آشنایی با برچسب مواد غذایی

برچسب مواد غذایی

در سال های گذشته و در بازارهای سنتی باید فروشنده ای در محل حضور داشت و آیتم های مورد نیاز افراد را تامین می کرد. امروزه اکثر مواد غذایی از طریق سوپرمارکت های بزرگی خریداری می شود که افراد خودشان محصولات مورد نیاز را انتخاب می کنند و نیازی به کمک فروشنده ندارند. بنابراین با حذف فروشنده در فرآیند فروش سوپرمارکت های بزرگ، استفاده از برچسب مواد غذایی معتبر و هولوگرام بر روی مواد غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است.

برچسب مواد غذایی

برچسب مواد غذایی بزرگ ترین ابزار بازاریابی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، امروزه بیشتر افراد از سوپر مارکت های بزرگی خرید می کنند که نیازی به حضور فروشنده در آن نیست. در این شرایط برچسب تنها صدایی است که بین قفسه و مشتری شنیده می شود. بنابراین باید اطلاعات مورد نیاز به دقت منتقل شود و مشتری هیچ شکی برای خرید محصول مورد نظر نداشته باشد.

یکی از عناصر اصلی خرید برای مشتریان قیمتی است که بر روی محصول قرار دارد. برای بیشتر افراد، خریدن یا نخریدن سریع یک محصول به مقدار پولی بستگی دارد که دوست دارند بابت آن هزینه کنند. اینجا دقیقا همان جایی است که برچسب های موجود می تواند نقش مهمی ایفا کند و در فرآیند تصمیم گیری مشتری و رفتار خرید تاثیر بگذارد.


اطلاعاتی که برچسب مواد غذایی به مشتری انتقال دهند

  • برند: آیا این محصول با نیازها و انتظارات مشتری هماهنگ و سازگار است؟
  • فروش: آیا برچسب موجود می تواند توجه مشتری را به خود جلب کند؟
  • اطلاعات کلیدی: برچسب ها باید اطلاعات کلیدی در مورد سلامت و آلرژی زایی مواد موجود در محصول را نشان دهد.
برچسب مواد غذایی

بازاریابی خارج از فروشگاه همراه برچسب

اگرچه استفاده از برچسب امنیتی در فروشگاه های بزرگ می تواند تاثیر زیادی بر روی تصمیم گیری افراد در خرید داشته باشد اما باید مطمئن شوید که در همه فعالیت های بازاریابی خود از این گزینه استفاده می کنید. اگرمشغول افزایش آگاهی از برند خود با استفاده از کانال های بازاریابی آنلاین و کانال های بازاریابی آفلاین همچون روزنامه ها و پوسترها هستید باید مطمئن شوید که برچسب و هولوگرام های موجود در فروشگاه بر روی همه دارایی هایی که در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد وجود دارد و به راحتی در قفسه ها قابل شناسایی است.

بیشتر خرده فروشان به خوبی می دانند که قفسه های موجود در سوپر مارکت ها یکی از مکان های رقابتی برای آنهاست. بنابراین آگاهی در مورد برند فاکتور مهمی در موفقیت شما محسوب می شود. برچسب مواد غذایی که مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر از هر چیزی به آگاهی از برند و افزایش آن کمک خواهد کرد.


رنگ و زبان برچسب ها

زمانی که مشتری در حال انتخاب محصول مورد نظر خود است قیمت نقش مهمی در فرایند تصمیم گیری او خواهد داشت. مشتری به محصول و برچسب موجود بر روی آن نگاه می کند و فورا در مورد مناسب بودن یا نبودن آن تصمیم می گیرد.

به عنوان مثال زمانی که قیمت محصول خیلی بالا باشد مشتری قادر به خرید آن نخواهد بود. صرف نظر از کیفیتی که محصول دارد، اگر برچسب موجود بر روی آن نتواند اطلاعات مناسبی را در اختیار مشتری قرار دهد قادر به ترغیب مشتری برای خرید نخواهد بود. پس رنگ و زبانی که در برچسب ها مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

برچسب مواد غذایی

زبان مرتبط با کیفیت

شما می توانید یک محصول واحد را به ۱۰۰ روش متفاوت توصیف کنید اما در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که این یک محصول یکسان است. انتخاب کلمات برای برچسب نیز باید با برند شما هماهنگ و سازگار باشد. در این حوزه، تفاوت های کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی مشتری و تصمیم او برای خرید داشته باشد.

به عنوان مثال اگر در حال تولید برچسب برای محصولات مرتبط با کودکان هستید اما به دنبال بازاریابی آن در جامعه والدین می باشید، تفاوت های کوچک در فرآیند فروش می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. به کار بردن واژه های مناسب بر روی برچسب تاثیر زیادی بر روی تصمیم مشتری خواهد داشت. به همین خاطر باید جمعیت هدف خود را بشناسید و بر اساس آن واژه ها و عبارات مناسب انتخاب کنید.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.