کاربرد انواع هولوگرام

كاربرد انواع هولوگرام

هولوگرام چیست؟

هولوگرام و کاربرد انواع هولوگرام را در این پست خواهیم گفت .هولوگرام به عنوان یک وسیله امنیتی ویک وسیله هویت سازنده در کارتهای پلاستیکی مورداستفاده قرارمیگیرند.هولوگرام اصلی بوسیله عکس گرفتن از یک شیءبوسیله نور لیزر از زاویه های گوناگون و قراردادن این تصاویرروی هم به کمک لیزر بدست می آید.

که این تصاویرروی هم قرار گرفته یک افست سه بعدی را تشکیل میدهند.انواع مختلفی از هلوگرام وجود دارد.اما برای استفاده های چاپی بیشتر از هولوگرام برجسته استفاده میشود. یک هولوگرام برجسته لایه ای متشکل ازچند لایه است که شامل{%TAG_SHOW_TYPE_12_TAG%} یک زمینه پلی استر پایدار و دو یاچند لایه ای تلق متالایز شده است که تصاویر برجسته شده روی آن قرار دارد بعلاوه بر روی آن یک قشر مرکب‘پوشش محافظ کشیده شده است.

کاربرد انواع هولوگرام

مکانیزه کردن ‘ ته نشینی فلزات پراکنده شده به روی یک سطح پلاستیک است که این کار باعث بوجود آمدن یک لایه متال می شود که ضخامت آن چیزی حدود چند میکرون است . روی هم قرار گفتن لایه های چاپی و برجسته باعث بوجود آمدن یک محصول سه بعدی میشودکه ایجاد آن فقط با هولوگرام برجسته امکانپذیر است.کپی گرفتن و نمونه برداری از هولوگرام بسیار سخت است.که برای اهداف چاپ امنیتی بسیار مناسب است.تکنیک های تخصصی مورد نیاز برای ساخت هولوگرام ‘ هرگونه جعل از روی آن را تقریباغیر ممکن می کند.

کاربرد انواع هولوگرام TVS

وجود ویژه گی های متعدد و کاربرد هولوگرام TVS و برچسب ضد سرقت باعث بالا بردن توانایی ضد جعل آن شده است. قابلیت ها و کاربرد هولوگرام و برچسب ضد تقلب مدل T.V.S به شرح ذیل است:

  • ضخامت این مدل ۵۰ میکرون یعنی دو برابر ضخامت تمامی هولوگرام های معمولی می باشد.
  • وجود برش های امنیتی در این برچسب یکی دیگر از خصوصیات ضد جعل آن است.
  • برای نوشته خود بر روی آن از مرکب معمولی استفاده می شود .
  • چسبندگی بسیار قوی این مدل در کنار ضخامت قابل لمس، همراه با قالب اختصاصی VOID، برش امنیتی و برچسب امنیتی و چاپ بر روی آن، مطمئن ترین برچسب ضد سرقت برای جلوگیری از تقلب و پلمپ بسته بندی های مختلف را بوجود آورده است.
  • در این برچسب امکان داشتن قابلیت مانند مدل VOID نیز وجود دارد و مزیت آن نسبت به مدل های مشابه این است که می توان قالب اختصاص تعیین نمود.

فناوری هولوگرام در تلویزیون

تازه‌ترین شگردهای مهندسی افکار عمومی‌ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به کار گرفته شد. این شیوه‌ها ممکن است دست کم تا دو سه سال دیگر به دانشکده‌های ارتباطات راه پیدا نکند. بهره‌گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد.سی ان ان در حوزه فناوری نوین نیز برای نخستین بار از فناوری هولوگرام در خبر تلویزیونی استفاده کرد.در میان ناباوری میلیون‌ها بیننده خانم جسیکا یلن (jessica yellin) خبرنگار سی ان ان که در شیکاگو بود در چشم به هم زدنی وارد استودیو نیویورک شد.

نکته‌ایی که نبایستی فراموش شود این که تصویر گرچه واقعی به نظر می‌رسد اما جسم نیست.بهره‌گیری از هولوگرام یک بار دیگر تحولی در تعریف خبر را رقم خواهد زد. پیشتر خبر را گزارش عینی از یک واقعیت می‌دانستیم، اما یاران خبر نیک می‌دانند که هولوگرام واقعیت نیست، بلکه تصویر کامل سه بعدی یک واقعیت است.

او مقابل ولف بلیتزر (wolf blitzer)مجری سی ان ان قرار گرفت که روی پلاسما‌های بزرگ فینگر تاج شمارش آرای الکترال را به صورت لحظه‌یی گزارش می‌کرد.خبرنگار جسیکا احضار شد. او در استودیو چنان گزارش می‌داد که گویی به صورت واقعی مقابل مجری ولف قرار دارد.خبرنگار سی ان ان در شیکاگو برای اینکه در استودیو مرکزی سی ان ان از تمام زاویه‌ها واقعی به نظر برسد از طریق ۳۵ دوربین تصویربرداری می‌شد.هولوگرام نوعی تصویر سه بعدی است که با استفاده از لیزر ایجاد می‌شود.

کاربرد انواع هولوگرام در هولوگرافي

از دیگر کاربرد انواع هولوگرام اینست که ژاپنی ها تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند.
آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1