آشنایی با هولوگرام امنیتی دیمتالایز

هولوگرام امنیتی دیمتالایز

هولوگرام امنیتی دیمتالایز ، یکی از روش های بالا بردن ویژگی امنیتی هولوگرام ها، حذف انتخابی بخش هایی از آن است. این حذف در لایه فویل هولوگرام صورت می گیرد و فیلم محافظ آن باقی می ماند که به این فرایند دیمتالایز کردن (Demetalization) هولوگرام می گویند.

آنچه در ادامه مقاله “هولوگرام امنیتی دیمتالایز” می خوانید:

نحوه دیمتالایز کردن هولوگرام

بخش هایی که از هولوگرام حذف می شوند به صورت شفاف دیده می شوند. هولوگرام امنیتی دیمتالایز از المان های امنیتی آشکار و بصری تکنولوژی هولوگرام است که به علت سختی و هزینه بر بودن این عملیات تکمیلی، یکی از المان های مهم امنیتی هولوگرام محسوب می شود. و در نهایت نباید نادیده گرفت که از لحاظ بصری، زیبایی خود هولوگرام و در نهایت سطح الصاق خود چندین برابر می کند.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید حاشیه ها  و یک لوگو به صورت تکرار شونده دی متالایز شده اند. مناسب ترین انتخاب برای الصاق هولوگرام امنیتی دیمتالایز، سطح اسناد و مدارک امنیتی است که این جلوه را به خوبی نشان می دهد. بخش هایی از هولوگرام که دی‌متالایز می شود، با طراحی های خاص و طبق خواسته و نیاز مشتری، تولید می شود.

هولوگرام امنیتی

کاربرد مرکب های امنیتی درهولوگرام امنیتی دیمتالایز

مرکب های امنیتی دارای ویژگی های خاص هستند و در شرایط فیزیکی یا شیمیایی متفاوت، عملکرد ویژه ای را از خود بروز می دهند که این خود باعث منحصر به فرد کردن یک سند می شود و تحت آزمایش های مختلف و مشخص شده، رفتاری خاص را داشته دارند.

انتخاب نوع مرکب برحسب نیاز مشتری و ویژگی های مورد نظر طراحی، صورت می گیرد که در این زمینه باید به نوع سیستم چاپی (نوع تکنیک،سرعت چاپ، نحوه خشک شدن و…) نیز توجه داشت. مرکب ها به گونه ای طراحی شده اند که برخی در مقابل تحریف های فیزیکی و برخی در مقابل دستکاری های شیمیایی واکنش نشان می دهند.

انواع مرکب های امنیتی

  • مرکب فلورسنت (زیر نور UV مرئی می شود)
  • مرکب مادون قرمز (زیر نور IR نمایان می شود)
  • مرکب فتوکرومیک (حساس به یک طیف نور خاص)
  • مرکب فسفرسنت (حساس به نور IR یا UV)
  • مرکب Color Shifting (تبدیل و تغییر رنگ ها در زوایای مختلف)
  • مرکب متالیک (براق و درخشان با اکلیل های بسیار ریز)
  • مرکب ترموکرومیک یا حساس به حرارت (تغییر رنگ در دماهای مختلف)
  • مرکب اسکرچ (مرکب هاب خراشیدنی برای پنهان کردن اطلاعات)
مرکب امنیتی

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.