ترموود
آشنایی با ترمووود
۱۳۹۶-۰۶-۱۳
ویژگی های ارزش افزوده بارکد
ویژگی های ارزش افزوده بارکد
۱۳۹۶-۰۷-۰۲
کاربرد هولوگرام در پزشکی

کاربرد هولوگرام در پزشکی

دانشمندان اعضای بدن را به شکل هولوگرام در آورده اند

پزشکان،معماران و حتی تکنسین های آسانسور از ابزار مصنوعی برای دوباره بازسازی کارهایشان مدد گرفتند .
در سال ۲۰۱۴ مارک گریسوود پروفسور رادیولوژی در جستجوی راهی جدید برای آموزش کالبد شکافی بود .مدیریت آزمایشگاه جسد انسان بسیار گران است و لاشه ها نسبت بدتن فرد زنده محدودیت های کمتری دارد . او در میانه ی تحقیقش به دفتر تست های محرمانه مایکروسافت دعوت شده بود .او انتظار داشت که با ابزار آموزشی همانند یک هدفون رو به رو شود .در حقیقت تکنسین ها او را با ابزارهای پیشگام تری که هولولنز نامیده می شد رو به رو کردند .هولولنزها اولین کامپیوترهای جامع هستند که به کاربران این امکان را می دهد که هولوگرام های موجود در محیط پیرامونشان را مشاهده کنند .
هنگامی که گریسوود از این ابزار استفاده کرد به کوهستان های سطح مریخ فرستاده شد .یک دانشمند ناسا نیز وی را همراهی می کرد .آن ها با هم به گفتگو پرداختند و حتی ارتباط چشمی داشتند .اما این دانشمند یک هولوگرام بازتابی از شخص دیگر در مریخ بود که از تصاویر بازتابی حاصل شده بود .این تجربه بسیار تاثیر گذار بود و باعث شد وی به این مطلب اقرار کند که من باور دارم دنیا در آینده ی نزدیک تغییر خواهد کرد.

کاربرد نمایشگرهای هولوگرافی

گریسوود و هم دانشگاهی هایش در دانشگاه و کلینیک کلولند به طراحی برنامه هایی برای هولولنزها پرداختند که این مسئله انقلابی عظیم در درس های کالبدشکافی بود.در سال گذشته دستگاه های هولو آناتومی طراحی کردند که تصاویر سه بعدی اعضای بدن و استخوان های بدن انسان را به کلاس آموزشی انتقال می دادند تا دانش آموزان شکل و حرکات را از زوایای متعدد بررسی کنند.
این حقایق مجازی کاربران را متوجه ی یک جهان متفاوت در پیرامونشان کرد .هولولنزها متفاوت هستند .اشیای هولوگرافی و فیزیکی در ارتباط با یکدیگر وجود دارند .این بدان معنی است که دانش آموزان در محیط آموزشی قادرند از طریق نمایشگرهای هولوگرافی با همکلاسی هایشان و سایر اساتید در ارتباط باشند .
هم اکنون هولولنز ها جایگزین سایررشته های دیگر از خلبانی تا مدلینگ ها شده اند .تکنسین آسانسورها از این مسئله برای شناسایی مشکلاتشان ،معماران از نمونه های هولوگرافی برای ساختمان سازی به کار می گیرند .اخیرا یک شرکت درمانی از این تکنولوژی در اتاق عمل بهره برد .بنابراین دانشجویان پزشکی که آناتومی بدن را با استفاده از هولوگرام ها آموختند قادر خواهند بود آن را در اتاق های عمل طراحی شده بر اساس هولولنزها عملی سازند .
در سال ۲۰۱۹برنامه هایی برای باز گشایی لابراتورهای کالبد شکافی بر اساس هولولنز ها و به کار گیری دوره های آموزشی بر اساس آن ابزار صورت خواهد گرفت .گریسوود گفت :”در آینده با هیچ مکانی مواجه نخواهیم شد که از این امکانات بهره نبرد .”

کاربرد هولوگرام در پزشکی

برچسب امنیتی

برچسب ضد سرقت
برچسب هولوگرامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *