کاربرد هولوگرام در آلبوم موسیقی

نصب هولوگرام در آلبوم های موسیقی

رییس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی گفت: متاسفانه مسؤولان موسیقی کشور درباره نصب هولوگرام روی آلبوم های موسیقی توصیه‌های غیر کارشناسانه‌ای ارائه می‌دهند و اجازه نمی‌ دهند دوره گذار برای این طرح طی شود. رامین صدیقی درباره طرح نصب هولوگرام بر روی آلبوم‌های موسیقی گفت: اوایل پاییز ۹۱ متوجه شدیم که تشکیلاتی به فروشگاه‌ های موسیقی ورود پیدا کردند و اقدام به جمع‌آوری آلبوم‌های موسیقی کرده‌ اند.

او ادامه داد: پس ازپیگیری‌ ها متوجه شدیم دلیل این رویداد عدم نصب هولوگرام بر روی آلبوم توسط ناشر است. متاسفانه دستگاه‌ های زیر مجموعه ارشاد در غیاب ناشران موسیقی جلساتی تشکیل داده و این طرح را تصویب کرده‌ اند. مدیر انتشارات «هرمس» افزود: بنده که به نمایندگی از سایر ناشران پیگیری‌های لازم را انجام دادم، با معاون حقوقی ارشاد مواجه شدم که مدعی شد این طرح را پس از تصویب به دفتر موسیقی ابلاغ کرده است. این در حالی است که دفتر موسیقی به هیچ وجه ما ناشران را در جریان نگذاشته بود. صدیقی اظهار کرد: گویا ناشران دارند تقاص اختلافات این دستگاه‌ها را پس می‌دهند.

نصب هولوگرام روی آلبوم های موسیقی

نصب هولوگرام در آلبوم موسیقی

وی با بیان اینکه عملی شدن نصب هولوگرام روی آلبوم های موسیقی ین طرح را تا آخر سال ۹۱ به تعویق انداختند، افزود: کالای موسیقی گردشی کند دارد و مانند خوراکی‌ ها نیست که سریع در چرخه فروش قرار گیرد؛ آلبوم‌ ها به مراکز و شهرستان‌ های دور رفته‌ اند و نصب هولوگرام بر روی آنها نیازمند زمان است.

صدیقی با بیان اینکه توصیه مسؤولان در این رابطه غیر کارشناسانه است، گفت: وقتی مشکلاتمان را در راستای این طرح به مسئولان اعلام کردیم، آنها گفتند که هولوگرام‌ ها را بخرید و برای نصب به شهرستان‌ ها بفرستید! می‌ خواهم بدانم این کار چه کمکی به موسیقی می‌ کند؟ آخر در این صورت شخصی که هولوگرام را تحویل می‌ گیرد، می‌ تواند آن را روی کالای غیرمجاز هم نصب کند.

برچسب هاي هولوگرام

رییس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی افزود: دلیل نصب این هولوگرام‌ ها این است که بازرس‌ مربوطه اطلاعات لازم در زمینه موسیقی را ندارد و ما باید به خاطر این موضوع بر روی کالایمان هولوگرام نصب کنیم.

صدیقی تاکید کرد: کلیت این طرح صحیح و قابل قبول است اما شیوه اجرای آن منطقی نیست. مدیر انتشارات «هرمس» با بیان اینکه بعضی از محصولات موسیقی در فروشگاه‌ ها رسوب کرده‌اند، افزود: مثلا ناشری دو سال است که ورشکسته شده و کارش را رها کرده است اما فروشگاه هنوز محصولات آن ناشر را می‌ فروشد. پس در این حالت تکلیف فروشگاه چیست؟

وی اضافه کرد: این طرح با یک اقدام عجولانه همراه شده است و بهتر بود در زمینه شیوه اجرای آن با ناشران مشورت میشد. صدیقی یادآور شد: وقتی چنین طرح‌ هایی را در جهت ارتقا ارائه می‌ دهیم باید اجازه دهیم که آن طرح دوره گذار را هم طی کند امیدوارم با وجود این طرح در کنار هزینه‌هایی که به ما تحمیل می‌ شود‌، ورشکسته نشویم.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.