استفاده از موبایل هوشمند به عنوان کارت هوشمند

موبایل هوشمند

استفاده از موبایل به عنوان کارت هوشمند، امکان عملکرد یک کارت هوشمند غیرتماسی را برای موبایل ها، با قابلیت NFC را فراهم می سازد. موبایل هوشمند می تواند چند عملکرد و اپلیکیشن کارت های هوشمند را در برداشته باشند. یعنی اپلیکیشن های مختلف را ذخیره و سپس اجرا کنند. مثال شبیه ساز کارت ( Emulation Card) روی موبایل ها، کارت های مالی و اعتباری است.

در این حالت اجرایی یک موبایل NFC، میدان امواج رادیویی(RF Field) خود را تولید نمی کند و قرائت گر NFC به جای آن، میدان امواج رادیویی را ایجاد می کند. شبیه ساز کارت، حالت بسیار مهمی است چراکه قابلیت اجرای اپلیکیشن های پرداخت، خرید و یا رزرو بلیط و قابلیت سازگاری و انطباق فراساختاری (infrastructure) با کارت های هوشمند موجود را دارد.

چگونگی عملکرد موبایل هوشمند به عنوان کارت هوشمند

در حالت شبیه ساز کارت (Emulation ) کاربر با قرائت گرNFC در تعامل است. عموما از تلفن موبایل به عنوان کارت هوشمند استفاده می شود. قرائت گرNFC متعلق به سرویس دهنده است که امکان ارتباط و وصل شدن به اینترنت را نیز دارد. در این حالت اجرایی، کاربر به سرویس دهنده توسط قرائت گر متصل میشود.

کاربر در خواست خود را توسط تماس یا تاچ موبایل خود به قرائت گرNFCمی سازد. داده ملزوم، از موبایل توسط قرائت گر به سرویس دهنده منتقل می کند. سرویس دهنده، خدمات بعدی و پشتیبانی ملزوم  را پس از گرفتن داده ملزوم از موبایل کاربرفراهم می کند. مثال این خدمات، احراز هویت و تایید کارت های اعتباری و موجودیت بلیط ها است. سپس سرویس دهنده خدمات مورد نظر را به کاربر برمی گرداند مثل بلیطی که همین الان توسط کارت پرداخت و خریداری شده است و یا تایید واریز و …

سرویس دهنده ممکن است به صورت Optional داده هایی را به موبایل کاربر ارسال کند. مثل کوپن، بلیط، قبض، فیش و یا … . کاربرد های عمده ی این حالت، انواع پرداخت، خرید و رزرو بلیط ، کنترل انواع دسترسی، خدمات شناسایی و محیط های هوشمند هستند.

چگونگی تایید اصالت با اسمارت فون ها

چگونگی تایید اصالت با موبایل هوشمند

امروزه موبایل هوشمند جز جدا نشدنی همه انسان ها شده هستند. در این بین اسمارت فون ها یا موبایل های هوشمند نیز جایگاهی ویژه دارند و تقریبا کاربران تمام کارهای روتین خود را با آن ها انجام می دهند. چرا که قابلیت برنامه نویسی دارد و نصب اپلیکیشن به آسانی برای کاربران مهیاست. این تعامل می تواند با سایر تکنولوژی های سخت افزاری نیز همانند NFC ایجاد شود.

با همین ویژگی می توان از آن به عنوان ابزاری برای احراز هویت و تایید اصالت که توسط هولوگرام  انجام می شود، استفاده کرد که بسیار در دسترس است. با این رویکرد می توان المان های امنیتی پنهان را نیز توسط مردم عام شناسایی کرد که می تواند انقلابی در سیستم های تایید اصالت و هویت ایجاد کند.

برای دریافت خدمات مشاوره رایگان در زمینه هولوگرام، هولوگرافی، برچسب های امنیتی ، بارکدهای امنیتی و کاغذ های ضد کپی و ملزومات آن ها و برای آشنایی بیشتر با این صنعت و خدمات قابل ارائه توسط این صنعت میتوانید همین حالا با مشاورین ما تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند گردید. خدمات مجموعه ما میتواند به طور کامل منطبق با درخواست های کارفرمایان مختلف و اختصاصی انجام گیرد. خدمات تخصصی و اختصاصی از دیگر خدمات این مجموعه تلقی شده و مطابق با سفارشات خاص و براساس نیاز های خاص قابلیت اجرا خواهد داشت از این رو میتواند با مشاوران مجموعه در این مورد به گفتگو و مباحثه پرداخته و به نیاز های خود پاسخ دهید .

 موبایل هوشمند

موبایل هوشمند آمازون

موبایل هوشمند آمازون که الهام گرفته از هولوگرام  طرحی است که شاید به اجرا در بیاید و نسل جدیدی از گوشی های آینده باشد. بر خلاف گوشی های که ساخته شده اگر شما گوشی را بر گردانید نمی توانید تصویر را داشته باشید اما این موبایل هوشمند در هر طرفی می توانید تصویر را داشته باشید.

نکته دیگر در مورد این موبایل هوشمند عمر باتری آن است. اگر تصویر نمایشی و بلوتوث آن خاموش باشد مدت زمان زیادی را کار می کند ولی اگر از امکانات آن استفاده شود ازجمله صفحه نمایش هولوگرافی آن حدودا ۳ ساعت می تواند شارژ کافی به شما بدهد.

برنامه های مختلف به همراه بازی های جالب و حتی سیستم اندروید در آن به اجراء در آمده است.  این گوشی یک صفحه نمایش هولوگرافی پیچیده از۳D دارد. تصاویری که حالت شناور به خود گرفته است.

گروه بندی هولوگرام

 

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.