هولوگرام های لمسی

آشنایی با هولوگرام لمسی

امروزه صفحات لمسی بخش جدا نشدنی زندگی روز مره همه ماست و به وفور در همه جا دیده می شود. مانند صفحات موبایل، مانیتور، ال سی دی و … . اما تلاش هایی که اخیرا در این رابطه صورت می گیرد با هدف حذف تماس فیزیکی و ایجاد هولوگرام لمسی انجام می شود. پژوهش های بسیاری در این راستا انجام پذیرفته است و تیمی از دانشگاه توکیو موفق به تولید همچین صفحه ای شدند و آن را HaptoMime نامیدند که در حقیقت نیازی به لمس ندارد.

هولوگرام لمسی

نمایشگر تصاویر هولوگرافی – هولوگرام لمسی

این دستگاه تصاویر هولوگرافیک را با کمک صفحه ای بازتابنده در هوا نمایش می دهد. و در واقع تصاویر به صورت معلق و شناور نمایش داده می شوند و جاذبه های زیادی را برای مخاطبان خود ایجاد میکنند.

این تصاویر صرفا جلوه ای جذاب سه بعدی و هولوگرام را ایجاد نمی کنند بلکه همان طور که می توان با صفحات لمسی ارتباط برقرار کرد، می توان با اشاره انگشت نیز به آیکون یا تصویر مورد نظر با این سیستم هولوگرافیک تعامل داشت.

تشخیص ورودی – هولوگرام لمسی

تشخیص ورودی امری ساده است و شناسایی انگشت کاربر توسط حسگر مادون قرمز صورت می گیرد و آن را با محلی که با تصویر بازتاب شده تلاقی دارد، منطبق می کند.

البته این سیستم با سایر ابزار های مشابه متفاوت است چرا که هنگامی که کاربر محل مورد نظر را انتخاب می کند، آن را حس می کند و تصویر هولوگرام نیز با کاربر ارتباط برقرار می کند.

حس فیزیکی این لمس

حس فیزیکی این لمس و بازخوردی که سیستم ایجاد می کند، توسط لرزش های اولتراسونیک و تغییر فشار اولتراسونیک حسی متفاوت را برای کاربران ایجاد می کند و با یک ویبره به اشاره کاربر پاسخ می دهد که علاوه بر تایید، حس تاچ اسکرین های مرسوم را القا می کند.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1