انواع برچسب های امنیتی

انواع برچسب های امنیتی

همانطور که می دانید در برخی از کشورها بیشتر برچسب های هولوگرام موجود بر روی بسته بندی را می توان برداشت و دوباره مورد استفاده قرار داد.  برخی از افراد انواع برچسب های امنیتی و هولوگرام برچسب های شکننده و برخی دیگر قابل جدا شدن است.

برچسب های شکننده

برچسب های قابل جدا شدن را  دوباره بر روی محصولات خود  استفاده می کنند. خرید محصولات تقلبی برای مشتریان اصلا خوب نیست و اگر آنها محصولات تقلبی  بخرند ممکن است به سلامتشان نیز آسیب وارد کند. به همین خاطر برخی از افراد به این موضوع فکر می کنند که چگونه برچسب های خود را حفظ کنند و از حقوق خود محافظت نمایند.

برچسب های شکننده

برچسب های شکننده نوعی برچسب خود چسبی است که باید خراشیده شود و قابل استفاده مجدد نیست.برچسب شکننده را می توان در بسته بندی غذاها، لوازم آرایشی، تلفن، دارو و سایر موارد مورد استفاده قرار داد. این نوع برچسب ها نه تها به شما کمک می کند  صحت و اعتبار محصولات را تشخیص دهید بلکه  از حقوق افراد در مورد محصولات نیز محافظت  می کند.


برچسب های امنیتی بارکد دار

برچسب های امنیتی بارکددار در مقیاس کوچک و در کسب وکارهای کوچک مورد نیاز نخواهد بود اما شرکت های بزرگ معمولا  به بارکدهای قابل اسکن یا نیاز خواهند داشت. دلیل این امر را در ادامه مشاهده می کنید:

 • بررسی نزدیک اعداد متوالی همیشه برای تشخیص تجهیزات و بدون اسکن بارکد توصیه نمی شود.
 • در حالیکه برچسب های امنیتی بارکد دار را می توان به سرعت با استفاده از رنگ تشخیص داد و از برداشته شدن آن از روی اجناس جلوگیری نمود، بارکد ها به شما اجازه می دهد با استفاده از اسکن، هویت اجناس را تشخیص دهید.

برچسب های امنیتی بارکد دار بر روی اجناس ممکن است به راحتی با استفاده از دستگاه های موجود و قابل حمل اسکن شوند.

برچسب امنیتی بارکددار

سه عنصر شناسایی برچسب امنیتی بارکددار

 1. برچسب های امنیتی بارکددار با کدهای رنگی به شما اجازه می دهد شناسایی بصری سریعی داشته باشید.
 2. اعداد متوالی تشخیص بصری منحصر به فرد را تسهیل می کند.
 3. بارکدها شناسایی سریع و کامل اجناس و هویت آنها را ممکن می سازند.

داده های به دست آمده از اسکنرهای قابل حمل بارکد را می توان به آسانی در سیستم رایانه مرکزی آپلود کرد و با استفاده از آن هویت اجناس را تشخیص داد. همچنین اینکار نیاز به جمع آوری اطلاعات سالانه را کمتر می کند.

اگر یک محصول که در بازار ارائه می‌شود، کپی آنها نیز همزمان در بازار عرضه شود در این صورت کار برای افراد عامی جامعه سخت می‌شود تا بتوانند میان این دو محصول که هر دو مشابه هستند، یکی را انتخاب نماید در واقع برخی از افراد سودجو در بازار می باشد که با جعل هویت کالا، صدمات بزرگ مالی و جانی به مصرف کنندگان وارد می کنند. یکی از بهترین روش های جلوگیری از تقلب استفاده از برچسب امنیتی می باشد.

شرکتها بوسیلۀ این برچسب ها، می‌توانند برای مشتریان خود، محصولاتشان را به‌راحتی قابل‌شناسایی کنند، حتی اگر میان انبوهی از کالاهای مشابه از شرکت‌های گوناگون باشد. این یک راه آسان و در عین حال راهی خلااقانه برای حفظ هویت یک برند است.


ویژگی های برچسب امنیتی

 • برچسب های امنیتی قابل تولید مجدد نمی باشند.
 • این برچسب ها سبب افزایش آگاهی از برند می شوند.
 • با جعل و تقلب مقابله می کنند.
 • اعتبار سنجی آنها سریع و اسان است.
 • می توان آن را برای برند یا لوگو سفارشی سازی کرد.
ویژگی برچسب های امنیتی

انواع برچسب های امنیتی موجود در بازار

برچسب های فویل داغ

برچسب های فویل داغ، یکی از جایگزین های مقرون به صرفه برای برچسب امنیتی است. این نوع برچسب ها کمتر از سایر موارد برای ضد جعل و تقلب مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر ظاهر زیبا به محصول می بخشند.

برچسب های تخریب پذیر

برچسب ها یا هولوگرام تخریب پذیرنیز با دزدی مقابله می کنند. برچسب هایی که در برگیرنده تغییر رنگ، فلورسنس یا جوهر های یو وی نا مرئی هستند به شناسایی اصل بودن محصول کمک می کنند

برچسب های ضد سرقت

برچسب های ضد سرقت نیز به طور گسترده در بسته بندی ها و صنایع برچسب گذاری مورد استفاده قرار می گیرند.

برچسب امنیتی تخریب پذیر

چه نوع برچسب برای محصولات شما بهتر است؟

برچسب کد امنیتی( کدهای QR، عدد امنیتی)

مشتریان می توانند صحت و اعتبار محصولات خریداری شده را از طریق سیستم مرکزی و با ارسال پیام کوتاه، تماس تلفنی یا مراجعه به وبسایت بررسی کنند. انجام اینکار بسیار راحت، سریع و آسان است و اجرای آن پیچیدگی زیادی ندارد. بیشتر مشتریان صرف نظر از سنی که دارند می توانند با استفاده از برچسب کد امنیتی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

برچسب امنیتی مواد ویژه

مواد ویژه شامل مواد شکننده، مواد کاغذی ایمنی، مواد فیلم؛ مواد نقره ای سبک، مواد ADB و غیره است. این مورد را می توان برای تولید برچسب های ضد جعل و تقلب مورد استفاده قرار داد.

برچسب امنیتی تکنیک های ویژه

تکنیک های ویژه شامل جوهرهای مخصوص، جوهرهای تغییر یافته با دما، جوهرهای متغیر نوری، قرمز بی رنگ( سبز بی رنگ و غیره) و سایر جوهرهای امنیتی ویژه است. علاوه بر مواردی که ذکر شد، متن های مینیاتوری، فناوری خط تقسیم، فناوری شکسته و سایر موارد برای مشتریان بسیار محبوب است.


فواید استفاده از این برچسب

 • اطمینان از نو بودن کالای خریداری شده(آکبند بودن )
 • محافظت از برند
 • کاهش نیروی کارگری
 • بسته بندی اتوماتیکی کالا
 • دوام و ثبات

شرکت ایران هولوگرام با استفاده از دانش روز دنیا و همسو با پیشرفت صنعت هولوگرام اقدام به تولید انواع برچسب هولوگرام ، برچسب امنیتی نموده است .این شرکت با به کارگیری تیم متخصص و فنی قادر به طراحی و تولید انواع برچسبها با امکان درج تمامی ویژگیهای امنیتی آشکار و پنهان بوده و قادر به رفع نیاز مشتریان می باشد


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.