کاغذ امنیتی – الیاف امنیتی

یکی از راهکار های ایجاد امنیت برای اسناد استفاده از کاغذ های امنیتی است که انواع مختلفی دارد و هر کدام به نحوی تحریف و دستکاری آن سند را آشکار می سازند و یا بازتولید آن را بسیار سخت  و ناممکن می سازند. انواع این ویژگی ها و قابلیت ها به شرح زیر می باشد:

  1.  استفاده از الیاف (فیبرهای) امنیتی
  2. استفاده ازواترمارک
  3. استفاده از کاغذ های ضد کپی (آنتی کپی)
  4. کاغذ های حساس به عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی
کاغذ امنیتی - الیاف امنیتی

پیش تر به اکثر تکنیک های تولید کاغذ های امنیتی پرداختیم، اکنون با الیاف امنیتی و انواع آن ادامه می دهیم. این ویژگی در هنگام ساخت کاغذ و تولید خمیر کاغذ ایجاد می شود و در سراسر کاغذ به صورت اتفاقی پراکنده هستند:

  • فیبرهای مرئی: این فیبرها دارای جلوه ای مرئی در نور روز هستند . کاملا در بافت کاغذ قابل مشاهده می شوند. ممکن است برخی از آن ها نیز تحت نور UV از خود واکنش نشان دهند و بدرخشند ولی مهم ترین ویژگی این الیاف ویژگی آشکار امنیتی جهت آگاهی عموم مردم می باشد.
  • فیبرهای نامرئی: این فیبرها در نور عادی قابل مشاهده نیستند و در تاریکی، تحت نور UV و یا IR مرئی و قابل مشاهده می شوند.

این الیاف در انواع اسکناس ها، چک پول ها، اسناد و مدارک امنیتی و مسافرتی استفاده می شوند.

کاغذهای اروپایی ضدکپی – الیاف امنیتی

کاغذ ضد کپی با استفاده از پارامترهای امنیتی می تواند در برابر دستگاه های کپی با رنگ بالا واکنش نشان دهد. مقاله ضد کپی از تکنولوژی چاپ میکروسکوپیک همراه با یک ویژگی ضد کپی اختراع شده است و مشابه آن چیزی است که در اکثر یادداشت های بانکی در بیش از شصت کشور دنیا استفاده می شود.

کاغذ امنیتی - الیاف امنیتی

کاربرد کاغذ های ضد کپی اروپایی

کاغذ ضد کپی برای شناسایی تکرار و جعل اسناد اصلی طراحی شده است. کاغذ ضد کپی مارک ها، شرکت ها و داده ها را از کپی غیر مجاز و توزیع غیر مجاز اطلاعات خصوصی و حساس محافظت می کند. با استفاده از کاغذ های ضد کپی شما از هر سازمان دیگری، جاسوسان شرکت ها، کارمندان داخلی یا حتی جاسوسی صنعتی از دستکاری، کپی، نشت یا سرقت اسناد خود محافظت میکنید.

از اسناد حساس و محرمانه از جعل، تقلب، کپی غیر قانونی، سرقت کارکنان، دستکاری و حتی نشت با کاغذ ضد کپی محافظت کنید. هنگام استفاده از یک دستگاه کپی سیاه و سفید کپی سند یک پیام هشدار در کپی غیر مجاز را نشان می دهد که معنای آن عدم امکان تغییر، دستکاری و یا کپی کردن است. کپی به وضوح به عنوان یک سند تکراری مشهود است و به عنوان سند اصلی قابل استفاده نخواهد بود. هنگام کپی کردن با استفاده از یک دستگاه کپی رنگی نسخه کپی آن را عملا غیر قابل خواندن میکند. سند خود را از افشای غیر مجاز و یا ناخواسته محافظت کنید.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1