شکل و اندازه هولوگرام

برچسب هولوگرامی

شکل و اندازه هولوگرام

شکل دایره آسان تر ترسیم می شود .در صورتی که شکل و اندازه هولوگرام آن مناسب ترسیم نشود هنوز به دایره شباهت دارد.در صورت استفاده برچسب هولوگرامی به دور جعبه باید از نوار باریک و بلند استفاده کرد (از نوار دایره ای و مربعی استفاده نکنید).در این نوع پهنای باریک به لبه ی جعبه می چسبد ،دنباله های نوار نیز به لبه ی جعبه می چسبد .شکل ایده آل وزنه مانند است اما از شکل مستطیل هم می توان استفاده کرد .

شکل و اندازه هولوگرام

اگر هولوگرام را به یک لبه ی تیز نصب می شود (لبه ی سی دی ،سکه و چمدان ) از برچسب های های مستطیلی باریک و بلند استفاده کنید. برای سطوح منحنی (توپ های بیسبال و فوتبال ) از برچسب بیضی استفاده کنید. در صورت استفاده از برچسب های چند لایه در سطوح پیچیده لازم است از پرفراژ برای نصب آن استفاده کنید . هولوگرام های بزرگتر تاثیر بصری بیش تری دارند .

هولوگرام های کلکسیونی – شکل و اندازه هولوگرام

دو برچسب هولوگرامی با شماره سریال یکسان برای تایید یادنامه ها و تجارت نامه ها ی کلکسیونی به کار گرفته می شود .یکی از برچسب ها برای تایید کالای کلکسیونی و دیگری برای تآیید برگه ی سهام به کار گرفته می شود .این محصولات از شناخته ترین نوع برچسب دوگانه به شمار می آیند  و بیش تر هولوگرام ها با شماره سریال های یکسان تولید می شوند.

شکل و اندازه هولوگرام

هولوگرام با شماره سریال یکسان – شکل و اندازه هولوگرام

بسته به طرح انتخابی برچسب های هولوگرامی با شماره سریال یکسان در دو صورت ایجاد می شوند . هولوگرام های دو لانه ای که تصاویر در مجاورت با یکدیگر قرار دارند . در هولوگرام های یک لانه ای دو برچسب اول شماره سریال یکسان دارند و در خط بعد برچسب ها شماره سریال بالاتر دارند .

خاصیت ضد نفوذبودن هولوگرام

برای چاپ هولوگرام های طرح دار ،طرح مورد نظر بر روی نوارهای باریک انتقال دهنده ی گرما حک می شود.جوهر های گرمایی نسبت به خراش و آسیب های دستگاه و سایر مایعات ماندگاری بالایی دارند .این جوهر ها به وسیله ی حلال مشخص مانند گازوییل ،الکل و محلول دارای الکل از بین می روند.

اگر چه این سطوح چاپی ماندگاری بالایی دارند اما استفاده از نوارهای واضح برای محافظت از برچسب توصیه می گردد. تمامی هولوگرام ها در برابر آسیب محافظت شده اند و در صورت هر گونه خراش به صورت خودکار منقضی می شوند.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1