوگرام روش دشواری است , فقط با استفاده از “هولوگرام مادر” می توان از روی آن ها تکثیر کرد. به این منظور, تجهیزات خاصی مورد نیاز است, و بعد از دیدن برچسب هولوگرامی بسیاری از متقلبان از کپی برداری و جعل منصرف خواهد شد.

هولوگرام ها روی صفحه های شیشه ای ساخته شده که از قبل در معرض اکسید آهن قرار گرفته و با مواد مقاوم به نور کاملا پوشانده شده است. این مواد واکنش شیمیایی با امواج نوری ایجاد می کنند که برای ساخت هولوگرام از آن ها استفاده می شود. سازندگان برای چاپ برچسب هولوگرامی اغلب از انواع لیزر مانند , رابی, هلیوم-کادیوم و کریپتون- یون آرکان استفاده می کنند.

چاپ برچسب هولوگرامی

بخش فنی ایجاد هولوگرام

نوردهی شی نور را به سطح مقاوم در برابر نور منعکس می کند. در همان زمان, نور به سطح تابانده می شود.نتیجه ی تقابل این دو اشعه ی نور , ایجاد واکنشی در سطح حساس به نور است که باعث ایجاد تصویر شی مورد نظر می شود.

این مواجهه می تواند از کمتر از یک ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.حتی کوچکترین حرکت باعث ایجاد تصویر مبهم و محو می شود, و کنترل کامل و دقیق همه ی مسائل در حین روش ایجاد هولوگرام کاملا ضروری است.

کاربرد برچسب هولوگرامی

چاپ برچسب هولوگرامی کاربردهای متفاوتی دارد, و بیشتر برای مقاصد امنیتی استفاده می شود. می توان برای اسناد رسمی نیز استفاده کرد تا مردم به راحتی آن ها را شناسایی کنند, همینطور کارت شناسایی اعضا, کوپن های هدیه و نیز هرمحصول دیگری که باید از جعل شدن آن جلوگیری به عمل آورد.

برچسب هولوگرام نه تنها امنیت مضاعف را به همراه دارد بلکه بسیار چشم گیر بوده و به محصول شما ارزش بیشتری را می دهد. می توان برای تکمیل زیبایی محصول از آن ها استفاده کرد و نیز تصویر زیباتری از محصول  روی قفسه های فروشگاه ها بوجود آورد.

بعنوان یکی از قدیمی ترین اعضای انجمن سازندگان  هولوگرام, راه حل هولوگرامی ما می تواند برای حفاظت از دارایی شما و نیز برطرف کردن دغدغه های امنیتی شما کاربرد داشته باشد.

 چاپ برچسب هولوگرامی

مزایای چاپ و تولید برچسب هولوگرام

امروزه مطمئن ترین و ارزان ترین راه حل برای جلوگیری از جعل ، تقلب و سرقت و نشان دهنده اصل بودن کالا ، حافظ اعتبار اسناد و محصولات و رواج دهنده علامت تجاری آن در تمامی کشورهای پیشرفته استفاده از چاپ و تولید برچسب هولوگرام است زیرا این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی‌باشد

همچنین تولید هولوگرام نوعی استاندارد محسوب گردیده و به مانند ISO و سایر استاندارد ها نشان دهنده کیفیت مطلوب و مرغوبیت کالاست . همچنین جلوه زیبای آن باعث شده است که برخی از تولید کنندگان صرفاً جهت افزایش جاذبه های ظاهری و بصری کالا از این برچسب استفاده نمایند .


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.