چاپگر هولوگرامی

چاپگر هولوگرامی

این نوع چاپگر فوق العاده سریع سه بعدی توسط هولوگرام طراحی شده است. این چاپگر هولوگرامی طوری است که می تواند اشیاء جامد را خیلی سریع چاپ کرده و نیز می تواند نوع خاصی ازنمایش را راه اندازی کند.


ویژگی های چاپگر هولوگرامی

یک نور سبز روشن چشمک زن به یک ظرف پریش (نوعی ظرف شیشه ای در آزمایشگاه)حاوی ماده ای لزج و چسبناک است میتابد. از مکان نامشخصی، شکل یک گیره ی کاغذی ظاهر می شود که اول کم نور است و سپس به صورت جامد سه بعری در می آید. بعد از پنج دقیقه گیره پاک شده و برای استفاده آماده می باشد. اصل اساسی این است که یک تکنیک سه بعدی چاپگر هولوگرامی شده است که در آن یک لیزرمونومری به یک شئ جامد سه بعدی بهبود میابد.

اما بر خلاف رویکرد های دیگر که با اسکن و عقب و جلو بردن یک لیزر یک لایه را ایجاد می کنند، این سیستم با استفاده از یک میدان نور سه بعدی یا به عبارت دیگر یک هولوگرام، تمامی این کارها را انجام میدهد. آن قادر است که فرایند چاپ سه بعدی را سریع تر انجام دهد.

در مرکز دستگاهی که گیره ی کاغذی را چاپ می کند، یک تراشه ی هولوگرافی طراحی شده است که راه اندازی و ساخت دستگاه های آزمایشگاهی افزوده را در سانفرانسیسکو، میلتون کیلز و انگلستان انجام میدهد. این شرکت عینک هایی هوشمند میسازد که به هولولنز های مایکروسافت و صفحه نمایش های اتومبیل شباهت دارد، که مورد دومی بیش از ۱۵۰ هزار بار برای وسایل نقلیه توسط jaguar land rover ساخته شده است.

چاپگر هولوگرامی

مزیت چاپگر هولوگرامی

مزیت این تراشه این است که میتواند هولوگرامی ایجاد کند که به اپتیک پیچیده نیاز نداشته باشد. در یک ویفر سیلیکونی یک شبکه ی کوچک از متشکل از کریستال های قابل تنظیم برای کنترل تاخیرات زمان و مکان، و یا فاز نوری که از سطح یک تراشه ی لیزر منعکس می شود می باشد تا بتواند الگوهایی از تداخل را در نور ایجاد کند که منجر به یک میدان نور سه بعدی شود. در آزمایشات، تیم از تراشه برای ایجاد اشیای جامد توسط طراحی هولوگرام به ظروف مونومر های فعال نوری استفاده کرده است.

در حال حاظر می توان در مدت زمان پنج ثانیه یک شئ کوچک مانند یک گیره ی کاغذی ایجاد کرد که خود این روند یک فرایند چند دقیقه ای معمولی است.
سایمون بللی، از جمله دانشمندان میگوید : به دلیل اینکه تمامی شکل مورد نظر در یک حرکت ایجاد می شود، محصول نهایی عاری ازنقاط ضعف ایست که با نام ذرات شناخته می شود که زمانی شکل میگیرد که شئ با چاپ سه بعدی توسط اسکن سه بعدی به جلو و عقب حرکت کند. سازه های حامی درخواستی به هنگام ساخت لایه لایه سازه ها، غیر ضروری می باشند (به گفته ی وی) و زمان ساخت اشیاء بزرگتر نیز بایستی به اندازه ی ساخت اشیاء کوچکتر به طول بیانجامد.

مزایای چاپگر هولوگرامی

محدودیت های چاپگرها

برخی محدودیت ها در این زمینه وجود دارد. سخت افزار های کنونی تنها اشکالی با ضخامت کم را ایجاد میکند مانند گیره های کاغذ. اما ضخامت آن باید همزمان با اندازه ی تراشه های هولوگرافی که مورد استفاده قرار میگیرد افزایش یابد و شرکت قصد دارد که دستگاه را براساس این روند افزایش دهد.


چاپگر سه بعدی

رزولوشن این تکنیک، وابستگی کامل به بازوهای دستگاه ماده تغذیه دستگاه می باشد. قاعدتا متریال تغذیه این پرینتر ها باید از ویژگی ها خاصی برخوردار باشند که بتوانند ویژگی های ماده نهایی را به همراه داشته باشند و کارایی لازم را انجام دهند. این مواد می توانند، رزین های مایع مرکب، ترکیبات سرامیکی، فلزی، پلاستیکی و حتی مواد خوراکی باشند.

از نظرکاربردی می توان از این تکنولوژی انقلابی برای قطعه سازی در صنایع مختلف هم چون، ساختمان سازی، خودرو سازی، نظامی، فشن، پزشکی و … استفاده کرد. شاید مهم ترین کاربرد آن در امر پزشکی باشد که می تواند اعضای بدن را به صورت مصنوعی بازسازی کند که برای این هدف از مرکب های بیولوژیک که با توجه به سلول های انسانی و بنیادی ساخته شده اند تا بدن بتواند آن ها بپذیرد و پس نزند.

چاپگر سه بعدی

یک چاپگر هولوگرامی چگونه کار می کند؟

تکنیک چاپ هولوگرام توهمی از ژرفا را خلق می کند. یک تصویر دو بعدی ممکن است بر اساس اینکه چگونه نور در آن تابانده شود سه بعدی به نظر آید. از آنجا که هنوز هم خلق یک تصویر سه بعدی بر روی یک سطح مسطح امکان پذیر نمی باشد، صنعت چاپ هولوگرام بر ورقه های هولوگرافیکی با مجاورت حرارت بر روی سطح کارت متکی است. یک چاپگر هولوگرامی می تواند از هولوگرام های پیش ساخته ی استاندارد مانند نوار های امنیتی  استفاده کند، همانند هولوگرام های متداول که منحصرا ساخته می شوند تا با خصایص مورد نظر شما متناسب باشند.

چاپگر هولوگرامی

چاپگر هولوگرامی برای حفاظت از جعل

بدون شک هولوگرام های مرسوم به شکل گسترده در مدارک حساس بکار می روند. مانند یک عضو یا نشان امنیتی به همراه حساب یا کارت اعتباری-مشابه مدارک دولتی-برای مثال گواهی نامه ی رانندگی، آیدی های ملی و گذرنامه ها. برای حفاظت، این اسناد در مقابل تکثیر غیر قانونی بر چاپ هولوگرافیکی متکی می باشند.

بعنوان یک معیار امنیتی، تکثیر هولوگرام بدون نمونه ی اصلی بسیار دشوار می باشد. بعلاوه سبک های چاپ دیگر مانند فتوکپی یا چاپگرهای ساده نمی توانند با چاپگر هولوگرامی همگام باشند بنابراین هولوگرام های تکثیر شده اغلب بصورت عینی قابل دید بوده و معمولا یک فرد حرفه ای می تواند میتواند یک کارت جعلی را با چشم غیر مسلح تشخیص دهد. در مجموع چاپ هولوگرافیک توسط چاپگر هولوگرامی یک معیار ضد جعل قابل اتکا می باشد. بعنوان یک مزیت دیگر ورقه های هولوگرافیکی بصورت عینی گیرا می باشند و می توانند در ارزش دریافتی کالا سهیم باشند و همینطور سطح امنیتی بالاتری را برای مشتریان فراهم آورند.


هزینه بهینه سازی و طول عمر کارت با چاپگر هولوگرافیک

از جمله تاثیرات جانبی چاپ هولوگرافیک با استفاده از نمونه های ورقه ای با دوام بودن فزاینده ی کارت شماست. خواه شفاف و یا مات و یا هولوگرافیکی-یک ورقه مقاومت کارت شما را در برابر آب، خطرات و یا دما افزایش میدهد. بنابراین اغلب اوقات می توانید از چاپ کارت مجدد خودداری کنید.

نمونه های ورقه ای امنیتی ای-دی-آی می توانند به طور یکپارچه با چاپگرهای کارت ترکیب شوند. برای مثال صفحه ی پیوست تمام چیزیست که شما به آن نیاز دارید تا به صفحه ی انتقالی چاپگر متصل شوید. اندازه ی فشرده ی نمونه و دسترسی به نمونه های یک طرفه و یا دو طرفه قابلیت ها ی مازادی را ارایه میدارد تا با بودجه و امکانات شما جور باشد. بنابراین می توانید کارت های ضد جعل را با سطح بالایی از حفاظت در مقابل جعل و دستبرد بسازید.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.