کاربردهای تکنولوژی هولوگرافی در آموزش

تکنولوژی هولوگرافی

پیشرفت های حاصل شده در تکنولوژی روی آموزش نیز تأثیرات فراوانی گذاشته است. امروزه تخته سیاه های مدرسه های دوران بچگی ما جایشان را با پرده های پروجکشن و وایت بردهایی که میتوان با آنها تعامل داشت عوض کرده اند. در برخی کلاس درس ها میتوان برای دانش آموزان معلمان و یا افرادی که میخواهند به عنوان مهمان در کلاس شرکت داشته باشند حضور مجازی داشته باشند. از طرفی استفاده دیگری که میتوان از این تکنولوژی کرد، ظاهر کردن لوکیشن های دور از دسترس به صورت مجازی و به صورت سه بعدی است.
با این که به کار بردن تکنولوژی هولوگرافی امروزه ممکن است هزینه بالایی داشته باشد، اما در آینده ای نزدیک مانند بسیاری از تکنولوژی های پیشرفته دیگر هزینه استفاده از این تکنولوژی پایین تر خواهد بود.

تکنولوژی هولوگرافی

تاثیر تکنولوژی هولوگرافی بر ساختار و روند آموزش

تصویر کردن پروسه ها به صورت زنده و سه بعدی:

فرض کنید جراحی میخواد شخصا بدون این که در آن محل حضور داشته باشد پروسه جراحی را برای دانش آموزانش شرح دهد. بدین طریق او میتواند حتی از اجسامی که در آن اتاق وجود ندارد استفاده کند. امکاناتی که حضور از راه دور به کمک هولوگرافیک در اختیار می‌گذارد بی نهایت است.

ارتباط کلاس ها از جغرافیای مختلف:

فرض کنید یک کلاسی پر از دانش آموزان اسپانیایی زبان با یک کلاس دانش آموزان انگلیس زبان بتوانند در یک نمایش سه بعدی با یکدیگر بتوانند مکالمه داشته باشند و بتوانند با زبان یکدیگر با هم صحبت کنند، بدون این که لازم باشد برای چنین کاری از بالای اقیانوس پرواز کنند. گرد هم آوردن دانش آموزان از ملیت ها و زبان های مختلف به لطف اینترنت و پیشرفت تکنولوژی امروزه خیلی مرسوم شده و این تکنولوژی ارتباط از راه دور از طریق هولوگرافی بعد جدید به این ارتباط می بخشد.

ارائه کنفرانس به چندین کلاس، در چند جای مختلف و در زمان واحد:

تکنولوژی هولوگرافی این اجازه را میدهد که بتوان در آن واحد به چندین جای مختلف کنفرانس ارائه نمود. متخصصان و آموزش‌دهندگان حرفه ای از این طریق میتوانند تجربیاتشان را در اختیار دایره وسیعتری از افراد قرار دهند و محدودیت های زمان و مکان را زیر پا بگذارند.

بعد نگار ایرانیان به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه تولید انواع برچسب امنیتی و برچسب ضد سرقت و لیبل های هولوگرامی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.


آخرین مقالات
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.