کاغذ چاپ هولوگرام چیست

کاغذ چاپ هولوگرام چیست؟

سوال متداولی که در زمینه ی هولوگرام مطرح می شود این است که کاغذ چاپ هولوگرام چیست یا در واقع جنس کاغذی که روی آن چاپ صورت می گیرد چیست؟
به هرحال هیچ چیزی به نام کاغذ چاپ هولوگرام نیست. هولوگرام ها با استفاده از فویل ساخته می شوند که می توان آن ها را روی مواد مختلفی مانند پلاستیک و کاغذ قرار داد. فویل هولوگرافیک بسیار نازک بوده و می توان آن را روی مواد مختلفی چسباند.

محبوب ترین روش های چاپ امنیتی

هولوگرام ها یکی از محبوب ترین روش های چاپ امنیتی بوده که روی محصولات مختلفی , از کارت بانک گرفته تا برچسب محصول دیده می شوند. این برچسب ها مانند عایقی در مقابل تقلب هستند چرا که کپی کردن آن ها بسیار دشوار است. ونیز توسط برند های فوق العاده معتبر به عنوان روشی برای تشخیص اعتبار کالا به کاربرده می شوند.بعلاوه هرگونه دستکاری را نشان داده و اگر کسی سعی در برداشتن و یا جایگزین کردن هولوگرام کند به وضوح قابل رویت است.

کاغذ چاپ هولوگرام

چگونه هولوگرام ، بدون کاغذ چاپ هولوگرامی روی سطح کاغذ و یا سایر مواد قرار می گیرد؟

یکی از روشهای کاربرد اصولا شامل ” استمپ داغ” است که فویل روی سطح مورد نظر قرار گرفته- کاغذ پلاستیک یا هر چیز دیگر. در حین به کارگیری گرما و فشار, هولوگرام به طور دائمی به سطح می چسبد. هولوگرام به وجود آمده را می توان در موارد متعددی مانند بلیط, کوپن جایزه, بسته بندی, گواهینامه, چک , فرم های تجاری , برچسب, کارت های اعتباری و بانکی به کار گرفت.

مشابها, برچسب های هولوگرامی که خودشان دارای چسب هستند را نیز می توان به کار برد, آن ها را می توان مستقیما روی کالا و یا مدارک چسباند و روشی مناسب برای پیگیری کالا بوده و اصالت کالا را تا حد زیادی تایید می کند.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1