برچسب امنیتی کالا

آشنایی با برچسب امنیتی کالا

نخستین هولوگرام یا برچسب امنیتی کالاهای مشمول استاندارد اجباری تیر ماه ۱۳۸۹ با حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استاندار تهران و شماری از مسئولان استان رونمایی شد.

در هشتمین سالگرد صدور فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت مبارزه همه جانبه با پدیده قاچاق، مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، استاندار تهران و شمار دیگری از مسئولان استان در نشستی مشترک ضمن بررسی راههای مبارزه موثرتر با پدیده قاچاق از نخستین هولوگرام کالاها رونمایی کردند.

 برچسب امنیتی کالا

ویژگی اولین برچسب امنیتی کالا

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران نیز درتشریح این هولوگرام یا برچسب امنیتی گفت: برای شناسایی کالاهای مشمول استاندارد اجباری دو گروه برچسب برای کالاهای وارداتی و کالاهای تولیدی کشوردر نظر گرفته شده است که از مرداد ماه به تدریج و با اولویت بر روی شماری از کالاهای نصب می شود.

لایه امنیتی برچسب های هولوگرام

مهدی پورهاشم این برچسب ها را شامل شش لایه امنیتی با ویژگی غیر قابل جعل دانست و افزود: این برچسب دارای کد ۱۲ رقمی و با علامت TS به مفهوم استاندارد استان تهران است که می توان نام تولید کننده یا وارد کننده، ازمایشگاه تایید کننده ، زمان ساخت ، کشور سازنده و موارد دیگر را کنترل و پیگیری کرد.

وی با اشاره به استقبال تولیدکنندگان داخلی از اجرای این طرح، آن را موجب تضمین حقوق انان و نیز افزایش اشتغال دانست و گفت : با نصب این برچسب ها مصرف کنندگان نیز با سهولت می توانند از استاندارد و غیر قاچاق بودن کالاها نیز مطمئن شوند.

وی استفاده از این روش را گامی موثر در شناسایی کالاهای غیراستاندارد و قاچاق دانست و گفت: با اغاز نصب این برچسب ضد سرقت به آسانی می توان کالای غیر استاندارد یا قاچاق را تشخیص داد.

پورهاشم گفت: درباره نصب این برچسب امنیتی تا کنون با پنج انجمن صنفی هماهنگی های لازم انجام شده است. بر اساس تازه ترین امار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بارانداز بیش از شصت درصد کالاهای قاچاق استان تهران است و بخش عمده ای از کالاهای قاچاق و غیر استاندارد از این استان به دیگر استانها ارسال می شود.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1