تولید تصاویر سه بعدی
تولید تصاویر سه بعدی
۱۳۹۶-۰۵-۰۹
فناوری آموزشی هولوگرام سه بعدی
فناوری آموزشی هولوگرام سه بعدی
۱۳۹۶-۰۵-۲۳
هولوگرام سه بعدی قابل لمس

هولوگرام سه بعدی قابل لمس

سپرهای خود را حفظ کنید ،با سرعت نور سفر کنید و دستیاری ربات های عجیب را تجربه کنید ،شاید خاطره انگیز ترین نوع فناوری در فیلم جنگ های فضایی هولوگرام سه بعدی شاهزاده لیا بوده است .دانشمندان در صدد این بوده اند تا این تخیل به حقیقت بپویندد و تا درجه ای موفقیت آمیز بوده است .تحقیقات اخیر منجر به کشف هولوگرام های جدید قابل لمس شده است .
تیم تحقیقاتی از دانشمندان دانشگاه های سراسر ژاپن در صدد ایجاد لیزرهای قدرت بالا که لامپ های رنگی نامیده می شود هستند .این امواج در کوادریلیونیوم از ثانیه امواجی را ایجاد می کند که هوای قابل لمس را در برهه ای از زمان به پلاسما یا هوای یونولیز شده وارد می کند.پلاسمای به کاغذ سنباده شباهت بسیاری دارد .

آینده هولوگرام های جدید

طبق تحقیقات انجام شده اجرای هر گونه نمایش علمی-تخیلی در آینده امکان پذیر می باشد .در آینده هولوگرام هایی تولید خواهد شد که کاملا اطراف اشیا واقعی،اعضای بدن و اجزای کامپیوتری معلق در فضا را پوشش خواهد داد .امواج لیزرها به گونه ای عمل خواهند کرد که هر گونه لمس دست بر صفحه ی نمایشگر به سرعت به سیستم انتقال پیدا می کند و سبب نمایش می شود همانند استفاده از موس و ظاهر شدن مکان نما بر روی صفحه ی مانیتور .

استفاده از لیزر در هولوگرام ها 

تلاش های بسیاری در راستای استفاده لیزرها در هولوگرام شده و موفقیت آمیز بوده است .
این لیزر یک مزیت اساسی دارد :مانع از سوزاندن دست در حین لمس کردن می شود .این گروه امواج لیزر را با سرعت بالاتری ارسال کردند که باعث می شود دست در معرض امواج رادیویی کمتری باشد و هولوگرام ایمن تر خواهد بود .این هولوگرام های ابداعی بسیار کوچک و از سوزن ته گرد بزرگ تر نیستند .
طبق گزارشات بسامد سنجی میزان نمایش های هولوگرامی در آینده به طور چشم گیرافزایش خواهد یافت ،بدین معنا که آینده هم به گونه ای مانند کهکشان سال های ما قبل خواهد بود .

لمینیت شفاف کارت PVC
هولوگرام کارت pvc

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *